Zprávy pro Liberecký kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Zraněný hasič a tři dělníci, škoda deset milionů. To je bilance požáru penzionu v Tanvaldu

Škodu za deset milionů korun způsobil podle odhadu hasičů páteční požár rekonstruovaného penzionu v Tanvaldu na Jablonecku.

02:23

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Dnes 05:03

OBRAZEM: Linie! Liberecká galerie vystavuje Čapka, Švabinského i Boudníka

Přes 70 děl především českých výtvarníků 20. století tvoří základ nové výstavy Oblastní galerie Liberec. Spojujícím prvkem obrazů, kreseb, grafik a také trojrozměrných objektů je linie, jeden ze základních prvků výtvarného jazyka.

Dnes 02:58

Až čtvrtina mléka z Libereckého kraje putuje do zahraničí, tvrdí agrární komora

Podíl českého mléka, které se vyváží za hranice, stoupá. Podle odhadů Agrární komory je to už asi 23 % z celkové výroby, tedy necelá čtvrtina. Může za to například kolísající výkupní cena mléka na českém trhu, chybí i zpracovatelé.

Včera 02:32

Do Jablonce nad Nisou se vrací participativní rozpočet. Radnice peníze rozdělí do městských čtvrtí

Opravená hřiště, hezčí parky, nové sochy, vylepšená zákoutí. To jsou nejčastější náměty lidí do participativních rozpočtů měst. K zapojení veřejnosti do dění ve městě se po letech vrací i Jablonec nad Nisou.

Včera 03:38

Rok po volbách: Co okresní města v Libereckém kraji uskutečnila ze svých plánů

Na podzim 2022 volili lidé v celém Česku nové vedení obcí. Jak vedení radnic po dvanácti měsících pokročilo v plnění svých slibů?

Včera 02:30

Marmeládová královna, obec Kunratice, pořádá další ročník Jamparády

Uzávěrka největší soutěže ve vaření marmelád nejen u nás, 11. ročníku Kunratické Jamparády, je 15. října 2023. Nejvyšší čas odeslat vzorky letního snažení, možná i ještě ovocnou dobrotu uvařit.

Před dvěma dny 01:52

Za odsouzenými do rýnovické věznice přijely partnerky s dětmi. Společně prožili den

Věznice v Rýnovicích u Jablonce nad Nisou v soboru pořádala Den s dítětem. Odsouzení muži mohli prožít den se svými dětmi a partnerkami.

Před čtyřmi dny 02:46

Rozloučení s blízkými jinak. Na hřbitově ve Vratislavicích nad Nisou chystají dvě nová pietní místa

Stále víc lidí dává před klasickým pohřbem do země a obřadu v kostele, nebo loučením v krematoriu, přednost rozptylu a soukromému obřadu. Právě jim vychází vstříc městský obvod Vratislavice nad Nisou.

Před čtyřmi dny 02:17

Spor o smlouvu, na 30 tisíc nedoručených balíčků. Cílem je najít dohodu, potvrzuje mluvčí Zásilkovny

Tisíce zásilek zůstávají už několik týdnů v depu v Bílém Kostele na Nisou. Jde o balíčky, které majitel haly po sporu odmítá vydat společnosti Zásilkovna. Kdy by se mohly dostat k majitelům, zjišťoval redaktor Michal Jemelka.

Před čtyřmi dny 00:43

Želva ukradená z Vlastivědného muzea v České Lípě je zpět

Vlastivědné muzeum v České Lípě získalo zpět ukradenou želvu nádhernou. Z muzea, které slouží i jako záchranná stanice pro nalezené želvy, ji na začátku září 2023 odnesl jeden z návštěvníků.

Před pěti dny 02:07

Chce to hodně s citem, ne foukat, jako do balónu, popisuje lindavský sklář výrobu Thálií

Ve sklarně Ajeto v Lindavě dokončují letošní sérii trofejí pro vítěze divadelních Cen Thálie. Budou se předávat v sobotu 30. září 2023.