Agenda
Epizoda 13821. září 2022

Poslechněte si podcast: Jan Zeman (Biopekárna Zemanka): Češi šetří na jídle, to se v Evropě neděje. Prodej potravin klesl

Češi na rozdíl od zbytku Evropy začali šetřit už i na jídle. Prodeje potravin tak podle prvních neoficiálních čísel padají o deset procent, říká v rozhovoru pro SZ Byznys Jan Zeman, majitel Biopekárny Zemanka.

17:12

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 184Včera 27:35

Radní ČNB: Svět je pyramidou dluhů. Úroky můžeme ještě zvyšovat

Radní České národní banky Jan Frait nevylučuje další zvyšování úrokových sazeb. Záležet podle něho bude hlavně na tom, co udělá americká centrální banka Fed.

Epizoda 183Před dvěma dny 11:07

Bývalé Sudety se stanou zemí skladů. Stavět je tam chce další hráč

Investiční skupina Progresus vstupuje do nové oblasti. Spolu s developerem logistických a průmyslových nemovitostí Garbe Industrial chystá logistické centrum za třičtvrtě miliardy. Později plánuje udržitelné sklady ze dřeva.

Epizoda 182Před šesti dny 16:26

Pandemie pomohla hobbymarketům. Bauhaus čeká nejlepší výsledky v historii

Vánoce bez stromečku? Nic pro Čechy. „Stromků jsme objednali stejně jako vloni, lidé na nich ani letos šetřit nebudou,“ věří šéf Bauhausu Petr Kočí. Byl hostem Agendy SZ Byznys.

Epizoda 181Před týdnem 16:27

Čeští vývojáři dostali šest milionů na sportovní aplikaci. Útočí na jedničku trhu

Vývojáři tréninkové aplikace Rouvy, která vznikla v roce 2017 v jihočeském Vimperku, investují do dalšího rozvoje šest milionů dolarů. Firma aktuálně patří mezi padesátku nejrychleji rostoucích firem střední a východní Evropy.

Epizoda 180Před týdnem 17:15

Voda zdraží. Šetření lidem nepomůže, říká šéf vodáren

Voda v celé zemi zdražuje. V Praze ženou cenu výš nejenom náklady, ale i obří investice do vodovodní sítě a úpraven vody. Šetření vodou nepomůže – náklady se rozpočítávají na spotřebu, takže při jejím poklesu cena znovu vyskočí.

Epizoda 179Před týdnem 15:40

Penta posílá miliardu eur do lékáren Dr. Max. Síť se stane evropskou dvojkou

Lékárenská síť Dr. Max posiluje. S investicí miliardy eur od Penty se v příštím roce stane evropskou dvojkou. Trh s léky ale ochlazuje a lidé radši volí privátní značky. Dr. Max chce tak mít vlastní značku i pro 10 léků na recept.

Epizoda 177Před 2 týdny 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před 2 týdny 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.

Epizoda 175Před 2 týdny 14:44

Česká dominance. Tuzemským firmám se daří, válcují východní konkurenci

Už ve čtvrtek 24. listopadu se Evropa dozví, jaké firmy rostou nejrychleji a jak si vede česká technologická scéna. Historicky se jim zatím daří.

Epizoda 178Před 2 týdny 12:28

České dřevostavby míří na Západ. Vedle Švýcarska je ve hře i Benelux

Výrobce dřevostaveb expanduje na Západ. Nejnověji do Švýcarska. Výhodou je, že většinu výroby zvládne v Česku a jen převeze.