17. září 2021

Poslechněte si podcast: Nejsem žádná matka Tereza. Zrcadlo Nory Fridrichové

Je postrachem mnohých politiků. Neumí tančit. Proslavila ji povodeň. Je rychlá v mluvě, v myšlení i v činech. Nora Fridrichová, novinářka a moderátorka České televize.

24:29

Zrcadlo

Vydává: Český rozhlas

Cyklus dokumentů o inspirativních ženách dnešního Česka.

Web

Před třemi dny 25:01

Nemoc ovládala její tělo i mysl. Teď s poruchou příjmu potravy pomáhá druhým. Zrcadlo Lady Brůnové

Svoje dětství spojuje s nadváhou a osamělostí. Snaha zalíbit se ji ale přivedla až k anorexii. Teď se v rámci své neziskové organizace 3pe snaží pomáhat těm, kteří se potýkají se stejným problémem. Jaký byl boj s nemocí, která ovládá tělo i mysl? Jak se z poruchy příjmu potravy dostala? A jak vnímá svoje studia a svůj studijní pobyt v zahraničí?

Před týdnem 21:30

Zrcadlo Marty Kubišové: Jedna z nejcharismatičtějších zpěvaček, hrdinka. Jak ale vidí sebe jako mámu

Říká o sobě, že není krásná. Přesto je jednou z nejcharismatičtějších zpěvaček. Říká o sobě, že není hrdinka, přesto podepsala Chartu a byla její mluvčí. Jak se vidí v zrcadle Marta Kubišová? Jak v něm vnímá svoje dětství? Kde se vzala její přímost a její pevné morální postoje? A jak vidí sebe jako mámu?

Před 2 týdny 24:30

Zrcadlo Adély Elbel: Fascinuje mě lidstvo. Naše jinakost i zrůdnost

Vystudovaná překladatelka, vtipná stand-up komička. Kdysi dávno jedna z dvojice Čoko-voko, nyní i spisovatelka a moderátorka. Proč napsala knížku a pro koho měla sloužit jako terapie? Proč je důležité vyjadřovat se k věcem veřejným? A co pochopila na cestě do Santiaga?

Před 3 týdny 25:45

Dopředu mě žene vztek. Zrcadlo obhájkyně zneužívaných žen a dětí Lucie Hrdé

Původně chtěla být archeoložkou. Poté, co ji přijali na práva, se ale rozhodla pro cestu justice. Dnes je známou obhájkyní obětí sexuálních a násilných trestných činů. Proč je pro ni práce vášní? Kde bere sílu pokračovat, když už mnohokrát narazila do zdi systému? Jak těžké jsou pro ni zážitky zneužívaných žen a dětí? A co by přála těm svým?

17. duben 2022 24:22

O traumatech je třeba mluvit. Vyrovnat se s holokaustem ale nejde. Zrcadlo Věry Roubalové Kostlánové

Narodila se do židovské rodiny krutě poznamenané válkou. Její táta byl v komunistickém lágru. Ona nemohla studovat podle svých představ. Podepsání Charty 77 tak pro ni byla samozřejmost. Proč se Věra Roubalová Kostlánová stala psychoterapeutkou? Jak těžké je pro ni pracovat s rodinami, které zažily holokaust? A proč se věnuje práci s uprchlíky?

10. duben 2022 12:34

Pracovala s Vogue i Jamiem Oliverem. Kvůli rakovině zná i dno. Zrcadlo výtvarnice Elišky Podzimkové

Jako malá prodělala rakovinu mízních uzlin. Dnes pomáhá dětem sebrat odvahu a porvat se se zákeřnou nemocí. Právě malým onkologickým pacientům je určen její osobitý audiovizuální projekt Plešouni. Za jakých okolností začala Eliška Podzimková kreslit a malovat? Jak těžký pro ni byl boj s rakovinou? Proč miluje New York? A proč ho opustila?

3. duben 2022 24:52

Nechci dělat díry do světa. Mám ráda klid, bezpečí a jistotu. Zrcadlo novinářky Apoleny Rychlíkové

Multitalentovaná a emancipovaná novinářka a dokumentaristka. Držitelka novinářských i filmařských cen. Ale také dvojnásobná máma. Co ji ovlivnilo v dětství? Proč chodí na terapie? Proč se neviděla jako máma a jak moc ji mateřství změnilo? Co ji pálí, co jí dělá obyčejnou radost a co by si přála pro sebe, pro svět i pro své děti?

27. březen 2022 24:09

Lásku našla za železnou oponou. Zrcadlo herečky a zakladatelky dětské nadace Chantal Poullain

Když byla malá, přála si být klukem. Nakonec vyrostla v krásnou ženu s vlastní hlavou a otevřeným srdcem. I proto místo do Ameriky šla za svou láskou na kraj světa. Až za železnou oponu. A ačkoli jí láska nevyšla, díky ní má syna Vladimíra. Jak vzpomíná Chantal Poullain na dětství? Jak ji ovlivnili rodiče? Proč založila Archu Chantal? A kde se berou kořeny její touhy pomáhat dětem?

20. březen 2022 24:57

Vztahy v on-line světě. Zrcadlo výtvarnice a autorky projektu Terapie sdílením Ester Geislerové

Miluje život a nebojí se ho žít. Jedna její sestra je herečka, druhá výtvarnice. Ona je obojí. A obojí se nebojí použít. Ať v seriálech nebo v projektu o mezilidských vztazích Terapie sdílením. Původně holčičí porozchodová výpomoc, která měla podobu chatu na sociální síti, přerostla v přednáškové turné, seriál a knížky. Je terapie sdílením její vlastní terapií? Jak těžké je mluvit o svých pocitech? A jak složité bylo skloubit studium vysoké školy s péčí o malá dvojčata?

13. březen 2022 24:42

Od karambolů k pokoře a empatii. Zrcadlo Ester Janečkové

Vystudovaná zdravotní sestřička, která sběhla z oboru. Studentka režie, avšak absolventka herectví. Méně známá herečka, ale známá moderátorka. Čerstvá psychoterapeutka.