Brambora s vejcem
31. květen 2023

Poslechněte si podcast: Zvukař Viktor Prášil: Šutráctví jsem ještě nenahrával

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový zvukař Viktor Prášil. Rodák z Prahy, který byl nominovaný na Oscara za zvuk filmu Na západní frontě klid, v rozhovoru mimo jiné prozradil, co je nejlepšího na tom, že Oscara nedostal. Taky se nám svěřil, že ještě nikdy nenahrával zvuk kamenů.

17:52

Brambora s vejcem

Vydává: Český rozhlas

Lehce chaotická rubrika Ivany Veselkové a Aleše Stuchlého. Živé telefonáty celebritám všech kategorií včetně těch top provařených, ale i těch, které neznáte, nebo vás nezajímají.

Web

Před týdnem 17:37

Herečka Štěpánka Fingerhutová: Mám ráda houby lišky a připravuju z nich topinky

V dada rubrice Brambora s vejcem jsme tentokrát telefonovali herečce Štěpánce Fingerhutové. Ta hrála třeba v seriálech Devadesátky nebo Táta v nesnázích. Zajímalo nás samozřejmě, jak by se popsala ve třech slovech a taky zda by chtěla být kámen, nůžky, nebo papír.

Před 3 týdny 21:02

Herečka Anita Krausová: Mám teď hladové období

Hostem rubriky Brambora s vejcem byla herečka a moderátorka Radia Wave Anita Krausová. Té jsme se mimo jiné ptali na to, co si ráda dává k obědu. Anita se zasnila a svěřila se, že má momentálně hladové období, takže by pořád jedla. Oběd je tedy pro ni momentálně stejně důležitý jako snídaně a večeře. „Mám strašně ráda masíčko s bramborem,“ nechala nás nahlédnout pod pokličku svých chutí žena, která má ráda taky sníh a hory.

17. srpen 2023 17:11

Ilustrátor Jakub Bachorík: Zkoumám tak trochu kolonizaci souše… Kdo byl první? Houby, ryby?

Hostem rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát ilustrátor Jakub Bachorík, který pochází z Prostějova, většinu života však pobýval v malé vesnici Podolí u Mohelnice. Kromě výtvarného umča se Jakub věnuje taky rapu pod přezdívkou Don Chain a je součástí uskupení Opak Dissu.

9. srpen 2023 16:01

Herečka Julie Štandera: Nejhorší smrad na světě jsou zvratky

Hostem telefonické rubriky Brambora s vejcem byla herečka a tanečnice Julie Štandera. Tu jsme zastihli u Vyšehradu, kde hodně foukalo. Něco jsme z ní ale i přes fučení větru vytáhli. Třeba odpověď na zcela zásadní otázku, jaké anglické slovíčko, které se uchytilo i v českém prostředí, se jí líbí.

20. červenec 2023 16:02

Scenáristka Irena Hejdová: Nemám ráda slova plejáda a pišingr

Hostem na telefonu v dada rubrice Brambora s vejcem byla scenáristka, novinářka a spisovatelka Irena Hejdová. Ta se během rozhovoru svěřila s tím, že nemá ráda slova plejáda a pišingr, ale líbí se jí slovo meloun. Zjišťovali jsme proto i její názor na související otázku, zda může okurka s cukrem chutnat právě jako meloun.

12. červenec 2023 14:21

Herec Jiří Rendl: Nemám rád slovo fajn

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem je tentokrát herec Jiří Rendl. Toho jsme zastihli dle jeho vlastních slov „u rodičů na baráku“, kde, jak předpokládáme, užíval zasloužený odpočinek. Muž, kterého mohou diváci vidět třeba ve filmech Hranice lásky nebo Přišla v noci, se v telefonickém rozhovoru mimo jiné svěřil, že nemá rád slovo fajn a že ho vytáčí zdrobnělinky typu „rohlíček s marmeládičkou“.

29. červen 2023 15:21

Mirek Vaňura z podcastu Kriminálka: Pletou si mě s Malátným z Chinaski

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát rozhlasák a specialista na true crime Mirek Vaňura. Úspěch jeho podcastu Kriminálka byl samozřejmě jedním z témat našeho rozhovoru a mimo jiné jsme se ptali na to, proč se podle Mirka lidi tak moc zajímají o mordy. Je to tím, že každý z nás má v sobě kousek vraha?

21. červen 2023 15:50

Václav Rouček: Nejhorší smrad jsou hokejové rukavice

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl tentokrát zpěvák, designér webů a aplikací, hokejista a člen dua VR/NOBODY Václav Rouček. Autor podcastu Pochlap se v rozhovoru mimo jiné zmínil, že nejhůř na světe podle něj smrdí hokejové rukavice a že má problém s fialovou barvou.

14. červen 2023 18:21

Kamil Fila: Vím, co je rohlík

Hostem dada rubriky Brambora s vejcem byl filmový kritik a rodák ze Znojma Kamil Fila. Ivanu s Alešem proto mimo jiné zajímal jeho názor na znojemskou omáčku, ale i to s kým si ho lidé nejčastěji pletou.