Agenda
Epizoda 3625. únor 2022

Poslechněte si podcast: Roman Lenner (Valbek): Lidem jsem dal firemní účet, ať mají peníze, říká šéf české firmy na Ukrajině

Své ukrajinské zaměstnance se český byznysmen Roman Lenner snaží dostat z Ukrajiny. Azyl jim zkusí zprostředkovat jak na Slovensku, tak i v Česku. Poskytl jim i firemní účet.

13:02

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 182Před třemi dny 16:26

Pandemie pomohla hobbymarketům. Bauhaus čeká nejlepší výsledky v historii

Vánoce bez stromečku? Nic pro Čechy. „Stromků jsme objednali stejně jako vloni, lidé na nich ani letos šetřit nebudou,“ věří šéf Bauhausu Petr Kočí. Byl hostem Agendy SZ Byznys.

Epizoda 181Před čtyřmi dny 16:27

Čeští vývojáři dostali šest milionů na sportovní aplikaci. Útočí na jedničku trhu

Vývojáři tréninkové aplikace Rouvy, která vznikla v roce 2017 v jihočeském Vimperku, investují do dalšího rozvoje šest milionů dolarů. Firma aktuálně patří mezi padesátku nejrychleji rostoucích firem střední a východní Evropy.

Epizoda 180Před pěti dny 17:15

Voda zdraží. Šetření lidem nepomůže, říká šéf vodáren

Voda v celé zemi zdražuje. V Praze ženou cenu výš nejenom náklady, ale i obří investice do vodovodní sítě a úpraven vody. Šetření vodou nepomůže – náklady se rozpočítávají na spotřebu, takže při jejím poklesu cena znovu vyskočí.

Epizoda 179Před šesti dny 15:40

Penta posílá miliardu eur do lékáren Dr. Max. Síť se stane evropskou dvojkou

Lékárenská síť Dr. Max posiluje. S investicí miliardy eur od Penty se v příštím roce stane evropskou dvojkou. Trh s léky ale ochlazuje a lidé radši volí privátní značky. Dr. Max chce tak mít vlastní značku i pro 10 léků na recept.

Epizoda 177Před týdnem 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před týdnem 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.

Epizoda 175Před týdnem 14:44

Česká dominance. Tuzemským firmám se daří, válcují východní konkurenci

Už ve čtvrtek 24. listopadu se Evropa dozví, jaké firmy rostou nejrychleji a jak si vede česká technologická scéna. Historicky se jim zatím daří.

Epizoda 178Před 2 týdny 12:28

České dřevostavby míří na Západ. Vedle Švýcarska je ve hře i Benelux

Výrobce dřevostaveb expanduje na Západ. Nejnověji do Švýcarska. Výhodou je, že většinu výroby zvládne v Česku a jen převeze.

Epizoda 174Před 2 týdny 15:26

Na dovolené Češi nešetří. Čedok utržil nejvíc od revoluce

Cestování si Češi přes napjatější rodinné rozpočty neodpírají. Nejstarší česká cestovka vydělává jako nikdy: „Jedeme na rekordní sezónu. I předprodeje na příští rok se vyvíjejí velmi pozitivně,“ říká šéf Čedoku Stanislav Zeman.

Epizoda 173Před 2 týdny 12:44

Elektřinu si vyrábí téměř sami. Díky tomu vyhrává česká firma světové zakázky

Spotřebu tepla pokryjí sami, elektřinu si vyrobí z 85 procent. Díky tomu nábytkářská firma Arbyd z Plzeňska poráží konkurenci. „Nejpřísnější je jednoznačně Švédsko,“ říká šéf firmy Petr Mudra v Agendě SZ Byznys.