Před týdnem

Poslechněte si podcast: Zvídavec Evy Sinkovičové: K čemu máme jazyk a proč ho mají některá zvířata modrý?

Jaká je průměrná délka lidského jazyka? A věděli jste, že podle jeho barvy se dá poznat i zdravotní stav? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

03:34

Český rozhlas - Pro děti

Vydává: Český rozhlas

Oblíbená sekce všech zvídavých dětí. Nejen pohádky do ouška.

Web

Včera 29:03

Klub Rádia Junior: Módní návrhářka Nina Provaan Smetanová v Klubu Rádia Junior

Co si zabalit do prázdninového kufru? Módní návrhářka Nina doporučuje nezapomenout klobouk či čepici. Ale nabídne také jako vždy i pokračování módní abecedy. Tentokrát pojmy od písmene P. Třeba pumpky a ponožky... I ty mají zajímavou historii. Moderuje Roman Víšek.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 34:10

Klub Rádia Junior: Pes musí být pod kontrolou. Od stafordů se očekává bojovnost i láska k lidem, upozorňuje trenér

Stafordširský bulteriér je houževnatý pes s velkým srdcem. K jakým sportům se hodí a je to parťák pro každého? Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 03:02

Zvídavec Evy Sinkovičové: K čemu slouží sliny a kolik litrů jich člověk vyprodukuje za den?

Z čeho se skládají sliny? Co všechno umí? A kolik slin dospělý člověk za den spolyká?

Před dvěma dny 16:19

Radioporadna: K červenci pasuje natrpklá chuť, pozdní léto už je na sladko

K červenci patří nahořklá chuť a červená barva v podobě dozrávajícího ovoce. Co to v praxi znamená? Podle Dany Šťastné z jídelny Kruh zdraví Chrudim je dobré v tomto čase zařazovat potraviny, které mohou mít skutečně i mírně nahořklou, trpkou chuť. Například ovčí a kozí sýry, listové saláty, čočku, kukuřici, jáhly nebo zelí.

Před dvěma dny 02:34

Zvídavec Evy Sinkovičové: Rybí šupiny a drcení brouci. Co všechno obsahují kosmetické přípravky?

Možná vás to překvapí, ale kosmetických i jiných přípravcích se nachází nejrůznější podivné přísady. Jaké to jsou a proč jsou důležité? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před třemi dny 29:24

Klub Rádia Junior: Cellistka a hudební mentorka Kateřina Jagla v Klubu Rádia Junior

Právě za Kateřinou chodí muzikanti, kteří potřebují získat hudební sebevědomí a radost z hudby. Vede profesionální i amatérské hudebníky. Ve studiu Rádia Junior nám dá spoustu důležitých rad. Moderuje Denisa Kimlová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 38:09

Klub Rádia Junior: Jak se u dětí vyhnout zhoršení zraku a brýlím. Stačí hodina na denním světle, tvrdí odbornice

Světlo může ovlivňovat naše zdraví. Proto je důležité, aby děti chodily každý den ven. Vědci přišli na to, že se tak dá předejít problémům s očima. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 03:41

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak vznikají mraky a z čeho jsou?

Z čeho se skládají mraky? Podle čeho se rozlišují? Kolik může mrak vážit? A je nějaký rozdíl mezi mrakem a oblakem? Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 03:52

Zvídavec Evy Sinkovičové: Jak dlouho vznikalo sousoší Mount Rushmore s hlavami prezidentů a proč některým lidem vadí?

Je to jedno z největších sousoší na světě. Pracovalo na něm 400 dělníků a původně mělo zachycovat víc než jen hlavy amerických prezidentů. Další díly podcastu najdete na webu Rádia Junior a v mobilní aplikaci Rádia Junior.

Před pěti dny 36:26

Klub Rádia Junior: Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Jak si užít léto co nejlépe, i když nepojedu na dovolenou k moři nebo na vysněný tábor? Co dělat, když odjedou všichni kamarádi a já si nemám s kým hrát? Moderuje Romana Růžičková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.