Agenda
Epizoda 139Před týdnem

Poslechněte si podcast: Vladimír Schmalz (Agro Kadaň): Evropští zelináři mají problém s vytápěním skleníků. Nastupuje africký dovoz

Největší tuzemský pěstitel rajčat, Agro Kadaň, kvůli drahým energiím změnil osvětlení svých skleníků na led systémy a náklady tak snížil téměř na polovinu. Drahé vytápění i osvětlení skleníků prý ale změní celý trh se zeleninou.

21:57

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 146Včera 15:40

Martin Kasa (Pilulka.cz): Expandujeme do Maďarska a Rakouska. Pokud to vyjde, další bude Německo

Česká lékárenská skupina rozšiřuje působnost. Kromě Česka, Slovenska a Rumunska začíná působit i v Maďarsku. Další na řadě má být Rakousko. A pokud se firmě bude dařit, jako další cíl vidí Německo.

Epizoda 145Před dvěma dny 21:21

Roman Knap (Česká pošta): Pošta potřebuje drastický zásah, dojdou peníze na pobočky

Provoz a hospodaření České pošty vyžaduje řadu radikálních a nepopulárních kroků. Již příští rok totiž státní podnik nebude mít finance na provoz sítě poboček ve stávajícím rozsahu.

Epizoda 144Před pěti dny 17:37

Jan Krčmář (Solární asociace): V obnovitelných zdrojích už nedoháníme západ, ale i Polsko nebo Rumunsko

Ve výstavbě obnovitelných zdrojů energie, tedy jak solárů tak větrných elektráren, Česko jednoznačně zaspalo. Nyní už nedoháníme vyspělé západní země, ale už i třeba Polsko nebo Rumunsko, říká ředitel Solární asociace Jan Krčmář.

Epizoda 143Před šesti dny 17:04

Ondřej Fryc (Mall.cz): Když vláda zastropovala ceny, lidé začali hned utrácet

Zakladatel e-shopu Mall.cz Ondřej Fryc říká, že se vše řídí očekáváním. Lidé přestali například utrácet za oblečení, ale jakmile vláda oznámila zastropování cen energií, zákazníci se do obchodů vrátili.

Epizoda 142Před týdnem 13:24

Pavel Včela (GLS): Dárky budou levnější, ale bude jich více. Čekáme vánoční rekord

Letošní vánoční sezona překoná loňská čísla, říká v Agendě SZ Byznys Pavel Včela, ředitel české pobočky GLS. Firma ale počítá s tím, že se změní velikost zásilek. Budou lehčí a s levnějším obsahem.

Epizoda 141Před týdnem 16:42

Radek Špicar (SP ČR): Máme pár měsíců na vyřešení krize, jinak se firmy přesunou jinam

Průmysl volá po větší pomoci státu. Jinak firmy čeká tvrdý náraz, dvě třetiny podniků mají problém získat kontrakt na energie pro příští rok, říká Radek Špicar ze Svazu průmyslu a dopravy.

Epizoda 140Před týdnem 15:05

Marek Sedlák (Sapeli): Bylo jasné, že přijde krize. Každý růst přece končí, měli jsme se připravit

Přední výrobce dveří se chystá na úsporná opatření ve firmě. Ztlumí topení a přezkoumá množství odpadu, které při výrobě vzniká. Za skleněnou výplň bude zákazník platit extra, řekl obchodní ředitel Sapeli v pořadu Agenda.

Epizoda 138Před 2 týdny 17:12

Jan Zeman (Biopekárna Zemanka): Češi šetří na jídle, to se v Evropě neděje. Prodej potravin klesl

Češi na rozdíl od zbytku Evropy začali šetřit už i na jídle. Prodeje potravin tak podle prvních neoficiálních čísel padají o deset procent, říká v rozhovoru pro SZ Byznys Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka.

Epizoda 137Před 2 týdny 19:05

David Mencl (Ekonomické stavby): Pozemková zlatokopecká éra je pryč. Teď přijde bolehlav

Část lidí začala odkládat rozhodnutí o koupi novostaveb. Z druhé strany ale developerům prospívá, že skončilo období překotného zdražování parcel, řekl pro SZ Byznys David Mencl, majitel developerské firmy Ekonomické stavby.