Agenda
Epizoda 140Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Marek Sedlák (Sapeli): Bylo jasné, že přijde krize. Každý růst přece končí, měli jsme se připravit

Přední výrobce dveří se chystá na úsporná opatření ve firmě. Ztlumí topení a přezkoumá množství odpadu, které při výrobě vzniká. Za skleněnou výplň bude zákazník platit extra, řekl obchodní ředitel Sapeli v pořadu Agenda.

15:05

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 148Včera 20:22

Oběd v Praze musí stát minimálně 200, jinak se okrádáme, tvrdí šéfka restaurací

Ceny obědů i piva musí jít nahoru, aby odpovídaly realitě. Hospody už je dál nemůžou dotovat, říká Kateřina Věra Holna z asociace restaurací Apron: „Oběd musí v Praze stát minimálně 200, na menším městě 160 korun.“

Epizoda 147Před dvěma dny 10:28

Drahý plyn? Vaše starosti chci mít, nám hrozí, že budeme bez plynu, říká prodejce osiv

Zatímco většina firem si stěžuje na vysoké ceny energií, šéf společnosti Semo Jan Prášil řeší, kde vůbec dodavatele plynu sehnat. Současná smlouva končí v prosinci a žádný dodavatel firmu nechce od ledna zapojit.

Epizoda 146Před třemi dny 15:40

Martin Kasa (Pilulka.cz): Expandujeme do Maďarska a Rakouska. Pokud to vyjde, další bude Německo

Česká lékárenská skupina rozšiřuje působnost. Kromě Česka, Slovenska a Rumunska začíná působit i v Maďarsku. Další na řadě má být Rakousko. A pokud se firmě bude dařit, jako další cíl vidí Německo.

Epizoda 145Před čtyřmi dny 21:21

Roman Knap (Česká pošta): Pošta potřebuje drastický zásah, dojdou peníze na pobočky

Provoz a hospodaření České pošty vyžaduje řadu radikálních a nepopulárních kroků. Již příští rok totiž státní podnik nebude mít finance na provoz sítě poboček ve stávajícím rozsahu.

Epizoda 144Před týdnem 17:37

Jan Krčmář (Solární asociace): V obnovitelných zdrojích už nedoháníme západ, ale i Polsko nebo Rumunsko

Ve výstavbě obnovitelných zdrojů energie, tedy jak solárů tak větrných elektráren, Česko jednoznačně zaspalo. Nyní už nedoháníme vyspělé západní země, ale už i třeba Polsko nebo Rumunsko, říká ředitel Solární asociace Jan Krčmář.

Epizoda 143Před týdnem 17:04

Ondřej Fryc (Mall.cz): Když vláda zastropovala ceny, lidé začali hned utrácet

Zakladatel e-shopu Mall.cz Ondřej Fryc říká, že se vše řídí očekáváním. Lidé přestali například utrácet za oblečení, ale jakmile vláda oznámila zastropování cen energií, zákazníci se do obchodů vrátili.

Epizoda 142Před týdnem 13:24

Pavel Včela (GLS): Dárky budou levnější, ale bude jich více. Čekáme vánoční rekord

Letošní vánoční sezona překoná loňská čísla, říká v Agendě SZ Byznys Pavel Včela, ředitel české pobočky GLS. Firma ale počítá s tím, že se změní velikost zásilek. Budou lehčí a s levnějším obsahem.

Epizoda 141Před týdnem 16:42

Radek Špicar (SP ČR): Máme pár měsíců na vyřešení krize, jinak se firmy přesunou jinam

Průmysl volá po větší pomoci státu. Jinak firmy čeká tvrdý náraz, dvě třetiny podniků mají problém získat kontrakt na energie pro příští rok, říká Radek Špicar ze Svazu průmyslu a dopravy.

Epizoda 139Před 2 týdny 21:57

Vladimír Schmalz (Agro Kadaň): Evropští zelináři mají problém s vytápěním skleníků. Nastupuje africký dovoz

Největší tuzemský pěstitel rajčat, Agro Kadaň, kvůli drahým energiím změnil osvětlení svých skleníků na led systémy a náklady tak snížil téměř na polovinu. Drahé vytápění i osvětlení skleníků prý ale změní celý trh se zeleninou.