Zprávy pro Plzeňský kraj
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Nové cesty, promenádu s lavičkami i další vybavení dětského hřiště nabízí nově Špitálský les

Špitálský les má nové parkové cesty, které doplňují síť stezek oblíbené rekreační oblasti. Místo bylo také osazeno lavičkami i odpadkovými koši a nově vybaveno bylo i dětské hřiště. Celkové náklady činí cca 2,6 milionu korun.

03:29

Zprávy pro Plzeňský kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace o dění v regionu, doma, ve světě a ve sportu. Součástí jsou i dopravní zprávy.

Web

Včera 04:13

Studie rekonstrukce městských lázní je na světě, realizátor by mohl být vybrán příští rok

Multikulturní centrum se sálem, klubovnami a hlavně nový prostor pro Západočeskou galerii by měl v budoucnu vzniknout v chátrajících městských lázních v Plzni. Alespoň tak si to přeje Plzeňský kraj. Ten už má zpracovanou architektonickou studii, jak by to v lázních po rekonstrukci mělo vypadat.

Včera 03:28

Chcete nakoupit zeleninu od farmářů? Připravte se na zdražení

Zelenina letos stojí víc než loni. Úrodu ovlivnilo suché a horké léto. Například cibule je málo po celé Evropě, v okolí Křimic na Plzeňsku se jí ale daří. Mají o ni a o další druhy zeleniny zájem zákazníci?

Před dvěma dny 03:08

Kostel hradu Rabí je částečně opravený, přístupný veřejnosti bývá jen výjimečně

Věděli jste, že v areálu hradu Rabí u Sušice se nachází kostel? Kostel Nejsvětější Trojice je částečně opravený, běžně se do něj ale nedostanete. Přístupný bývá jen mimořádně.

Před dvěma dny 05:05

Počet nakažených covidem stoupá, na vině je podzim

S nástupem sezóny respiračních onemocnění se opět ozývá i covid-19. Počet nakažených roste, dle odborníků je ale prozatímní vývoj situace očekávatelný.

Před třemi dny 03:18

Ornitologové na Tachovsku žasnou. Potvrdil se zde výskyt vzácného ptáka

Snad úplně poprvé v historii tachovského regionu zaznamenali ornitologové úspěšné hnízdění vzácného motáka lužního. V hnízdě bylo nalezeno několik mláďat, dvě mrtvá, jedno živé. Při další návštěvě bylo ještě nalezeno další živé mládě.

Před čtyřmi dny 03:02

Chata na Pancíři slaví 100 let. Složili se na ni turisté

Jedním ze symbolů Železnorudska je bezpochyby chata s rozhlednou na Pancíři. Ta právě v září slaví významné jubileum. Otevřena byla přesně před sto lety – 28. září 1923.

Před pěti dny 02:58

Od podepsání Mnichovské dohody uplynulo 85 let, událost připomíná výstava v klatovském muzeu

Před 85 lety podepsaly Německo, Itálie, Francie a Velká Británie Mnichovskou dohodu. Na jejím základě muselo Československo postoupit Německu svá pohraniční území. Tisíce lidí se tak najednou ocitly v cizí zemi.

Před pěti dny 03:25

Obří anakonda je raritou u Kosího potoka

Kde se vzala anakonda v našem regionu? Je to jen název podivně pokrouceného smrku, který z nějakého tajemného důvodu nevyrostl vzhůru, jako ostatní stromy, ale plazí se po zemi, pouze špička směřuje vzhůru.

Před šesti dny 03:12

Růžový králík na Košutce se dočkal opravy, chránit ho budou nanotechnologie

Růžový králík v Plzni na Košutce by mohl být „nesmrtelný“. Dílo Adama Trbuška totiž začnou chránit moderní nanotechnologie. A to není jediná změna, která sochu čeká.

Před šesti dny 03:41

Náměstí v Přimdě má nové označení, nese jméno významného podnikatele

Náměstí v Přimdě na Tachovsku nese od začátku září nové jméno. Připomíná významného místního podnikatele a vlastence Jindřicha Kolowrata.