Zprávy pro Plzeňský kraj
Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Práce na západním obchvatu Klatov pokračují dle plánu, hotovo by mělo být příští rok v listopadu

V okolí Klatov už je viditelný budoucí západní obchvat města. Stavba je právě ve své polovině a podle Ředitelství silnic a dálnic jde vše podle plánu.

02:23

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:44

Plzeň nabízí nová karavanová stání u Borské přehrady

Pokud se chystáte do Plzně na výlet nebo dovolenou a chcete přijet obytným autem nebo s karavanem, můžete využít nové karavanové stání, takzvaný štelplac, u Borské přehrady.

Dnes 03:35

Klášter v Chotěšově usiluje o záchranu unikátní nástropní fresky, finančně přispět může kdokoliv

O záchranu unikátní nástropní fresky usilují lidé, kteří se podílejí na obnově kláštera v Chotěšově. Dílo slavného malíře Františka Julia Luxe z 18. století znázorňuje Jákobův sen. Umělec ztvárnil rozsáhlý výjev, ve kterém andělé sestupují a vystupují po schodišti mezi nebem a zemí. Malba je na řadě míst poškozená, pomoci by mohly peníze z veřejné sbírky.

Včera 03:15

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Otevřené zahrady, folklorní festival, Historický víkend

V Plzni se koná Mezinárodní folklorní festival a Historický víkend. Probíhá také oblíbený Víkend otevřených zahrad. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Včera 03:27

Milovníci čerstvých jahod se mohou radovat, začíná období samosběru

Některé jahodárny na západě Čech zahajují v těchto dnech sezónu samosběru. Třeba v Plzni u Kalikovského mlýna předpokládají provozovatelé nadprůměrnou sklizeň.

Včera 03:46

Podvodníci mají nový trik, nabídnou výměnu SIM karty a poté vás okradou

Internetoví podvodníci jsou stále vynalézavější. Kriminalisty v Plzeňském kraji zaměstnává jejich nový trik s výměnou SIM karty do telefonu. Obětí podvodníků se stal například senior, který tak přišel o statisíce.

Včera 02:20

Prodej nových poštovních známek s prezidentem Pavlem je spuštěn

Zájemci si už mohou kupovat nové poštovní známky s prezidentem Pavlem. Netradičně jsou k dispozici v různých barevných variantách.

Před dvěma dny 03:46

Organizace Modrý kos spouští homesharing pro hendikepované děti

Starat se o blízkého 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. To dobře znají rodiče dětí, které potřebují speciální péči. I oni si ale někdy potřebují odpočinout nebo mít vzácně čas na sebe. Na Klatovsku by jim mohl pomoci nový projekt organizace Modrý kos, takzvaný homesharing.

Před třemi dny 04:51

27. ročník Historického víkendu přenese Plzeň především do doby husitské

Plzeň opět ožije na celý víkend historií, a to na několika scénách v centru města. Nadace 700 let města Plzně pořádá Historický víkend od roku 1995.

Před třemi dny 03:18

Kvůli dlouhodobé opravě je uzavřená polovina mostu Milénia v Plzni

Na novou dopravní komplikaci si zvykají řidiči v Plzni. Od začátku tohoto týdne město Plzeň opravuje most Milénia. Rekonstrukce přemostění u vlakového nádraží potrvá čtyři měsíce.

Před třemi dny 03:35

Na středních školách a učilištích v Plzeňském kraji začaly závěrečné praktické zkoušky

Tento týden patří na středních školách a učilištích v Plzeňském kraji závěrečným praktickým zkouškám. Skládají je žáci třetích ročníků.