Zprávy z Vysočiny
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Třebíč zavedla ve městě systém sdílených kol

Odemknete ho mobilem a patnáct minut se na něm můžete prohánět zdarma. Třebíč se od 1. dubna stane druhým městem na Vysočině, kde se budou moct lidé pohybovat na sdílených kolech.

02:26

Zprávy z Vysočiny

Vydává: Český rozhlas

Každou hodinu vám přinášíme čerstvé zprávy. Relaci vysíláme vždy v celou hodinu. Zpravodajský maraton ráno doplňujeme krátkým přehledem vždy v půl.

Web

Před dvěma dny 02:13

Fotbalové kabiny v Černovicích nemají žádného oficiálního majitele

Myslíte, že všechno musí mít svého majitele? Mýlíte se. Budova u fotbalového hřiště v Černovicích totiž žádného nemá. Tamní členové TJ Sokol to zjistili, když se ji rozhodli zrekonstruovat. Na vině je socialistické právní vakuum, během akcí Zet i divoké převody majetků v devadesátých letech.

Před dvěma dny 01:51

Zastupitelé Dolní Cerekve zmenší Moravu ve prospěch historických Čech

Historická Morava ztratí u Dolní Cerekve na Jihlavsku pět a půl hektaru. Zastupitelé schválili úpravu katastrů mezi českou centrální částí městyse a moravskou místní částí Spělov.

Před třemi dny 01:55

Jihlava propojí vodovody u Pelhřimovské ulice

Jihlava dlouhodobě řeší problémy se zastaralou vodohospodářskou infrastrukturou. Třeba Jihlavská nemocnice a také střed města jsou kvůli tomu zranitelné, protože jsou závislé na jediném vodovodním potrubí.

Před třemi dny 02:12

Vypouštěné rybníky v jemnickém zámeckém parku jsou plné odpadků

Vycházka po zámeckém parku v Jemnici teď připomíná archeologický průzkum moderní historie. Kvůli opravám jsou vypuštěné rybníky a snížená hladina odhaluje odpadky z posledních dvaceti let.

Před čtyřmi dny 01:49

Na Vysočině je vlk, do kraje se vrátil už podruhé

V severní části Vysočiny se pohybuje vlk. Zvíře se v regionu už jednou objevilo loni v prosinci a teď se vrátilo.

Před čtyřmi dny 02:20

Turisty vyhledávaný chátrající most chce Velké Meziříčí zachránit před destrukcí

Velké Meziříčí zachrání rozpadající se most, který sloužil jako zámecký akvadukt. Větší Loupežnický most zatím stát jen zakryl plachtou a shání zájemce, který ho opraví. Z vrchu dál odpadají celé cihly.

Před pěti dny 02:03

Na dálnici D1 u Velkého Meziříčí havarovalo přes 30 aut

Husté sněžení, náledí, silný nárazový vítr i bílá tma. Tak to dnes vypadalo na dálnici D1, kde došlo k několika hromadným dopravním nehodám. Vůbec nejhorší situace byla u Velkého Meziříčí. Najednou se na několika místech vybouralo dvacet aut včetně pěti kamionů.

Před pěti dny 01:50

Dostupnost antibiotik se zlepšila, přesto můžou v některých lékárnách chybět

Antibiotika pro děti jsou v lékárnách podle ministerstva zdravotnictví nyní dostupnější. Přesto někteří rodiče musí obvolat klidně i pět lékáren, aby pro své ratolesti potřebné léky sehnali.

Před šesti dny 02:07

Žďár nad Sázavou hledá bezpečnostní asistenty

Důchodce, který převádí školní děti přes silnice, jednou ve Žďáře nad Sázavou dostal vlastní vysvědčení. Městská policie teď hledá další kolegy - preventivní asistenty.

Před šesti dny 01:48

Z příchodem jara se na Vysočinu vrací čápi

Během uplynulých dní už přilétla tu zhruba polovina jejich běžné populace. Někde dokonce bojují o hnízda. Na jedno takové místo se vypravila redaktorka Tereza Pešoutová.