NejnovějšíEpizoda 7Před dvěma dny

Poslechněte si podcast: Fekální komedie Party Harder je nejcitlivější film léta

Komedie plná exkrementů, tělních tekutin, ale i empatie. V dalším vydání podcastu Kulturák chválíme letní komedii Párty Hárder. A probíráme také romány, které se snaží přijít na kloub čím dál komplikovanějšímu světu.

43:07

Kulturák

Vydává: Seznam Zprávy

O kultuře i popkultuře. Jonáš Zbořil a Jana Patočková každé úterý probírají nejdůležitější události ze světa filmů, hudby, literatury, umění a všeho, co by vám nemělo ujít – v Kulturáku, novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizoda 6Před týdnem 33:54

Kulturní průvodce létem. V 90s podle Šídla, nebo ve sklepě podle Bilera?

Co s letošním létem? Zkuste festivaly, které vás úplně nepřeválcují, dočtěte knihy, které jste nestihli. Nebo sáhněte po staré sci-fi klasice. V Kulturáku nabízíme letní kulturní tipy od nás i od řady osobností.

Epizoda 5Před 2 týdny 26:44

Nerecyklovatelný Jurský svět a prázdný Murakami

Tentokrát se Kulturák podíval na zoubky dinosaurům z Jurského světa a na novou knížku povídek Haruki Murakamiho. Snad neprozradíme příliš, když řekneme, že ani jedno Jonáše s Janou příliš nenadchlo.

Epizoda 4Před 3 týdny 26:21

Kdo mluví o přátelství líp - Stranger Things, nebo Sally Rooney?

Mileniálové mají v květnu televizní žně. Kulturák řeší dva nové seriály z produkce Netflixu a HBO o komplikovaných vztazích a démonech z paralelních světů.

Epizoda 331. květen 2022 28:43

Tři tygři celovečerák neutáhnou a Kendrick Lamar vás nespasí

Kultovní gagy Štěpána Kozuba a jeho ostravské party Tři tygři míří do kinosálů. Jestli tam mají co dělat, to probíráme v nové epizodě Kulturáku. A je nová deska rappera Kendricka Lamara párty, nebo psychoanalytický sedánek?

Epizoda 224. květen 2022 28:42

Pro muže Top Gun, pro ženy Bílá Voda – nebo je to obráceně?

Mohou v roce 2022 někomu učarovat naleštěné stíhačky? Mohou! A co jeptišky? První díl nového podcastu Kulturák probírá film Top Gun: Maverick a román Bílá Voda.

Epizoda 120. květen 2022 00:43

Nový podcast Kulturák! Už 24. května

Hoďte popkorn do mikrovlnky, pohodlně se posaďte a zapínejte Kulturák. Nový podcast s Jonášem Zbořilem, editorem kulturní rubriky Seznam Zpráv, a publicistikou Janou Patočkovou. Poslouchejte každé úterý na Seznam Zprávách, na Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.