Zrcadlo
Nejnovější31. červenec 2022

Poslechněte si podcast: Úkolem duchovního není linkovat cestu. Ale naslouchat. Zrcadlo Sandry Silné

Chová včely, pořádá brunche a vaří pivo Božínku. Sandra Silná je ale také farářkou Církve československé husitské. Jaké to je sloužit lidem a být jim nablízku? Jak se ke své profesi dostala? Jaký význam má pro ni víra? A vede k ní svého syna?

24:08

Zrcadlo

Vydává: Český rozhlas

Cyklus dokumentů o inspirativních ženách dnešního Česka.

Web

24. červenec 2022 24:30

Deprese jsem řešila workoholismem. Zrcadlo první dámy dabingu Olgy Walló

Spisovatelka, psycholožka, dabingová režisérka. Sžíravá komentátorka vlastního života, s kterou se osud nemazlil. Jak Olgu Walló ovlivnili rodiče? Jaké překážky kvůli tomu musela překonávat a co to udělalo s její psychikou? Proč se během Pražského jara cítila bezmocně a vyřazeně? Jak jí pomohla práce a kdy si uvědomila, že jsou vztahy důležitější? A jak překonala těžkou nemoc a co jsou podle ní sekundární zisky?

17. červenec 2022 24:27

Hodně jsem plakala. Myslela jsem si, že mám postiženého syna za trest. Zrcadlo Terezy Robinson

Má odžito za několik těžkých životů. Přesto život miluje. Televizní redaktorka, která kariéru vyměnila za mateřství. Máma, která bolest z postižení syna proměnila v naději pro svou rodinu. I pro ostatní s podobným osudem. Jak těžké bylo pro Terezu Robinson vzepřít se rodinným vzorcům? Jaké to je být rodinnou koučkou? A o čem je její iniciativa Srdcem Robinson?

10. červenec 2022 26:04

Barbora Baronová: Nechci dělat knížky, které lidi sežvýkají jako rohlík

Původně vystudovala novinařinu. Dnes šéfuje nakladatelství WO-MEN, v němž vydala i několik svých knih. Její kniha Intimita, která originálním způsobem zachycuje vyprávění šesti žen o různých společenských tématech, získala v roce 2016 ocenění Magnesia Litera. Podle čeho si Barbora Baronová vybírá projekty? Jak vnímá svoji nakladatelskou práci? A jaké jsou její největší pochybnosti?

3. červenec 2022 23:31

Věra Doušová: Žena činu. Co si usmyslí, to provede. Vždycky ale v zájmu druhých

Vždycky myslela na druhé. V disentu, po revoluci i přes deset let v Potravinové bance, kde zachraňuje jídlo. Nejen tím ale pomáhá lidem v nouzi. Odkud vyvěrá její touha usnadnit život druhým? Jak ji ovlivnila její kamarádka Jiřina Šiklová, s níž šířila samizdat? A jakou cestu ušla od dob nezdařené emigrace až k ocenění Laskavec?

26. červen 2022 25:41

Eva Kantůrková: S knihami jsem to asi trochu přehnala. Chystám se napsat už 41.

Sžíravě pravdomluvná. Peprně vtipná. S jiskrou v oku a okouzlující vitalitou – i ve dvaadevadesáti letech. Kdy a jak Eva Kantůrková zahořela vášní k literatuře? Jak vřelý vztah má ke svému poslednímu literárnímu dítěti – ke knize O jinakosti? Jak jinaké měla dětství ona? Jak blízko si byla se svou maminkou a jak daleko se svou babičkou? A jak specifický je její vztah k mužům?

22. květen 2022 23:15

Psaní je moje láska i obsese. Zrcadlo Barbary Nesvadbové

Dnes už se o sobě nebojí říkat, že je spisovatelka. Barbara Nesvadbová je ale i filantropka. Její charitativní a nadační práce je rozsáhlá a stejně jako knížky je pro ni vášní. Jak se vidí v zrcadle? Jaká je dcera a jaká máma? Proč píše své texty rukou? A jak se vyrovnávala s kritičností svého otce?

15. květen 2022 25:01

Nemoc ovládala její tělo i mysl. Teď s poruchou příjmu potravy pomáhá druhým. Zrcadlo Lady Brůnové

Svoje dětství spojuje s nadváhou a osamělostí. Snaha zalíbit se ji ale přivedla až k anorexii. Teď se v rámci své neziskové organizace 3pe snaží pomáhat těm, kteří se potýkají se stejným problémem. Jaký byl boj s nemocí, která ovládá tělo i mysl? Jak se z poruchy příjmu potravy dostala? A jak vnímá svoje studia a svůj studijní pobyt v zahraničí?

8. květen 2022 21:30

Zrcadlo Marty Kubišové: Jedna z nejcharismatičtějších zpěvaček, hrdinka. Jak ale vidí sebe jako mámu

Říká o sobě, že není krásná. Přesto je jednou z nejcharismatičtějších zpěvaček. Říká o sobě, že není hrdinka, přesto podepsala Chartu a byla její mluvčí. Jak se vidí v zrcadle Marta Kubišová? Jak v něm vnímá svoje dětství? Kde se vzala její přímost a její pevné morální postoje? A jak vidí sebe jako mámu?

1. květen 2022 24:30

Zrcadlo Adély Elbel: Fascinuje mě lidstvo. Naše jinakost i zrůdnost

Vystudovaná překladatelka, vtipná stand-up komička. Kdysi dávno jedna z dvojice Čoko-voko, nyní i spisovatelka a moderátorka. Proč napsala knížku a pro koho měla sloužit jako terapie? Proč je důležité vyjadřovat se k věcem veřejným? A co pochopila na cestě do Santiaga?

24. duben 2022 25:45

Dopředu mě žene vztek. Zrcadlo obhájkyně zneužívaných žen a dětí Lucie Hrdé

Původně chtěla být archeoložkou. Poté, co ji přijali na práva, se ale rozhodla pro cestu justice. Dnes je známou obhájkyní obětí sexuálních a násilných trestných činů. Proč je pro ni práce vášní? Kde bere sílu pokračovat, když už mnohokrát narazila do zdi systému? Jak těžké jsou pro ni zážitky zneužívaných žen a dětí? A co by přála těm svým?