NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Jedno omezení střídá další. Část rychlodráhy v Pardubicích bude přes měsíc v rekonstrukci

Dopravní komplikace v centru Pardubic nekončí. Podjezd na ulici 17. listopadu je sice ode dneška opět průjezdný, výrazné komplikace ale znovu nastanou od příštího týdne, kdy začne Ředitelství silnic a dálnic s opravou části Hlaváčovy ulice, tzv. rychlodráhy.

00:25

Zprávy pro Pardubický kraj

Vydává: Český rozhlas

Nejnovější informace z Pardubického kraje. Sledujeme dění v politice, sportu, kultuře v malých obcích i velkých městech.

Web

Před třemi dny 00:21

Čekání na obchvat. D35 žene do Rokytna i Sezemic tisíce aut denně

Obavy některých obcí na Pardubicku z toho, že je zahltí auta kvůli zprovozněné dálnici D35 se naplnily. Obce se teď potýkají se zvýšeným náporem tranzitní dopravy. Asi nejvíc jsou tím v tuto chvíli postižené Rokytno a Sezemice. Oběma obcím totiž stále chybí silniční obchvaty, které by dopravu odvedly pryč.

Před třemi dny 02:07

Vodní záchranáře na Seči čeká složitá sezóna. Chybí lidi i peníze na provoz

Žihadla od vos, klíšťata, ale i vážné úrazy včetně tonutí. Takové případy řeší každý rok vodní záchranáři v Seči na Chrudimsku. U přehrady slouží celé prázdniny, kdy je rekreační oblast nabitá lidmi. Letošní sezóna ale drhne. Od státu dorazilo vodní záchranné službě jen minimum peněz.

Před šesti dny 02:14

V Pardubicích začala úplná uzavírka podjezdu na ulici 17. listopadu

Řidiče, cyklisty i chodce v Pardubicích ode dneška čekají komplikace. Kvůli modernizaci železničního koridoru je až do 7. července uzavřený podjezd na ulici 17. listopadu pro veškerou dopravu. Je to přitom hlavní průtah městem ve směru na Chrudim.

Před týdnem 02:36

V Moravské Třebové otevřeli novou nemocnici následné péče

V Moravské Třebové mají novou nemocnici následné péče. Stojí na pozemku, kde bylo dříve dětské oddělení. Součástí prostor je i zázemí pro Zdravotnickou záchrannou službu.

Před týdnem 02:08

Pardubice dají za letní stadion o 30 milionů víc. Město ho chce vylepšit

Město Pardubice zaplatí za modernizaci letního stadionu přibližně o 30 milionů korun víc, než se původně počítalo, chce totiž ještě vylepšit jeho zázemí. Na sportovišti budou například sklopné sedačky pro diváky nebo trvanlivější trávník na hřišti. Náklady navíc zaplatí z daňové optimalizace, která spočívá v odpočtu DPH.

Před týdnem 01:56

Jak pomoct slatiňanskému zámku po bouři? Kupte si vstupenku

Nárazy větru, krupobití, potoky vody. Následky silné bouřky z minulého týdne jsou vidět na zámku ve Slatiňanech doteď. Řádění živlů trvalo jen pár minut. Účet celkových škod tam zatím vyčíslili na víc než jeden a půl milionu.

Před týdnem 01:53

Nový pardubický útulek pro opuštěná zvířata bude nakonec ve Starých Čívicích

Pardubice budou mít nový zvířecí útulek. Zastupitelé po několika letech nakonec našli vhodné místo v lokalitě nazvané Jámy ve Starých Čívicích, kde by objekt neměl nikomu vadit. Teď je útulek v areálu veterinární kliniky, ale tam je nedostatek místa a navíc má v místě vzniknout nový domov pro seniory.

Před týdnem 09:22

VIDEO: Od vyhlazení Ležáků uběhlo 80 let. Podívejte se na poslední z rekonstrukcí operace Anthropoid

Sérii živých zpravodajských rekonstrukcí završil Český rozhlas vysíláním z Ležáků, malé osady na Chrudimsku, kterou se nacisté podobně jako předtím Lidice rozhodli vymazat z mapy. Důvodem bylo odhalení gestapa, že parašutisté odtud udržovali vysílačkou spojení mezi domácím a zahraničním odbojem.

Před 2 týdny 02:06

Koleje zdražují. Rostoucí ceny energií pocítí i studenti pardubické univerzity

S rostoucími životními náklady musí počítat i vysokoškoláci. Ceny energií, potravin a pohonných hmot jdou nahoru a zvýšené náklady nutí přepisovat ceníky i provozovatele jak studentských privátů, tak i vysoškolských kolejí. To je případ i pardubické univerzity. Od příštího akademického roku zvýší platby za ubytování o 10 %, zájem o koleje přesto podle počtu podaných žádostí neklesá.