Dopolední Region
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Zuzana a Tomáš Bodnárovi se věnují společnému koníčku, pokojovým rostlinám

Nejprve zkušenosti, tipy a triky, týkající se pěstování pokojovek, předávali na sociálních sítích, pak si zařídili e-shop s pokojovými rostlinami, následně otevřeli kamennou prodejnu a dílnu, kde vyrábějí spoustu zajímavých věcí. Kokedamy, mechové obrazy nebo rostlinná terária.

03:28

Dopolední Region

Vydává: Český rozhlas

Dopolední magazín o zdraví, módě, bydlení a cestování.

Web

Dnes 02:30

Jako kouč to mám daleko těžší, než když jsem sám hrál, přiznává fotbalista Martin Frýdek

V roce 1996 se fotbalista Martin Frýdek stal vicemistrem Evropy. Pětkrát vyhrál v dresu Sparty ligu. Teď je mu je třiapadesát a jako trenér vede divizní Český Brod.

Včera 03:07

Za dva roky jsem ozdobila přes 43 tisíc kamínků, největší váží 12 kilo, počítá Miroslava Suchardová

Miroslavu Suchardovovou z pražského Karlína nedávno zapsala pelhřimovská agentura Dobrý den do České knihy rekordů. Vytvořila totiž dosud největší sbírku kamínku zdobených ubrouskovou technikou decoupage. Natáčela s ní Soňa Jindrová.

Před dvěma dny 03:28

Betonárka v Lužné oslavila 100 let. První betonové tašky přetrvaly a dodnes pokrývají místní střechy

Betonárka v Lužné u Rakovníka byla založena už v roce 1922. Zakladatel firmy se jmenoval Václav Štys a přezdívalo se mu luženský Baťa. Jeho vnuk Oldřich Krabec vede firmu 32 let, a i když mu táhne na sedmdesát, na odpočinek se ještě nechystá. Betonárku rozšířil o stavebniny, železářství a prodej zahradní techniky. Montérky prý nesundává, ani když jde do banky.

Před třemi dny 03:25

Umí to s chytrými aplikacemi a proletěla se nad městem. Jaroslava Koubková oslavila sté narozeniny

Paní Jaroslava Koubková z Mladé Boleslavi 100. narozeniny oslavila netradičně, vyhlídkovým letem nad městem. Noblesní dáma, která šíří pozitivní energii a nechybí ji ani smysl pro humor, z výšky obhlédla svá oblíbená místa. Ráda chodí do divadla, na procházky do přírody i do města, vyleze na kopečky v Českém ráji nebo třeba na Petřín. Ze všeho nejraději tráví čas na chatě v Zakopané. A používá moderní technologie.

Před šesti dny 03:23

Martin Stibor rozšířil malý maminčin obchod na síť tvořivých prodejen

Martin Stibor se od mládí aktivně věnoval sportu a práci osobního trenéra. Souběžně ale pomáhal mamince, která vyráběla šperky z kůže a prodávala také různé komponenty k tvoření. Po několika letech se Martin začal naplno věnovat rozvoji obchodu přes internet. Dnes vede síť tvořivých prodejen Manumi.

Před týdnem 02:43

V šestadvaceti letech ovládá Dominik Zdržálek hned několik disciplín spojených s fotbalovým míčem

Velký fotbal v Kralupech nad Vltavou, futsal v dresu extraligového Mělníka nebo hru jeden na jednoho. Tomu všemu se věnuje šestadvacetiletý Dominik Zdržálek. Jeho sportovní kariéru ale teď přibrzdila operace křížového vazu v koleni, a tak si místo míče a kopaček zvykal v posledních týdnech hlavně na berle. Přišel tak o futsalové angažmá v Itálii. S Dominkem Zdržálkem natáčel v Kralupech nad Vltvavou reportér Pavel Petr.

Před týdnem 03:36

Milan Mikeš pracoval celý svůj život pro pražskou hromadnou dopravu. V 80 letech ji začal malovat

Milan Mikeš pracoval pro pražskou hromadnou dopravu od roku 1955. K 80. narozeninám dostal malířské potřeby a už 4 roky zachycuje na svých obrazech právě hromadnou dopravu v Praze. Natáčela s ním reportérka Soňa Jindrová.

Před týdnem 03:29

Horečtí trubači pomáhají udržet myslivecké tradice. Okrašlují slavnosti a dávají lovcům signály

Horečtí trubači jsou souborem, ze kterého na vás dýchne radost z hudby a přátelská atmosféra. Pravidelně hrávají i na Svatohubertských slavnostech. Na zámku Loučeň návštěvníkům zahráli Konopišťské halali. V parku uvítali i slavnostní průvod myslivců s obrazem Svatého Huberta.

Před týdnem 03:28

Iveta Dandová plete výrobky z orobince, od ministra kultury získala dokonce titul

Orobinec je mokřadní rostlina, typickým poznávacím znakem jsou jeho květy, doutníky. A místem, kde se po staletí pletly výrobky z orobince, býval Bakov nad Jizerou na Mladoboleslavsku. Odtud pochází Iveta Dandová, povoláním vychovatelka ve školní družině, která řemeslo pletení z orobince zachovává pro naši a budoucí generaci.

Před týdnem 03:27

Dělat památkovou tesařinu je zavazující, říká tesař Jiří Zdislav Jankovský

Má za sebou více jak třicet realizací oprav v katedrále sv. Víta, opravy vzácných dřevěných stropů císařského paláce na Karlštejně a v ruce měl dřevo z 9. století. Jiří Zdislav Jankovský je jedním z několika památkových tesařů, kteří jsou volání k opravám nejvýznamnějších památek. Bez lásky k historii ale toto řemeslo dělat nejde. Na pohodlí i čistotu totiž zapomeňte.