Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Bezva Fest, Traktoriáda, festival kávy Lógr, historická auta

Tento víkend vás zveme hned na dvě setkání autoveteránů, na své si přijdou milovníci kávy i vína a s celou rodinou můžete zajít na Bezva Fest. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

03:17

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:35

Klášter v Chotěšově usiluje o záchranu unikátní nástropní fresky, finančně přispět může kdokoliv

O záchranu unikátní nástropní fresky usilují lidé, kteří se podílejí na obnově kláštera v Chotěšově. Dílo slavného malíře Františka Julia Luxe z 18. století znázorňuje Jákobův sen. Umělec ztvárnil rozsáhlý výjev, ve kterém andělé sestupují a vystupují po schodišti mezi nebem a zemí. Malba je na řadě míst poškozená, pomoci by mohly peníze z veřejné sbírky.

Včera 03:15

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Otevřené zahrady, folklorní festival, Historický víkend

V Plzni se koná Mezinárodní folklorní festival a Historický víkend. Probíhá také oblíbený Víkend otevřených zahrad. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Včera 03:27

Milovníci čerstvých jahod se mohou radovat, začíná období samosběru

Některé jahodárny na západě Čech zahajují v těchto dnech sezónu samosběru. Třeba v Plzni u Kalikovského mlýna předpokládají provozovatelé nadprůměrnou sklizeň.

Včera 03:46

Podvodníci mají nový trik, nabídnou výměnu SIM karty a poté vás okradou

Internetoví podvodníci jsou stále vynalézavější. Kriminalisty v Plzeňském kraji zaměstnává jejich nový trik s výměnou SIM karty do telefonu. Obětí podvodníků se stal například senior, který tak přišel o statisíce.

Včera 02:20

Prodej nových poštovních známek s prezidentem Pavlem je spuštěn

Zájemci si už mohou kupovat nové poštovní známky s prezidentem Pavlem. Netradičně jsou k dispozici v různých barevných variantách.

Před dvěma dny 03:46

Organizace Modrý kos spouští homesharing pro hendikepované děti

Starat se o blízkého 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. To dobře znají rodiče dětí, které potřebují speciální péči. I oni si ale někdy potřebují odpočinout nebo mít vzácně čas na sebe. Na Klatovsku by jim mohl pomoci nový projekt organizace Modrý kos, takzvaný homesharing.

Před třemi dny 04:51

27. ročník Historického víkendu přenese Plzeň především do doby husitské

Plzeň opět ožije na celý víkend historií, a to na několika scénách v centru města. Nadace 700 let města Plzně pořádá Historický víkend od roku 1995.

Před třemi dny 03:18

Kvůli dlouhodobé opravě je uzavřená polovina mostu Milénia v Plzni

Na novou dopravní komplikaci si zvykají řidiči v Plzni. Od začátku tohoto týdne město Plzeň opravuje most Milénia. Rekonstrukce přemostění u vlakového nádraží potrvá čtyři měsíce.

Před třemi dny 03:35

Na středních školách a učilištích v Plzeňském kraji začaly závěrečné praktické zkoušky

Tento týden patří na středních školách a učilištích v Plzeňském kraji závěrečným praktickým zkouškám. Skládají je žáci třetích ročníků.

Před čtyřmi dny 03:48

Zemědělská technika usmrtí každý rok desítky tisíc srnčat, o jejich záchranu se snaží dobrovolníci

60 tisíc srnčat usmrtí každý rok během sečí zemědělská technika, odhaduje spolek Stop sečení srnčat. Aby bylo tohle číslo co nejmenší, vznikají po celém Česku skupinky lidí, které se snaží malá srnčata před sekačkami zachraňovat. Zhruba desítka dobrovolníků se v tomto týdnu sešla u jetelového pole u Horní Břízy.