Agenda
Epizoda 175Před šesti dny

Poslechněte si podcast: Česká dominance. Tuzemským firmám se daří, válcují východní konkurenci

Už ve čtvrtek 24. listopadu se Evropa dozví, jaké firmy rostou nejrychleji a jak si vede česká technologická scéna. Historicky se jim zatím daří.

14:44

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 177Před čtyřmi dny 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před pěti dny 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.

Epizoda 178Před týdnem 12:28

České dřevostavby míří na Západ. Vedle Švýcarska je ve hře i Benelux

Výrobce dřevostaveb expanduje na Západ. Nejnověji do Švýcarska. Výhodou je, že většinu výroby zvládne v Česku a jen převeze.

Epizoda 174Před týdnem 15:26

Na dovolené Češi nešetří. Čedok utržil nejvíc od revoluce

Cestování si Češi přes napjatější rodinné rozpočty neodpírají. Nejstarší česká cestovka vydělává jako nikdy: „Jedeme na rekordní sezónu. I předprodeje na příští rok se vyvíjejí velmi pozitivně,“ říká šéf Čedoku Stanislav Zeman.

Epizoda 173Před týdnem 12:44

Elektřinu si vyrábí téměř sami. Díky tomu vyhrává česká firma světové zakázky

Spotřebu tepla pokryjí sami, elektřinu si vyrobí z 85 procent. Díky tomu nábytkářská firma Arbyd z Plzeňska poráží konkurenci. „Nejpřísnější je jednoznačně Švédsko,“ říká šéf firmy Petr Mudra v Agendě SZ Byznys.

Epizoda 172Před týdnem 16:53

V každé páté domácnosti už měsíčně chybí tisícovka na osobu

Krize udeřila naplno – pětině domácností po zaplacení stálých výdajů chybí na konci měsíce asi tisíc korun na každou osobu. 40 procent domácností pak žije od výplaty k výplatě a problémy má i střední třída.

Epizoda 171Před 2 týdny 13:50

Doba drahých energií vydělala české firmě. Jindy by její šetření odzívali

Česká firma vymyslela technologii, která umí řídit energetické systémy v budovách, a ušetřit tak až třetinu spotřeby. Míří s ní do Ameriky i Asie.

Epizoda 170Před 2 týdny 16:52

Temná strana obchodu roku. Nový antivirový obr škrtne čtvrtinu zaměstnanců

Avast a NortonLifeLock se spojily do společnosti Gen Digit a prezidentem nové obří firmy je Čech Ondřej Vlček. Seznamu poskytl rozhovor krátce po svém příletu z USA.

Epizoda 169Před 2 týdny 13:27

Snižují českou závislost na Rusku a nestíhají vyrábět

Společnost Daikin oznámila v Česku obří investici – v následujících letech bude v Brně investovat zhruba miliardu a čtvrt do výroby tepelných čerpadel. Těch se letos v Česku prodá 45 tisíc, zájem je však daleko vyšší.