Zprávy z Vysočiny
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Masarykovým náměstím v Jihlavě by mohla znovu projíždět auta

Nejdřív mohli Masarykovým náměstím v Jihlavě projíždět jenom podnikatelé, kteří na něm mají provozovny. Následně všichni lidé, ale jenom přes noc. V posledních letech je to nemožné úplně. Teď ale vedení města zvažuje, že autům průjezd umožní.

02:04

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Dnes 02:13

Domácnosti i velkovýrobci začínají péct cukroví na Vánoce

Cukráři i domácnosti se začínají chystat na Vánoce. Někdo stále preferuje domácí přípravu sladkostí na adventní tabuli, měsíc přes svátky už ale mají většinu objednávek pohromadě i profesionální cukráři.

Včera 02:03

Zůstanou zavřené nebo omezí svůj provoz- víc než polovina škol na Vysočině bude dnes stávkovat

Stovky škol a školek po celé republice se zapojí do dnešní stávky, organizované odbory. Některé zůstanou 27. listopadu úplně uzavřené, jiné budou fungovat jen v omezeném provozu.

Před dvěma dny 01:41

Na Vysočině vzniká druhý areál pevných kontrol pro orientační běžce

K patě torza rozhledny nebo k bývalé středověké šachtě, všude tam zavede lidi nový sportovní areál v okolí Jihlavy. Na vrchu Šacberk vzniká areál pevných kontrol pro orientační běžce.

Před třemi dny 02:11

Světelná brána pro vánoční focení i velké vyhlídkové kolo. Výzdoba v Jindřichově Hradci bude bohatší

Adventní výzdoba v Jindřichově Hradci se letos rozšíří o několik nových prvků. Jedním z nich je tematický fotopoint, tedy místo, kde se lidé můžou vyfotit. Má podobu světelné brány, která svým obloukem překlene i větší skupinu lidí.

Před třemi dny 03:43

Protest lékařů by mohl omezit i fungování nemocnic na Vysočině

Lékařská péče v nemocnicích se nejenom na Vysočině ocitne během prosince v útlumu. Je to kvůli protestu lékařů, kteří hromadně vypovídají přesčasové práce.

Před čtyřmi dny 02:07

Advent na Vysočině na bruslích – kluziště připravuje Jihlava, Žďár nad Sázavou i Polná

Bruslařský ovál bude letos znovu dominantou adventu na Masarykově náměstí v Jihlavě. Tentokrát ale nebude jediným místem, kde bude možné v centru bruslit. Druhé kluziště už dělníci staví na parkánu vedle Brány Matky Boží. To bude mít speciální umělý povrch.

Před pěti dny 02:30

Střední školy na Vysočině reagují na poptávku budoucích studentů, otevřou nová lycea

Mají být na půl cesty mezi gymnáziem a odbornou školou - Vysočina od příštího školního roku začne s prvními lycei. Naopak třeba tříd pro kuchaře a číšníky bude méně.

Před pěti dny 01:50

Zakladatel žďárského kolejového království prodává své domácí kolejiště, zdarma k němu nabízí dům

Prodám modelové kolejiště s rozlohou skoro 13 metrů čtverečních a skrytým nádražím. K tomu přidám rodinný dům se zahradou zdarma. Takový inzerát si podal železniční modelář Radislav Wimmer ze Žďáru nad Sázavou.

Před šesti dny 02:49

V Třebíči a Jihlavě vztyčí vánoční stromy

Města a obce na Vysočině začínají chystat vánoční stromy v centrech. Dnes je vztyčí například v Třebíči a Jihlavě.

Před šesti dny 02:30

Asociace autoškol školí budoucí mentory sedmnáctiletých řidičů, první kurz byl v Jihlavě

Od příštího roku budou moct řídit auto lidé už od 17 let. Bude to mít ale podmínku - takzvaného mentora jako spolujezdce.