Epizoda 10Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Od Borovičky po Beyoncé. Stručný průvodce letními bangery

Podcast Kulturák si připravil průlet historií letních hitů a prolistoval román Klára a Slunce, na kterém se ukazuje, že seriály ještě pořád nevyhrály nad literaturou. Řešíme ale také nominace Emmy nebo Harryho Stylese.

30:19

Kulturák

Vydává: Seznam Zprávy

O kultuře i popkultuře. Jonáš Zbořil a Jana Patočková každé úterý probírají nejdůležitější události ze světa filmů, hudby, literatury, umění a všeho, co by vám nemělo ujít – v Kulturáku, novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizoda 13Před pěti dny 29:58

Příliš roztomilá planeta zvířátek a Beyoncé jako kulturní platforma

Praha je plná divočiny, říkají tvůrci nového dokumentu o přírodě v hlavním městě. Potenciál originální myšlenky ale zůstal nevyužitý. Proč, to řeší nová epizoda podcastu Kulturák, ve které dojde také na recenzi nové desky Beyoncé.

Epizoda 12Před týdnem 44:56

Mladí filmaři: Hlavně už žádné Zátopky a béžové filmy. Točíme tady a teď

Kulturák se poprvé vydal před živé publikum. Na Letní filmové škole v Uherském Hradišti jsme debatovali o mladém českém filmu s režiséry Adamem Sedlákem a Šimonem Holým a producentkami Dagmar Sedláčkovou a Julií Žáčkovou.

Epizoda 11Před 2 týdny 36:07

Místo heroinu cukr a místo Entropy květiny. Kulturák zve na výstavy

Které výstavy by vám letos v létě neměly uniknout? A mají se aktivisti přilepovat na umělecká díla, aby upozornili na klimatickou změnu? To jsme v podcastu Kulturák probírali s šéfredaktorkou časopisu Artalk.cz Anežkou Bartlovou.

Epizoda 912. červenec 2022 20:50

Konec dobrých českých seriálů? Stát hází kulturu přes palubu

Podcast Kulturák se tentokrát podrobně věnuje hlavně krizi financování české audiovizuální tvorby. Ale máme pro vás i přehled vítězů MFF v Karlových Varech a čerstvé filmové a knižní tipy. Kultura totiž (zatím) stále žije!

Epizoda 85. červenec 2022 35:14

Festivalový speciál: Hlavní hit Varů ukazuje, že jsme všichni trochu v háji

Podcast Kulturák se vydal na do Karlových Varů. Jaký film by Vám z festivalu neměl uniknout? A o jakém snímku se hodně mluví, ale neměli byste s ním ztrácet čas? Pusťte si díl z terasy hotelu Thermal se speciálním hostem – filmovým publicistou Vítkem Schmarcem.

Epizoda 728. červen 2022 43:22

Fekální komedie Party Harder je nejcitlivější film léta

Komedie plná exkrementů, tělních tekutin, ale i empatie. V dalším vydání podcastu Kulturák chválíme letní komedii Párty Hárder. A probíráme také romány, které se snaží přijít na kloub čím dál komplikovanějšímu světu.

Epizoda 621. červen 2022 34:09

Kulturní průvodce létem. V 90s podle Šídla, nebo ve sklepě podle Bilera?

Co s letošním létem? Zkuste festivaly, které vás úplně nepřeválcují, dočtěte knihy, které jste nestihli. Nebo sáhněte po staré sci-fi klasice. V Kulturáku nabízíme letní kulturní tipy od nás i od řady osobností.

Epizoda 514. červen 2022 26:59

Nerecyklovatelný Jurský svět a prázdný Murakami

Tentokrát se Kulturák podíval na zoubky dinosaurům z Jurského světa a na novou knížku povídek Haruki Murakamiho. Snad neprozradíme příliš, když řekneme, že ani jedno Jonáše s Janou příliš nenadchlo.

Epizoda 47. červen 2022 26:36

Kdo mluví o přátelství líp - Stranger Things, nebo Sally Rooney?

Mileniálové mají v květnu televizní žně. Kulturák řeší dva nové seriály z produkce Netflixu a HBO o komplikovaných vztazích a démonech z paralelních světů.