Manželství se spolužákem ze Zimbabwe nevyšlo. Srdce nechala v Bhútánu. Zrcadlo Pavly Gomby

Zrcadlo
24. září 2021 25:26

UNICEF znala podle barevných pohlednic, které kupovala a posílala své babičce. Jako dcera samoživitelky snila o tom být zajištěná. I proto studovala ekonomii. Jenže pak si vzala studenta ze Zimbabwe a všechno bylo jinak…

Zrcadlo

Český rozhlas

Cyklus dokumentů o inspirativních ženách dnešního Česka.

Web

Další epizody

Před šesti dny
25:02

Trvat na omluvě, když se nepravdy dopouští hlava státu. Zrcadlo Terezie Kaslové

Za jakých okolností se stala novinářkou? Jak dlouho v Lidových novinách nosila kolegům kafe? A proč pro svého dědečka Ferdinanda Peroutku založila cenu a nadaci?

Před týdnem
25:37

Víc než do zrcadla se dívá do tváře utrpení. Válečná reportérka Lenka Klicperová v Zrcadle

Více než do zrcadla se dívá do tváře utrpení. Jak se cestovatelka Lenka Klicperová stala válečnou reportérkou? Jak začala její spolupráce s Markétou Kutilovou pro Reportéry ČT? Proč a jak postavila školy v Sýrii? A vidí sama sebe v Zrcadle jako statečnou ženu?

Před 2 týdny
23:12

Zrcadlo Venduly Pizingerové: O Kapce, která jí dává naději už 21 let

Na začátku byla touha pomoci sousedce bojující se zákeřnou nemocí, později lidem postiženým záplavám. Nakonec se nadační fond Kapka naděje zrodil až kvůli nemocné dceři, která napodruhé boj s leukémií prohrála v nedožitých pěti letech. Takový je příběh Venduly Pizingerové, dříve Svobodové, která se o nejniternější vzpomínky dělí v Zrcadle, dokuseriálu Dvojky.

Před 3 týdny
25:49

Jemná ženská energie, která se s vervou chopí životních příležitostí. Zrcadlo Báry Polákové

Je multi-použitelná. Multižánrová. Herečka, zpěvačka, stydlivá komediantka. Plná paradoxů. Introvertní i extrovertní. Jemná i dravá.

17. září 2021
24:29

Nejsem žádná matka Tereza. Zrcadlo Nory Fridrichové

Je postrachem mnohých politiků. Neumí tančit. Proslavila ji povodeň. Je rychlá v mluvě, v myšlení i v činech. Nora Fridrichová, novinářka a moderátorka České televize.

10. září 2021
24:04

Nebojí se zvednout hlas a bojovat za práva kohokoli. Dagmar Pecková v Zrcadle

Občas je prostořeká. Není ji vidět, zato je jí hodně slyšet. Až do zahraničí, až do hloubi českých uší i duší: Dagmar Pecková má prostě silný hlas silné osobnosti.

3. září 2021
25:28

Silná, morálně pevná, inspirativní, plná energie. Jiřina Šiklová v novém podcastu Zrcadlo

Jak ji ovlivnila smrt Jana Palacha? Proč se nebála výslechů a věznění? Co pro ni znamenala angažovanost a co by přála české společnosti?