Agenda
Epizoda 4611. březen 2022

Poslechněte si podcast: Aleš Kučera (NEWPS): Hackeři neustále útočí. Česko zatím nemá plán B, pokud uspějí

IT infrastruktura státu i firem je pod neustálým útokem hackerů, kteří hledají slabá místa. Zatím nevíme o tom, že by je našli, ale jednou mohou uspět a my musíme vědět, co dělat, říká IT specialista Aleš Kučera.

16:14

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 181Včera 16:27

Čeští vývojáři dostali šest milionů na sportovní aplikaci. Útočí na jedničku trhu

Vývojáři tréninkové aplikace Rouvy, která vznikla v roce 2017 v jihočeském Vimperku, investují do dalšího rozvoje šest milionů dolarů. Firma aktuálně patří mezi padesátku nejrychleji rostoucích firem střední a východní Evropy.

Epizoda 180Před dvěma dny 17:15

Voda zdraží. Šetření lidem nepomůže, říká šéf vodáren

Voda v celé zemi zdražuje. V Praze ženou cenu výš nejenom náklady, ale i obří investice do vodovodní sítě a úpraven vody. Šetření vodou nepomůže – náklady se rozpočítávají na spotřebu, takže při jejím poklesu cena znovu vyskočí.

Epizoda 179Před třemi dny 15:40

Penta posílá miliardu eur do lékáren Dr. Max. Síť se stane evropskou dvojkou

Lékárenská síť Dr. Max posiluje. S investicí miliardy eur od Penty se v příštím roce stane evropskou dvojkou. Trh s léky ale ochlazuje a lidé radši volí privátní značky. Dr. Max chce tak mít vlastní značku i pro 10 léků na recept.

Epizoda 177Před týdnem 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před týdnem 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.

Epizoda 175Před týdnem 14:44

Česká dominance. Tuzemským firmám se daří, válcují východní konkurenci

Už ve čtvrtek 24. listopadu se Evropa dozví, jaké firmy rostou nejrychleji a jak si vede česká technologická scéna. Historicky se jim zatím daří.

Epizoda 178Před 2 týdny 12:28

České dřevostavby míří na Západ. Vedle Švýcarska je ve hře i Benelux

Výrobce dřevostaveb expanduje na Západ. Nejnověji do Švýcarska. Výhodou je, že většinu výroby zvládne v Česku a jen převeze.

Epizoda 174Před 2 týdny 15:26

Na dovolené Češi nešetří. Čedok utržil nejvíc od revoluce

Cestování si Češi přes napjatější rodinné rozpočty neodpírají. Nejstarší česká cestovka vydělává jako nikdy: „Jedeme na rekordní sezónu. I předprodeje na příští rok se vyvíjejí velmi pozitivně,“ říká šéf Čedoku Stanislav Zeman.

Epizoda 173Před 2 týdny 12:44

Elektřinu si vyrábí téměř sami. Díky tomu vyhrává česká firma světové zakázky

Spotřebu tepla pokryjí sami, elektřinu si vyrobí z 85 procent. Díky tomu nábytkářská firma Arbyd z Plzeňska poráží konkurenci. „Nejpřísnější je jednoznačně Švédsko,“ říká šéf firmy Petr Mudra v Agendě SZ Byznys.

Epizoda 172Před 2 týdny 16:53

V každé páté domácnosti už měsíčně chybí tisícovka na osobu

Krize udeřila naplno – pětině domácností po zaplacení stálých výdajů chybí na konci měsíce asi tisíc korun na každou osobu. 40 procent domácností pak žije od výplaty k výplatě a problémy má i střední třída.