Agenda
Epizoda 1475. říjen 2022

Poslechněte si podcast: Drahý plyn? Vaše starosti chci mít, nám hrozí, že budeme bez plynu, říká prodejce osiv

Zatímco většina firem si stěžuje na vysoké ceny energií, šéf společnosti Semo Jan Prášil řeší, kde vůbec dodavatele plynu sehnat. Současná smlouva končí v prosinci a žádný dodavatel firmu nechce od ledna zapojit.

10:28

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 177Před pěti dny 14:34

Zpátky do kanceláří, velí firmy a utrácejí za nový nábytek

V kancelářích nastala doba postcovidová. Aby firmy přitáhly zaměstnance i klienty, sáhly k rozsáhlé renovaci a své prostory hromadně předělávají.

Epizoda 176Před šesti dny 14:58

Praha má mnohem víc hotelů, než kolik skutečně potřebuje, varuje hoteliér

„Praha má podstatně více hotelů, než kolik potřebuje, oproti Vídni stále dvojnásobek.“ I proto nedokážou hotely promítat inflaci do prodejních cen. Hostem Agendy SZ Byznys byl Jaroslav Svoboda, majitel Czech Inn Hotels.

Epizoda 175Před týdnem 14:44

Česká dominance. Tuzemským firmám se daří, válcují východní konkurenci

Už ve čtvrtek 24. listopadu se Evropa dozví, jaké firmy rostou nejrychleji a jak si vede česká technologická scéna. Historicky se jim zatím daří.

Epizoda 178Před týdnem 12:28

České dřevostavby míří na Západ. Vedle Švýcarska je ve hře i Benelux

Výrobce dřevostaveb expanduje na Západ. Nejnověji do Švýcarska. Výhodou je, že většinu výroby zvládne v Česku a jen převeze.

Epizoda 174Před týdnem 15:26

Na dovolené Češi nešetří. Čedok utržil nejvíc od revoluce

Cestování si Češi přes napjatější rodinné rozpočty neodpírají. Nejstarší česká cestovka vydělává jako nikdy: „Jedeme na rekordní sezónu. I předprodeje na příští rok se vyvíjejí velmi pozitivně,“ říká šéf Čedoku Stanislav Zeman.

Epizoda 173Před týdnem 12:44

Elektřinu si vyrábí téměř sami. Díky tomu vyhrává česká firma světové zakázky

Spotřebu tepla pokryjí sami, elektřinu si vyrobí z 85 procent. Díky tomu nábytkářská firma Arbyd z Plzeňska poráží konkurenci. „Nejpřísnější je jednoznačně Švédsko,“ říká šéf firmy Petr Mudra v Agendě SZ Byznys.

Epizoda 172Před 2 týdny 16:53

V každé páté domácnosti už měsíčně chybí tisícovka na osobu

Krize udeřila naplno – pětině domácností po zaplacení stálých výdajů chybí na konci měsíce asi tisíc korun na každou osobu. 40 procent domácností pak žije od výplaty k výplatě a problémy má i střední třída.

Epizoda 171Před 2 týdny 13:50

Doba drahých energií vydělala české firmě. Jindy by její šetření odzívali

Česká firma vymyslela technologii, která umí řídit energetické systémy v budovách, a ušetřit tak až třetinu spotřeby. Míří s ní do Ameriky i Asie.

Epizoda 170Před 2 týdny 16:52

Temná strana obchodu roku. Nový antivirový obr škrtne čtvrtinu zaměstnanců

Avast a NortonLifeLock se spojily do společnosti Gen Digit a prezidentem nové obří firmy je Čech Ondřej Vlček. Seznamu poskytl rozhovor krátce po svém příletu z USA.

Epizoda 169Před 2 týdny 13:27

Snižují českou závislost na Rusku a nestíhají vyrábět

Společnost Daikin oznámila v Česku obří investici – v následujících letech bude v Brně investovat zhruba miliardu a čtvrt do výroby tepelných čerpadel. Těch se letos v Česku prodá 45 tisíc, zájem je však daleko vyšší.