Český rozhlas - Pro děti
Před čtyřmi dny

Poslechněte si podcast: Zvídavec Evy Sinkovičové: Mara slaništní pojídá vlastní výkaly a skvěle skáče. Se kterým zvířetem je příbuzná?

Jednomu živočichovi je velmi podobná, s jiným je příbuzná. Kromě rostlinné stravy požírá i dost nechutnou věc. Kdo je vlastně mara slaništní? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

03:14

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Před dvěma dny 04:58

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč je kůrovec nebezpečný pro les a dá se s ním bojovat?

Kolik druhů kůrovců existuje? Proč jsou tak obávání a jak rychle se množí? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 02:57

Zvídavec Evy Sinkovičové: Podivné prase s kly miluje bláto. Kde žije babirusa?

Používá své zakroucené kly v boji? Proč má tak zvláštní jméno? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 03:14

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak získává želva kyslík, když zrovna nepoužívá plíce?

Některé druhy želv se dokáží skvěle přizpůsobit okolnímu prostředí. I vědce pak překvapí, jaké prazvláštní schopnosti mají.

Před týdnem 39:20

Klub Rádia Junior: Český fotbalový reprezentant Jan Rajnoch v Klubu Rádia Junior

Kopačky, míč a splněné dětské sny přinese do studia bývalý český fotbalový reprezentant Jan Rajnoch. Hrát se bude nejen u nás, ale také v Německu a Turecku. Do hry se dostanou i charitativní akce, které pomáhají tam, kde je to potřeba. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 03:14

Zvídavec Evy Sinkovičové: Nejdražší tekutina na světě stojí až 250 milionů za litr. Která to je?

O kterou tekutinu jde a proč je tak drahá a vzácná? Tipnete si? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 36:14

Klub Rádia Junior: Být členkou Lollipopz mi změnilo život, vzpomíná Ellie

Šest let zpívala ve skupině Lollipopz a teď rozjíždí svou sólovou kariéru. Na Instagramu má přes 60 000 sledujících. Co škola, kamarádi a další koníčky? Stíhá je? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 02:47

Zvídavec Evy Sinkovičové: Žralok šotek je tvor z pravěku. Jak je velký?

Proč se mu říká živoucí zkamenělina? Který unikátní trik tenhle žralok umí? A je nebezpečný pro člověka? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 03:58

Zvídavec Evy Sinkovičové: Proč tají ledovce a co se s tím dá dělat?

To, že se počasí v historii naší planety měnilo, je přirozené. Teď se ale klimatické změny extrémně zrychlují. Jak moc? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před týdnem 37:12

Klub Rádia Junior: Herečka a režisérka Karolína Půčková v Klubu Rádia Junior

Jak se jí splnil herecký sen? Co jí nejvíc baví na divadle a co v rozhlase? Je těžší namluvit audioknihu, nebo stát před kamerou? Kdy se pustila do režie a jak to nesou její herečtí kolegové? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.