7. říjen 2021

Poslechněte si podcast: Zrcadlo Venduly Pizingerové: O Kapce, která jí dává naději už 21 let

Na začátku byla touha pomoci sousedce bojující se zákeřnou nemocí, později lidem postiženým záplavám. Nakonec se nadační fond Kapka naděje zrodil až kvůli nemocné dceři, která napodruhé boj s leukémií prohrála v nedožitých pěti letech. Takový je příběh Venduly Pizingerové, dříve Svobodové, která se o nejniternější vzpomínky dělí v Zrcadle, dokuseriálu Dvojky.

23:12

Zrcadlo

Vydává: Český rozhlas

Cyklus dokumentů o inspirativních ženách dnešního Česka.

Web

Před třemi dny 25:01

Nemoc ovládala její tělo i mysl. Teď s poruchou příjmu potravy pomáhá druhým. Zrcadlo Lady Brůnové

Svoje dětství spojuje s nadváhou a osamělostí. Snaha zalíbit se ji ale přivedla až k anorexii. Teď se v rámci své neziskové organizace 3pe snaží pomáhat těm, kteří se potýkají se stejným problémem. Jaký byl boj s nemocí, která ovládá tělo i mysl? Jak se z poruchy příjmu potravy dostala? A jak vnímá svoje studia a svůj studijní pobyt v zahraničí?

Před týdnem 21:30

Zrcadlo Marty Kubišové: Jedna z nejcharismatičtějších zpěvaček, hrdinka. Jak ale vidí sebe jako mámu

Říká o sobě, že není krásná. Přesto je jednou z nejcharismatičtějších zpěvaček. Říká o sobě, že není hrdinka, přesto podepsala Chartu a byla její mluvčí. Jak se vidí v zrcadle Marta Kubišová? Jak v něm vnímá svoje dětství? Kde se vzala její přímost a její pevné morální postoje? A jak vidí sebe jako mámu?

Před 2 týdny 24:30

Zrcadlo Adély Elbel: Fascinuje mě lidstvo. Naše jinakost i zrůdnost

Vystudovaná překladatelka, vtipná stand-up komička. Kdysi dávno jedna z dvojice Čoko-voko, nyní i spisovatelka a moderátorka. Proč napsala knížku a pro koho měla sloužit jako terapie? Proč je důležité vyjadřovat se k věcem veřejným? A co pochopila na cestě do Santiaga?

Před 3 týdny 25:45

Dopředu mě žene vztek. Zrcadlo obhájkyně zneužívaných žen a dětí Lucie Hrdé

Původně chtěla být archeoložkou. Poté, co ji přijali na práva, se ale rozhodla pro cestu justice. Dnes je známou obhájkyní obětí sexuálních a násilných trestných činů. Proč je pro ni práce vášní? Kde bere sílu pokračovat, když už mnohokrát narazila do zdi systému? Jak těžké jsou pro ni zážitky zneužívaných žen a dětí? A co by přála těm svým?

17. duben 2022 24:22

O traumatech je třeba mluvit. Vyrovnat se s holokaustem ale nejde. Zrcadlo Věry Roubalové Kostlánové

Narodila se do židovské rodiny krutě poznamenané válkou. Její táta byl v komunistickém lágru. Ona nemohla studovat podle svých představ. Podepsání Charty 77 tak pro ni byla samozřejmost. Proč se Věra Roubalová Kostlánová stala psychoterapeutkou? Jak těžké je pro ni pracovat s rodinami, které zažily holokaust? A proč se věnuje práci s uprchlíky?

10. duben 2022 12:34

Pracovala s Vogue i Jamiem Oliverem. Kvůli rakovině zná i dno. Zrcadlo výtvarnice Elišky Podzimkové

Jako malá prodělala rakovinu mízních uzlin. Dnes pomáhá dětem sebrat odvahu a porvat se se zákeřnou nemocí. Právě malým onkologickým pacientům je určen její osobitý audiovizuální projekt Plešouni. Za jakých okolností začala Eliška Podzimková kreslit a malovat? Jak těžký pro ni byl boj s rakovinou? Proč miluje New York? A proč ho opustila?

3. duben 2022 24:52

Nechci dělat díry do světa. Mám ráda klid, bezpečí a jistotu. Zrcadlo novinářky Apoleny Rychlíkové

Multitalentovaná a emancipovaná novinářka a dokumentaristka. Držitelka novinářských i filmařských cen. Ale také dvojnásobná máma. Co ji ovlivnilo v dětství? Proč chodí na terapie? Proč se neviděla jako máma a jak moc ji mateřství změnilo? Co ji pálí, co jí dělá obyčejnou radost a co by si přála pro sebe, pro svět i pro své děti?

27. březen 2022 24:09

Lásku našla za železnou oponou. Zrcadlo herečky a zakladatelky dětské nadace Chantal Poullain

Když byla malá, přála si být klukem. Nakonec vyrostla v krásnou ženu s vlastní hlavou a otevřeným srdcem. I proto místo do Ameriky šla za svou láskou na kraj světa. Až za železnou oponu. A ačkoli jí láska nevyšla, díky ní má syna Vladimíra. Jak vzpomíná Chantal Poullain na dětství? Jak ji ovlivnili rodiče? Proč založila Archu Chantal? A kde se berou kořeny její touhy pomáhat dětem?

20. březen 2022 24:57

Vztahy v on-line světě. Zrcadlo výtvarnice a autorky projektu Terapie sdílením Ester Geislerové

Miluje život a nebojí se ho žít. Jedna její sestra je herečka, druhá výtvarnice. Ona je obojí. A obojí se nebojí použít. Ať v seriálech nebo v projektu o mezilidských vztazích Terapie sdílením. Původně holčičí porozchodová výpomoc, která měla podobu chatu na sociální síti, přerostla v přednáškové turné, seriál a knížky. Je terapie sdílením její vlastní terapií? Jak těžké je mluvit o svých pocitech? A jak složité bylo skloubit studium vysoké školy s péčí o malá dvojčata?

13. březen 2022 24:42

Od karambolů k pokoře a empatii. Zrcadlo Ester Janečkové

Vystudovaná zdravotní sestřička, která sběhla z oboru. Studentka režie, avšak absolventka herectví. Méně známá herečka, ale známá moderátorka. Čerstvá psychoterapeutka.