Agenda
Epizoda 17928. listopad 2022

Poslechněte si podcast: Penta posílá miliardu eur do lékáren Dr. Max. Síť se stane evropskou dvojkou

Lékárenská síť Dr. Max posiluje. S investicí miliardy eur od Penty se v příštím roce stane evropskou dvojkou. Trh s léky ale ochlazuje a lidé radši volí privátní značky. Dr. Max chce tak mít vlastní značku i pro 10 léků na recept.

15:25

Agenda

Vydává: Seznam Zprávy

Čtvrthodinka o byznysu z první ruky. Rozhovory s top lídry, zakladateli firem a špičkami českého byznysu. Každý všední den na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Web

Epizoda 210Včera 16:16

Doprava znovu zdražila. I tak je ale stále levná, říká šéf RegioJetu Jančura

Ani letošní rok se neobejde bez zdražení v dopravě. Společnost RegioJet zvýšila ceny jízdného o 10 až 15 procent. Zároveň chystá velké investice, dnes oznámila nákup 13 lokomotiv z Francie a chystá i test čínského stroje.

Epizoda 209Před dvěma dny 15:14

Konec letáků, méně slev. Makro chce Čechům úplně překopat nákupy

Potraviny v příštích měsících zlevňovat nebudou, říká šéf velkoobchodního řetězce Makro Jiří Nehasil. Podle něj je ale teď ideální příležitost, aby Česko vyskočilo z kolotoče letáků a akcí.

Epizoda 208Před šesti dny 17:26

„Mimořádná příležitost“. Finančník chce využít krizi v českém autoprůmyslu

„Nejhorší rok od roku 1989? Já s tím příliš nesouhlasím. Jako finančník sice slyším ostatní finančníky, že jsou hodně skeptičtí, ale jako průmyslník zase tak velkou krizi neočekávám,“ říká Igor Fait, zakladatel Jet Investment.

Epizoda 207Před týdnem 12:30

Krizí se musíte proinvestovat a uklidnit zaměstnance, říká výrobce povlečení

Nepříznivá ekonomická situace dopadá na velké průmyslové kolosy i menší a středně velké firmy. Z některých z nich ale zní překvapivý optimismus – zákazníci nakupovat nepřestávají. Kdo je však hodně nervózní, to jsou zaměstnanci.

Epizoda 206Před týdnem 15:32

Drahota vs. ideály. České firmy chtěly vyrábět bez Číny, ale nejde to

Český export volá o pomoc. Silná koruna a drahé energie dělají z tuzemských společností drahé výrobce. Aby Češi své zboží zlevnili, opět se vracejí k nákupům levných a méně spolehlivých komponentů v Asii.

Epizoda 205Před týdnem 16:02

„Ten zmar je strašný.“ Co prožívají chovatelé, když musí vybít halu plnou kuřat

Poté, co se ptačí chřipka dostala i do obvykle dobře zabezpečených velkochovů, zavedly farmy další přísná opatření. Hostem Agendy SZ Byznys byl Zdeněk Mlázovský ze společnosti Proagro Nymburk.

Epizoda 204Před týdnem 17:31

O2 arena hlásí rekord: Češi na kultuře nešetří, ale pořadatelé se bojí

Přes milion lidí. Tolik návštěvníků dorazilo v loňském roce do O2 areny a s ní spojeného O2 universa. Jde o největší návštěvu v historii.

Epizoda 203Před 2 týdny 18:00

České občanky ochrání lev utkaný ze světla

Češi dostanou nové občanské průkazy. Proti padělání je zabezpečí hologram v podobě českého lva a mapy republiky, který vytvořili čeští designéři. Hostem Agendy SZ Byznys byl Robert Dvořák, ředitel rozvoje IQ Structures.

Epizoda 202Před 2 týdny 18:37

Ceny elektřiny klesají. Ale ani tak to mnoho domácností nezvládne

Ceny elektřiny na burze klesly pod úroveň, na niž je nastaven vládní cenový strop. Zlevnění už brzy pocítí i koneční spotřebitelé, slibuje Jiří Matoušek z Centropolu. Energie ale i tak zůstane mnohem dražší, než bývala před krizí.

Epizoda 201Před 2 týdny 19:11

Lyžování jako nový golf? Luxus, který nebude pro každého, říká šéf areálů

Lyžování se kvůli cenám elektřiny i globálnímu oteplování stává luxusnější záležitostí. Už to nebude zábava za pár korun, na kterou mají nárok všichni, říká Igor Rattaj, šéf firmy, jež provozuje i populární Špindlerův Mlýn.