Agenda
Epizoda 15. leden 2022

Poslechněte si podcast: Představujeme nový podcast Agenda. Od 10. ledna na Seznam Zprávách

Přinášíme vám nový byznysový podcast Agenda. Každý den v něm zpovídáme top lídry českého byznysu. 15 minut na aktuální téma z první ruky. Moderují Martin Jašminský, Zuzana Hodková, Jiří Zatloukal, Petra Krmelová, Silvie Friedmannová, Markéta Bidrmanová, Eva Moniová a Zuzana Kubátová. Od 10. ledna sledujte na Seznam Zprávách a poslouchejte ve všech podcastových aplikacích.

00:37

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 141Včera 16:42

Radek Špicar (SP ČR): Máme pár měsíců na vyřešení krize, jinak se firmy přesunou jinam

Průmysl volá po větší pomoci státu. Jinak firmy čeká tvrdý náraz, dvě třetiny podniků mají problém získat kontrakt na energie pro příští rok, říká Radek Špicar ze Svazu průmyslu a dopravy.

Epizoda 140Před čtyřmi dny 15:05

Marek Sedlák (Sapeli): Bylo jasné, že přijde krize. Každý růst přece končí, měli jsme se připravit

Přední výrobce dveří se chystá na úsporná opatření ve firmě. Ztlumí topení a přezkoumá množství odpadu, které při výrobě vzniká. Za skleněnou výplň bude zákazník platit extra, řekl obchodní ředitel Sapeli v pořadu Agenda.

Epizoda 139Před pěti dny 21:57

Vladimír Schmalz (Agro Kadaň): Evropští zelináři mají problém s vytápěním skleníků. Nastupuje africký dovoz

Největší tuzemský pěstitel rajčat, Agro Kadaň, kvůli drahým energiím změnil osvětlení svých skleníků na led systémy a náklady tak snížil téměř na polovinu. Drahé vytápění i osvětlení skleníků prý ale změní celý trh se zeleninou.

Epizoda 138Před šesti dny 17:12

Jan Zeman (Biopekárna Zemanka): Češi šetří na jídle, to se v Evropě neděje. Prodej potravin klesl

Češi na rozdíl od zbytku Evropy začali šetřit už i na jídle. Prodeje potravin tak podle prvních neoficiálních čísel padají o deset procent, říká v rozhovoru pro SZ Byznys Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka.

Epizoda 137Před týdnem 19:05

David Mencl (Ekonomické stavby): Pozemková zlatokopecká éra je pryč. Teď přijde bolehlav

Část lidí začala odkládat rozhodnutí o koupi novostaveb. Z druhé strany ale developerům prospívá, že skončilo období překotného zdražování parcel, řekl pro SZ Byznys David Mencl, majitel developerské firmy Ekonomické stavby.

Epizoda 136Před týdnem 20:06

Tomáš Salomon (Česká spořitelna): Nová daň z mimořádného zisku bank je jako znárodnění

Válečná daň vytáhne z bank ročně mezi 10 až 20 miliardami. Schodky rozpočtu nespasí, myslí si šéf největší české banky. „Když se zavede mimořádná daň, je to určitá forma znárodnění,“ tvrdí ředitel České spořitelny Tomáš Salomon.

Epizoda 135Před týdnem 16:14

Tomáš Kolář (Linet): Energie jsou nejjednodušší problém Česka

Česko padá do recese, která bude v Evropě trvat dva roky. Takový vývoj očekává šéf Linetu Tomáš Kolář. I když firma kvůli nižším veřejným rozpočtům a odloženým nákupům očekává i dopady na svůj byznys, v krizi vidí příležitost.

Epizoda 134Před týdnem 14:50

Jan Turek (Coca-Cola): Češi se vrhli na limonády. Coca-Cola nestíhá ani vyrábět a bude asi dražší

Letošní prodeje nápojářského gigantu i přes krizový rok předčí očekávání. V průměru očekávají růst o téměř 15 procent. SZ Byznys to řekl Jan Turek, jeden z nejvyšších manažerů Coca-Cola Hellenic pro ČR a SR.

Epizoda 133Před týdnem 15:52

Aleš Malenka (Savencia): Další zdražení potravin. Budou o třetinu dražší než začátkem roku

Mlékárenské výrobky čeká další zdražení - firmy už přitom naráží na cenový strop a hledají cesty jak dál. Řešením je kromě úsporných opatření ve firmě i zmenšování výrobků.

Epizoda 132Před 2 týdny 17:45

Tomáš Vala (Siko): Máme na příští rok tři scénáře, ale ani jeden není optimistický

Růst cen se podle šéfa koupelnového obra Siko Tomáše Valy výrazně zpomalil, protože už ceny začaly odrazovat od nákupů. Siko má podle něj velké plány, i když aktuální ekonomická situace k optimismu nevybízí.