Agenda
Epizoda 196Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Ani pátý pokus státu nevyšel. Stále se nedaří koupit nouzové zásoby ropy

Stát ani popáté nenašel dodavatele ropy do nouzových zásob. Do tendru za 52 milionů dolarů, tedy přes miliardu korun, se sice jeden zájemce přihlásil, nesplnil ale legislativní požadavky. Nouzové zásoby jsou tak stále pod limitem.

17:53

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 208Před třemi dny 17:26

„Mimořádná příležitost“. Finančník chce využít krizi v českém autoprůmyslu

„Nejhorší rok od roku 1989? Já s tím příliš nesouhlasím. Jako finančník sice slyším ostatní finančníky, že jsou hodně skeptičtí, ale jako průmyslník zase tak velkou krizi neočekávám,“ říká Igor Fait, zakladatel Jet Investment.

Epizoda 207Před čtyřmi dny 12:30

Krizí se musíte proinvestovat a uklidnit zaměstnance, říká výrobce povlečení

Nepříznivá ekonomická situace dopadá na velké průmyslové kolosy i menší a středně velké firmy. Z některých z nich ale zní překvapivý optimismus – zákazníci nakupovat nepřestávají. Kdo je však hodně nervózní, to jsou zaměstnanci.

Epizoda 206Před pěti dny 15:32

Drahota vs. ideály. České firmy chtěly vyrábět bez Číny, ale nejde to

Český export volá o pomoc. Silná koruna a drahé energie dělají z tuzemských společností drahé výrobce. Aby Češi své zboží zlevnili, opět se vracejí k nákupům levných a méně spolehlivých komponentů v Asii.

Epizoda 205Před šesti dny 16:02

„Ten zmar je strašný.“ Co prožívají chovatelé, když musí vybít halu plnou kuřat

Poté, co se ptačí chřipka dostala i do obvykle dobře zabezpečených velkochovů, zavedly farmy další přísná opatření. Hostem Agendy SZ Byznys byl Zdeněk Mlázovský ze společnosti Proagro Nymburk.

Epizoda 204Před týdnem 17:31

O2 arena hlásí rekord: Češi na kultuře nešetří, ale pořadatelé se bojí

Přes milion lidí. Tolik návštěvníků dorazilo v loňském roce do O2 areny a s ní spojeného O2 universa. Jde o největší návštěvu v historii.

Epizoda 203Před týdnem 18:00

České občanky ochrání lev utkaný ze světla

Češi dostanou nové občanské průkazy. Proti padělání je zabezpečí hologram v podobě českého lva a mapy republiky, který vytvořili čeští designéři. Hostem Agendy SZ Byznys byl Robert Dvořák, ředitel rozvoje IQ Structures.

Epizoda 202Před týdnem 18:37

Ceny elektřiny klesají. Ale ani tak to mnoho domácností nezvládne

Ceny elektřiny na burze klesly pod úroveň, na niž je nastaven vládní cenový strop. Zlevnění už brzy pocítí i koneční spotřebitelé, slibuje Jiří Matoušek z Centropolu. Energie ale i tak zůstane mnohem dražší, než bývala před krizí.

Epizoda 201Před týdnem 19:11

Lyžování jako nový golf? Luxus, který nebude pro každého, říká šéf areálů

Lyžování se kvůli cenám elektřiny i globálnímu oteplování stává luxusnější záležitostí. Už to nebude zábava za pár korun, na kterou mají nárok všichni, říká Igor Rattaj, šéf firmy, jež provozuje i populární Špindlerův Mlýn.

Epizoda 200Před 2 týdny 15:50

Euronormy udělají z Česka vrakoviště, varuje dovozce aut

Na českých silnicích jezdí v průměru 15 let stará auta. A nejspíš budou ještě starší. Prodeje nových vozů totiž propadly a kvůli normě Euro 7 hrozí, že zmizí malé levnější modely.

Epizoda 199Před 2 týdny 13:18

Šetřil i propouštěl. Footshop si prošel krizí loni, teď je v zisku

Obchod s obuví Footshop si loni sáhl na dno. Prodeje spadly, firma musela propustit desítky lidí, zavřít obchody a počet prodávaných značek snížit na polovinu. Teď je ale i díky tomu ziskový a pro letošní rok počítá s růstem.