Kulturák
Epizoda 331. květen 2022

Poslechněte si podcast: Tři tygři celovečerák neutáhnou a Kendrick Lamar vás nespasí

Kultovní gagy Štěpána Kozuba a jeho ostravské party Tři tygři míří do kinosálů. Jestli tam mají co dělat, to probíráme v nové epizodě Kulturáku. A je nová deska rappera Kendricka Lamara párty, nebo psychoanalytický sedánek?

28:58

Kulturák

Vydává: Seznam Zprávy

O kultuře i popkultuře. Jonáš Zbořil a Jana Patočková každé úterý probírají nejdůležitější události ze světa filmů, hudby, literatury, umění a všeho, co by vám nemělo ujít – v Kulturáku, novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizoda 20Před dvěma dny 40:09

Jako Mandragora na speedu. Banger je jedním z českých filmů roku

Nový film Adama Sedláka má našlápnuto na to stát se českým hitem roku. Díky skvělému tempu mu odpouštíme i díry ve scénáři. Poslechněte si víc!

Epizoda 19Před týdnem 35:27

Kam na nejlepší divadlo v Česku? Na malé, ale odvážné scény!

Před pár dny začala nová divadelní sezóna. Které inscenace nabízí zážitek, na který nezapomenete? V Kulturáku dává doporučení divadelní kritička Marcela Magdová.

Epizoda 18Před 2 týdny 35:53

Jan Žižka: Lepší než palcátem do oka. Ale ne o moc

Kulturák se tento týden zaměřil na jediné téma. Je jím Jan Žižka, nejdražší český film. Stojí tenhle opus za téměř půl miliardy o zrození legendárního vojevůdce za návštěvu kina, nebo je to jen krvavá řež plná klišé?

Epizoda 17Před 3 týdny 36:53

Rod draka vs. Prsteny moci: Jak dopadl podzimní seriálový souboj?

„Elf nemůže být černoch!“ zlobí se někteří fanoušci fantasy ságy Pán prstenů, jejíž seriálová adaptace si v pátek odbyla premiéru na Amazon Prime. Je taková kritika opodstatněná? A proč si v Kulturáku myslíme, že se Prsteny moci povedly?

Epizoda 1630. srpen 2022 33:16

Sudety nejsou odkladiště traumat. Zaslouží jiný příběh

Kraj plný historické bolesti, záhadných vražd a romantických scenérií. Nebo je to všechno jinak? Kulturák se vydává do míst, která české umělce fascinují jako žádná jiná.

Epizoda 1523. srpen 2022 34:10

Kulturák utíká před UFO Jordana Peela i před novým Milošem Urbanem

Tentokrát se Kulturák podíval na novinku oceňovaného režiséra hororů Jordana Peela. Kromě odkrývání významových vrstev filmu Nene se Jana Patočková a Jonáš Zbořil neshodli nad románem Miloše Urbana Továrna na maso.

Epizoda 1416. srpen 2022 36:28

Láv(a) story z archivu a podcast o multi-level schématech

Podcast Kulturák rozebírá americko-kanadský dokument Erupce lásky. Jde o vizuálně fascinující výpravu za vulkány, ale také do hlubin tragicky ukončeného vztahu.

Epizoda 139. srpen 2022 29:58

Příliš roztomilá planeta zvířátek a Beyoncé jako kulturní platforma

Praha je plná divočiny, říkají tvůrci nového dokumentu o přírodě v hlavním městě. Potenciál originální myšlenky ale zůstal nevyužitý. Proč, to řeší nová epizoda podcastu Kulturák, ve které dojde také na recenzi nové desky Beyoncé.

Epizoda 122. srpen 2022 44:56

Mladí filmaři: Hlavně už žádné Zátopky a béžové filmy. Točíme tady a teď

Kulturák se poprvé vydal před živé publikum. Na Letní filmové škole v Uherském Hradišti jsme debatovali o mladém českém filmu s režiséry Adamem Sedlákem a Šimonem Holým a producentkami Dagmar Sedláčkovou a Julií Žáčkovou.

Epizoda 1126. červenec 2022 36:07

Místo heroinu cukr a místo Entropy květiny. Kulturák zve na výstavy

Které výstavy by vám letos v létě neměly uniknout? A mají se aktivisti přilepovat na umělecká díla, aby upozornili na klimatickou změnu? To jsme v podcastu Kulturák probírali s šéfredaktorkou časopisu Artalk.cz Anežkou Bartlovou.