Zprávy pro Plzeňský kraj
Před týdnem

Poslechněte si podcast: Kostel sv. Anny na Tanaberku potřebuje opravu střechy, pomáhají peníze od dárců i výtěžek z benefic

Dobrovolníci shání peníze na opravu střechy kostela na Tanaberku na Domažlicku. Podporu získávají díky benefičním akcím, dárci mohou přispívat i na transparentní účet. Právě tam nedávno přistál jeden opravdu štědrý příspěvek.

03:01

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Dnes 03:41

Nepomučtí senioři si prohlédli město z výšky prostřednictvím virtuální reality

Nevšední zážitek si mohli užít klienti Domova s pečovatelskou službou v Nepomuku na jižním Plzeňsku. Prostřednictvím virtuální reality se podívali na své město z výšky.

Včera 03:40

V Plzeňském kraji se ke stávce základních, středních i mateřských škol připojilo 323 z 500 zařízení

Odbory daly po 10. hodině dohromady všechna data, jež se k nim postupně dostávala, řekl Jan Plzák z krajské rady Českomoravského odborového svazu pracovníků školství. Úplně bylo uzavřených 150 škol, zbylé omezily provoz.

Včera 03:14

Na Slovanech si lidé zabruslí na novém venkovním kluzišti

Na rybníku nebo řece si asi hned tak nezabruslíme. Milovníci tohoto sportu se ho ale naštěstí nemusí vzdát, a to díky kluzištím, která právě v těchto dnech zahajují provoz. Jedno úplně nové je v Plzni na Slovanech.

Včera 02:17

Plzeň zažila první Noc venku, akce podpořila lidi bez domova

Jak se cítí lidé, kteří nemají teplou postel a musí i v listopadu spát na ulici? To si mohli v Plzni vyzkoušet účastníci Noci venku. Celorepubliková benefiční akce se v tomto městě konala vůbec poprvé.

Před dvěma dny 03:36

Na Švihově instalovali fotobody, lidé se díky nim ocitnou v pohádce Tři oříšky pro Popelku

Hrad Švihov na Klatovsku ožívá vzpomínkami na natáčení kultovní české pohádky Tři oříšky pro Popelku. Nyní si veřejnost může vyzkoušet, jaké by to bylo ocitnout se přímo na natáčení, a to s pomocí nových fotobodů, které jsou instalovány na nádvoří.

Před dvěma dny 03:08

Výstava Staré Stříbro ukazuje město na unikátních historických fotografiích

Muzeum ve Stříbře otevřelo výstavu s názvem Staré Stříbro. Jde o soubor historických snímků, které má muzeum ve svém archivu. Uvidíte zvětšené kopie původních fotografií.

Před třemi dny 03:01

V Západočeském muzeu v Plzni si můžete prohlédnout první hnízdo sršně asijské

Od 24. listopadu je v Západočeském muzeu v Plzni k vidění první hnízdo sršně asijské nalezené v Česku. Hasiči ho na podzim sundali z akátu v plzeňských Skvrňanech a předali odborníkům, kteří ho důkladně prozkoumali. Nyní si ho může prohlédnout i veřejnost.

Před čtyřmi dny 03:17

Bývalé kasárny na Slovanech se promění v obytnou čtvrť

Plán na přeměnu rozsáhlého areálu bývalých kasáren v Plzni na Slovanech dostává jasnější obrysy. Vznikne tam nová čtvrť s bydlením pro několik tisíc lidí.

Před pěti dny 06:07

Tipy na víkend v Plzeňském kraji: Adventní trhy, Krampuslauf, výlov Drahotína

Tento víkend můžete zajít na tradiční adventní trh na náměstí Republiky v Plzni. Zváni jste také na Nepomucké Vánoce nebo Slavnosti slunovratu v klášteře Chotěšov. Podívejte se na naše tipy a pozvánky.

Před pěti dny 03:01

Zaměstnanci škol a školských zařízení jdou do stávky, v Plzeňském kraji jich bude více než 5 tisíc

Z celkem zhruba šestnácti tisíc zaměstnanců škol a školských zařízení v Plzeňském kraji se jich více než pět tisíc podle údajů z hejtmanství připojí k pondělní výstražné stávce. Kvůli tomu zůstane řada škol zavřených.