Kulturák
Epizoda 120. květen 2022

Poslechněte si podcast: Nový podcast Kulturák! Už 24. května

Hoďte popkorn do mikrovlnky, pohodlně se posaďte a zapínejte Kulturák. Nový podcast s Jonášem Zbořilem, editorem kulturní rubriky Seznam Zpráv, a publicistikou Janou Patočkovou. Poslouchejte každé úterý na Seznam Zprávách, na Podcasty.cz a ve všech podcastových aplikacích.

00:43

Kulturák

Vydává: Seznam Zprávy

O kultuře i popkultuře. Jonáš Zbořil a Jana Patočková každé úterý probírají nejdůležitější události ze světa filmů, hudby, literatury, umění a všeho, co by vám nemělo ujít – v Kulturáku, novém podcastu Seznam Zpráv.

Web

Epizoda 28Před pěti dny 39:20

Hrdinové Bílého lotosu jsou na pár facek. Proto se na ně tak dobře kouká

V aktuální epizodě podcastu Kulturák probíráme novou sezónu seriálového hitu, který si dělá legraci z malicherných trablů bohatých. A také román, který připomíná Murakamiho, kdyby tedy uměl psát dobré ženské postavy.

Epizoda 27Před týdnem 43:04

Řachanda nechť žije. Jsou superhrdinská multiverza ještě zábava?

V českých kinech kraluje třetí letošní superhrdinský film z produkce Marvel Studios, Black Panther: Wakanda nechť žije. Jak si komiksoví superhrdinové získali popularitu? A ví někdo, kdy skončí?

Epizoda 26Před 2 týdny 42:24

Jedině metal ti ukáže, kdo opravdu jsi. Temný žánr dostal svůj román (host: Karel Veselý)

Kov je nový dystopický román o světě, ve který je každý sám za sebe. Je to tak ponuré čtení, že jedinou naději v něm přináší poslech metalu. Do Kulturáku jsme pozvali jeho autora, hudebního publicistu Karla Veselého.

Epizoda 25Před 3 týdny 42:32

Monet s bramborovou kaší: Debata o aktivismu útočícím na umění

Na jaký obraz by se klimatičtí aktivisté museli přilepit, aby zachránili svět? Nebo snad existuje protest, který nikoho nepobouří? V novém vydání podcastu Kulturák debatujeme o aktivismu a umění.

Epizoda 2425. říjen 2022 40:22

Co vidět v Jihlavě a proč číst nové povídky Jana Němce?

Na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě se letos sešly dokumenty o horolezci Adamu Ondrovi a producentovi NobodyListen, ale také portrét současných teenagerek nebo film, který mapuje vyhoření z práce bez smyslu.

Epizoda 2318. říjen 2022 42:31

Psal jsem permanentně naštvaný. Romský novinář vydal vzpomínky na 90. léta

„Chtěl jsem zapsat tu dobu z pohledu Roma,“ říká Patrik Banga o své knize Skutečná cesta ven. Poslechněte si nové vydání podcastu Kulturák, kde novinář a hudebník popisuje devadesátky ze své perspektivy.

Epizoda 2211. říjen 2022 55:08

Nejlepší reality shows jsou ty „hodné”. Jaký je klíč k jejich úspěchu?

Masterchef, Love Island, Peče celá země, Survivor. Jsou reality shows dno lidské zábavy? Nebo se změnily a slouží jako nástroj, jak pochopit, co by nám jinak bylo cizí? S nástupem nových řad oblíbené televizní zábavy probíráme reality tv v podcastu Kulturák.

Epizoda 214. říjen 2022 12:45

Drásavá Marylin, krimi na Neftlixu a nadějní pětatřicátníci. Podzimní tipy Kulturáku

Koncerty Sigur Rós a Kendricka Lamara, drásavý pohled na Marylin Monroe na Netlixu nebo švédský filmový hit, který vás pobaví i znechutí. Podcast Kulturák je tentokrát oslaben o jednoho člena, ale připravil pro vás alespoň přehled kulturních tipů, které vám zpestří celý říjen.

Epizoda 2027. září 2022 40:09

Jako Mandragora na speedu. Banger je jedním z českých filmů roku

Nový film Adama Sedláka má našlápnuto na to stát se českým hitem roku. Díky skvělému tempu mu odpouštíme i díry ve scénáři. Poslechněte si víc!

Epizoda 1920. září 2022 35:27

Kam na nejlepší divadlo v Česku? Na malé, ale odvážné scény!

Před pár dny začala nová divadelní sezóna. Které inscenace nabízí zážitek, na který nezapomenete? V Kulturáku dává doporučení divadelní kritička Marcela Magdová.