• Podcasty
  • Utržené sluchátko Linky bezpečí
Utržené sluchátko Linky bezpečí
Sezóna 1Epizoda 112. leden 2023

Poslechněte si podcast: Zrada nejlepší kámošky

"Znáte ten pocit, když jste se svojí nejlepší kámoškou a prostě si skvěle rozumíte? Tak ten já už nemám. Začala se kamarádit s holkou z vedlejší třídy a o přestávkách se baví jen spolu. Jak jsem si s tím poradila?" Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

03:23

Utržené sluchátko Linky bezpečí

Vydává: Linka bezpečí, z.s.

Podcast je určený 8–11letým dětem, ale nejen vám. V krátkých epizodách se setkáte se starostmi a situacemi, které denně zažíváte. Od vrstevníků uslyšíte, jak si poradit např. se zradou kámošky, poznámkou, strachy atd. Své využití jistě najdou i pedagogové při výuce nebo formování vztahů a empatie. Výzva pro děti: jaký příběh chcete slyšet? Napište na utrzenesluchatko@linkabezpeci.cz. Hlasujte do 5. 6. 2023 v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/. Děkujeme Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Web

Sezóna 1Epizoda 8Včera 04:11

Na injekci s matikou

„Injekce je mi hrozně nepříjemná. To říkám před ostatníma. Ve skutečnosti ji úplně nesnáším! Pamatuju si, že jsem dřív chodil často na krev a vždycky to strašně bolelo. Nebo si to aspoň tak pamatuju. Ale dnes už vím, jak injekci zvládnout. Poradím vám, jak na to. A fakt to funguje." "Utržené sluchátko" a "Na tenké Lince" v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/ Děkujeme 👍 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 7Před 2 týdny 03:17

Při testu mi všechno vypadne z hlavy

"Stává se vám někdy, že když dostanete test, všechno učení se vám vykouří z hlavy a úplně zpanikaříte? Mně se to stávalo skoro pořád. Jako bych otázky viděla poprvé. Potily se mi ruce, rozbušilo srdce a břicho se mi stáhlo. Vůbec mi nešlo se soustředit. Mám pro vás tip, jak jsem si s tím poradila :-)". "Utržené sluchátko" a "Na tenké Lince" v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/ Děkujeme 👍 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 94. květen 2023 03:44

Smích: jazyk Evropanů i Eskymáků. Zajímavost č. 3.

Víš, v čem je smích jedinečný? Jak a proč vznikl? Jaký vliv má na tvé zdraví a třeba učení se? A co třeba jóga smíchu, k čemu je dobrá? Závěrem přidáme malý tip pro vstup do nového dne s úsměvem :-). "Utržené sluchátko" a "Na tenké Lince" v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/ Děkujeme 👍 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 820. duben 2023 02:26

Hádám se často s kamarádem

"Hádám se často s jedním klukem ze třídy. Třeba jestli existují příšery, nebo ne. On říká, že ne. Já zase, že to má každý jinak. Každý se může něčeho bát. Takže jsme pak pohádaní. I jsme se poprali. Řeknu ti, jak jsem si s tím vztekem a hlavně násilím poradil." "Utržené sluchátko" a "Na tenké Lince" v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/ Děkujeme 👍 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 76. duben 2023 02:58

Nejsem spokojená jak vypadám

"Včera jsem byla u doktorky. Začalo to tak, že jsem úplně znejistila kvůli mojí váze. Přitom dřív mě ani nenapadlo, jak moje postava vypadá. Teď jsem byla docela nespokojená. Moje spolužačka je hooodně hubená a druhá má již prsa. A já bych chtěla být chvilku jako ta první a pak jako ta druhá. Ale ne hlavně jako já..." Hlasujte do 5. 6. 2023 pro naše podcasty "Utržené sluchátko" a "Na tenké Lince" v anketě Podcast roku https://www.podcastroku.cz/ Děkujeme 👍 Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 623. březen 2023 04:02

Vztek: zvíře, nebo kamarád? Zajímavost č. 2.

Vztek je jako divoké zvíře, které se v nás probudí. Někdy nám pomáhá bojovat za to, co chceme nebo potřebujeme. Jinak nám dělá spoušť a třeba i kazí vztahy s ostatními. Patří k našemu životu stejně jako radost nebo smutek. Jak poznat, kdy je vztek na naší straně a kdy proti nám? A jak ho zkrotit, než se zblázní? Pojďme jej poznat blíže. Jak vztek vzniká, jak se projevuje a proč je dobré si ho všimnout. Poslechněte si tento díl a naučte se více o tomto ohnivém pocitu. Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 59. březen 2023 02:43

Jak říct klukovi, že se mi líbí?

"Tohle je strašně osobní věc. O který chci dneska vyprávět. Líbí se mi jeden kluk, co se mnou chodí do hudebky na nauku. Vždycky se na mě podívá jako první, pak já na něho a usměju se. Bavíme se docela normálně a někdy si děláme ze sebe i srandu. Ale vím, že to má takhle i s jinýma holkama. Trvá to už od září a já nevím, jak mu mám říct, že se mi líbí." Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 423. únor 2023 02:55

Průšvih! Mám poznámku.

"Hráli jsme s klukama takovou naší hru. A paní učitelka myslela, že jsme se prali. Pak řekla: koho jméno teď řeknu, tomu píšu do žákovský poznámku! Řekla i moje jméno. Lekl jsem se! Naši se budou určitě zlobit. Dostal jsem strach. Byl jsem z toho hrozně špatnej, smutnej a chtělo se mi i trochu brečet...". Bude doma zle? Co se s tím dá dělat? Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 39. únor 2023 04:05

Co je to duše? Zajímavost č. 1.

Víš, že i ty máš svou duši? Je stejná jako duše od kola a může také píchnout? Dá se na ni sáhnout, nebo ji dokonce vidět? Může ji jako Mozkomor v Harry Potterovi někdo vysát, ublížit ji? Uf, také tě napadají další otázky? To je dobře. Tak se pojď dnes o tvé lidské duší dozvědět více. Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.

Sezóna 1Epizoda 226. leden 2023 02:35

Bojím se večer ve tmě v posteli

"Když se večer zhasne, je všude kolem tma. To je docela jasný, že jo? Jenže já mám strašně bujnou fantazii. Což je někdy dobrý, ale večer zas tak moc ne. Někdy si představuju různý příšery... Máte to podobně? Řeknu vám, co funguje mě, abych se již nebál." Projekt lze podpořit zde https://www.darujspravne.cz/sbirka/posilujte-s-nami-psychickou-odolnost-nasich-deti-a-to-podcastem-od-deti-pro-deti Partneři projektu: ČSOB, Nadace O2, Nadace RSJ, studio AudioTech. Spolufinancováno Evropskou unií a Safer Internet Centrum ČR.