Agenda
Epizoda 1299. září 2022

Poslechněte si podcast: Jan Smola (Heluz): Cihly už jsou tak drahé, že je lidé přestávají kupovat

Poptávka po cihlách spadla kvůli vysoké ceně o třetinu a společnost Heluz, která patří mezi největší výrobce cihel v zemi, proto podle svého šéfa Jana Smoly chystá zimní odstávky a údržby.

13:22

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 186Včera 17:16

Lidé si cestu k levnému pití najdou, nakoupí na černém trhu, říká likérník

Alkohol čeká po Novém roce další zdražení. Například likérka Rudolf Jelínek už letos zvedla ceny o 11 procent a příští rok dalších 10 procent přidá. Kvůli vysokým cenám už ale začal růst černý trh.

Epizoda 185Před dvěma dny 17:29

Krize způsobila boom pojistky, která pomáhá, když nemůžete splácet hypotéku

Pojištění příští rok bude zdražovat. Na vlně zdražování už se ale část klientů pojišťoven svezla i letos. Zbavovali se některých smluv s cílem osekat jejich výdaje. Naopak jedné pojistce roste v krizi popularita jako nikdy.

Epizoda 184Před třemi dny 27:35

Radní ČNB: Svět je pyramidou dluhů. Úroky můžeme ještě zvyšovat

Radní České národní banky Jan Frait nevylučuje další zvyšování úrokových sazeb. Záležet podle něho bude hlavně na tom, co udělá americká centrální banka Fed.

Epizoda 183Před čtyřmi dny 11:07

Bývalé Sudety se stanou zemí skladů. Stavět je tam chce další hráč

Investiční skupina Progresus vstupuje do nové oblasti. Spolu s developerem logistických a průmyslových nemovitostí Garbe Industrial chystá logistické centrum za třičtvrtě miliardy. Později plánuje udržitelné sklady ze dřeva.

Epizoda 182Před týdnem 16:26

Pandemie pomohla hobbymarketům. Bauhaus čeká nejlepší výsledky v historii

Vánoce bez stromečku? Nic pro Čechy. „Stromků jsme objednali stejně jako vloni, lidé na nich ani letos šetřit nebudou,“ věří šéf Bauhausu Petr Kočí. Byl hostem Agendy SZ Byznys.

Epizoda 181Před týdnem 16:27

Čeští vývojáři dostali šest milionů na sportovní aplikaci. Útočí na jedničku trhu

Vývojáři tréninkové aplikace Rouvy, která vznikla v roce 2017 v jihočeském Vimperku, investují do dalšího rozvoje šest milionů dolarů. Firma aktuálně patří mezi padesátku nejrychleji rostoucích firem střední a východní Evropy.

Epizoda 180Před týdnem 17:15

Voda zdraží. Šetření lidem nepomůže, říká šéf vodáren

Voda v celé zemi zdražuje. V Praze ženou cenu výš nejenom náklady, ale i obří investice do vodovodní sítě a úpraven vody. Šetření vodou nepomůže – náklady se rozpočítávají na spotřebu, takže při jejím poklesu cena znovu vyskočí.

Epizoda 179Před týdnem 15:40

Penta posílá miliardu eur do lékáren Dr. Max. Síť se stane evropskou dvojkou

Lékárenská síť Dr. Max posiluje. S investicí miliardy eur od Penty se v příštím roce stane evropskou dvojkou. Trh s léky ale ochlazuje a lidé radši volí privátní značky. Dr. Max chce tak mít vlastní značku i pro 10 léků na recept.

Epizoda 177Před 2 týdny 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před 2 týdny 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.