Agenda
Epizoda 6711. duben 2022

Poslechněte si podcast: Vít Kutnar (Stavebniny DEK): Cihla jako ze zlata. Stavební materiál podražil o 80 procent

Ceny stavebních materiálů letí nahoru. A materiál není. Firmy odsouvají nasmlouvané projekty a zastavují některé stavby. Jen cihla za poslední rok zdražila o 80 procent.

13:45

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 204Před dvěma dny 17:31

O2 arena hlásí rekord: Češi na kultuře nešetří, ale pořadatelé se bojí

Přes milion lidí. Tolik návštěvníků dorazilo v loňském roce do O2 areny a s ní spojeného O2 universa. Jde o největší návštěvu v historii.

Epizoda 203Před třemi dny 18:00

České občanky ochrání lev utkaný ze světla

Češi dostanou nové občanské průkazy. Proti padělání je zabezpečí hologram v podobě českého lva a mapy republiky, který vytvořili čeští designéři. Hostem Agendy SZ Byznys byl Robert Dvořák, ředitel rozvoje IQ Structures.

Epizoda 202Před čtyřmi dny 18:37

Ceny elektřiny klesají. Ale ani tak to mnoho domácností nezvládne

Ceny elektřiny na burze klesly pod úroveň, na niž je nastaven vládní cenový strop. Zlevnění už brzy pocítí i koneční spotřebitelé, slibuje Jiří Matoušek z Centropolu. Energie ale i tak zůstane mnohem dražší, než bývala před krizí.

Epizoda 201Před pěti dny 19:11

Lyžování jako nový golf? Luxus, který nebude pro každého, říká šéf areálů

Lyžování se kvůli cenám elektřiny i globálnímu oteplování stává luxusnější záležitostí. Už to nebude zábava za pár korun, na kterou mají nárok všichni, říká Igor Rattaj, šéf firmy, jež provozuje i populární Špindlerův Mlýn.

Epizoda 200Před týdnem 15:50

Euronormy udělají z Česka vrakoviště, varuje dovozce aut

Na českých silnicích jezdí v průměru 15 let stará auta. A nejspíš budou ještě starší. Prodeje nových vozů totiž propadly a kvůli normě Euro 7 hrozí, že zmizí malé levnější modely.

Epizoda 199Před týdnem 13:18

Šetřil i propouštěl. Footshop si prošel krizí loni, teď je v zisku

Obchod s obuví Footshop si loni sáhl na dno. Prodeje spadly, firma musela propustit desítky lidí, zavřít obchody a počet prodávaných značek snížit na polovinu. Teď je ale i díky tomu ziskový a pro letošní rok počítá s růstem.

Epizoda 198Před týdnem 09:24

Domů, nebo na výdejní místo? Češi šetří a raději se projdou

Zásilkový přepravce od ledna zvýšil cenu za své služby. Značná část zákazníků si začne zásilky raději vyzvedávat sama. PPL CZ proto plánuje zdvojnásobit počet jejich odběrných míst.

Epizoda 197Před týdnem 13:35

Český sklář našel v krizi recept, jak nezkrachovat. Je v zisku a nabírá lidi

S krizí bojuje jinak než ostatní. V době extrémních cen plynu naopak přibral lidi a zvýšil výrobu. Hostem Agendy SZ Byznys byl majitel sklářské firmy Lukáš Klimčák.

Epizoda 196Před 2 týdny 17:53

Ani pátý pokus státu nevyšel. Stále se nedaří koupit nouzové zásoby ropy

Stát ani popáté nenašel dodavatele ropy do nouzových zásob. Do tendru za 52 milionů dolarů, tedy přes miliardu korun, se sice jeden zájemce přihlásil, nesplnil ale legislativní požadavky. Nouzové zásoby jsou tak stále pod limitem.

Epizoda 195Před 2 týdny 15:34

Zdražování by nemuselo být tak velké. Ceny zvedají zákazníci svou panikou

„Už jen strach ze zdražení a nákupní panika mohou zvedat ceny,“ říká Ivan Utěšil, ředitel on-line marketu Košík.cz, právě v den, kdy čtvrtinový podíl koupil německý velkoobchod s potravinami Metro AG.