Epizoda 813. květen 2022

Poslechněte si podcast: Martin Pacovský (Pražská plynárenská): Plný zásobník bude stát šest miliard,

Praha zahájila operaci na finanční vyztužení svého dodavatele energií Pražské plynárenské. Firma shání nejméně šest miliard korun potřebných pro naplnění zásobníku plynem. Stejně jako konkurenti za to letos zaplatí výrazně více.

16:01

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 1241. červenec 2022 16:21

Alan Záruba (Livesport): Sportovní výsledky „z Česka“ pro sto milionů lidí. Rozšíříme služby

Poslední díl pořadu Agenda odkrývá plány technologické firmy Livesport, která chce kromě výsledku sportovních utkání dodávat i sportovní zpravodajství a videa. S dalšími Agendami se vám přihlásíme hned po prázdninách.

Epizoda 12330. červen 2022 18:32

Kryštof Mucha (KVIFF): Karlovarský festival si udržel sponzory, i díky vděčnému Johnnymu Deppovi

Začíná karlovarský filmový festival. A současná vysoká inflace se nevyhnula ani jemu, podle výkonného ředitele KVIFF Kryštofa Muchy se letos rozpočet ze 150 milionů zvedne asi o 10 procent. Mírně tak zdražily i lístky do kina.

Epizoda 12229. červen 2022 11:59

Konstantin Margaretis (Skladon): Některým e-shopům padají tržby až o třetinu. „Mladí manažeři neznají krize“

Po době covidové, kdy e-shopy zažívaly zlaté časy, přichází útlum, za kterým stojí i snaha lidí šetřit kvůli inflaci. Poptávka po skladech, kterou rozjely právě e-shopy, ale podle dat firmy Skladon nyní dosahuje maxima.

Epizoda 12128. červen 2022 16:58

Petr Novák (AutoSAP): Dodavatelé autodílů mají lék do špatných časů. Sází na pružnost svých lidí

Automobilovou výrobu se nedaří vrátit do předcovidového tempa. Výpadky materiálů a čipů tak dodavatele ženou do ztráty. V rámci úspor může být řešením navýšení počtu agenturních zaměstnanců nebo ještě pružnější pracovní doba.

Epizoda 12027. červen 2022 14:32

Tereza Kavan Klimešová (Deloitte): Stravenky a home office jsou standard. Firmy teď lákají lidi na akcie

Akciové plány jsou vhodným nástrojem pro každého, kdo chce zaměstnance motivovat a udržet si je, říká expertka Deloitte Tereza Kavan Klimešová. Avšak v Česku proti nim jdou daňová pravidla.

Epizoda 11925. červen 2022 12:18

Petr Dvořák (Vodafone): Svět se zmenšil. Pro Čechy končí na hranicích Evropy

Mobilní operátor Vodafone hledá podle svého šéfa Petra Dvořáka prostor pro úspory uvnitř firmy. Ale upozorňuje, že pokud ceny, hlavně energií, zůstanou tak vysoké, promítne se to do toho, jak firma „formuje ceny“.

Epizoda 11823. červen 2022 17:48

Olin Novák (Rohlík.cz): Hlavní zbraň proti inflaci. Vylepšíme sklady a nasadíme v nich roboty

Češi loni utratili za potraviny u on-line prodejce Rohlik.cz 11 miliard korun. Firma teď získala od investorů další miliardy korun a má velké plány – zahraniční expanzi i velké inovace v Česku.

Epizoda 11722. červen 2022 16:41

Michal Kulig (dodavatel energií Yello): Nový tarif nutí lidi energie šetřit. Je to v pořádku

Úsporný tarif pomůže lidem překonat „šok“ z rychlého růstu energií. Celé zdražení však kompenzovat nemůže, říká šéf dodavatele Yello Energy Michal Kulig.

Epizoda 11621. červen 2022 11:01

Miroslav Kratochvíl (cementárna Lafarge): Nestíháme vyrábět. Odstávka a vyšší zájem nás připravily o zásoby

Cement je klíčovou surovinou stavebnictví. Po pitné vodě jde o nejvíce spotřebovávanou komoditu na světě. „Všichni jedou na sto procent, i přes vyšší ceny poptávka výrazně převyšuje nabídku,“ říká v Agendě šéf jedné z cementáren.

Epizoda 11520. červen 2022 12:41

Petr Kymlička (Moore Czech Republic): Míříme do recese, začne na podzim a potrvá rok

Propad odvětví prodejů a nákupů firem nekončí, ale bude dál pokračovat. I díky zvyšování úrokových sazeb ČNB, říká partner poradenské Moore Czech Republic Petr Kymlička.