Zprávy pro Liberecký kraj
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Polský premiér: Turów je příliš významný a vláda ho nedovolí uzavřít. Uděláme vše, aby fungoval

Polský premiér Mateusz Morawiecki podle polských médií prohlásil, že hnědouhelný důl Turów při hranici s Českou republikou zavřít nenechá. Reagoval tak na verdikt správního soudu ve Varšavě, který pozastavil účinnost dokumentů potřebných pro další pokračování těžby. Žalobu k soudu podalo německé město Žitava, které s další těžbou nesouhlasí.

03:36

Zprávy pro Liberecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Vysíláme pro Vás aktuální zprávy z regionu, domova i ze světa. Dozvíte se i sportovní výsledky, informace o počasí a dopravní situaci.

Web

Před dvěma dny 03:35

Druholigový hokej v Jablonci nad Nisou končí. Má spory s městskou společností Sport Jablonec

Tělovýchovná jednota HC Jablonec se pro letošní sezónu vzdala licence. Důvodem jsou spory s městskou společností Sport Jablonec o ukončení smluvního vztahu mezi klubem a společností a také kvůli špatnému stavu zimního stadionu.

Před dvěma dny 03:29

Nemocnice v Semilech se změní na Odborný rehabilitační ústav, ambulance zůstanou

V pondělí 5. června 2023 představili zástupci nemocnice podobu nového ústavu veřejnosti. Bude v něm k dispozici 69 lůžek pro dlouhodobou i časnou rehabilitaci pacientů po vážných úrazech nebo mozkových mrtvicích.

Před dvěma dny 01:02

V Novém Boru zruší finanční podporu domácího třídění odpadků

Od roku 2024 už lidé v Novém Boru nebudou za správné třídění dostávat slevy z poplatku za odpad. Radnice změnu obhajuje vysokou finanční náročností.

Před dvěma dny 00:58

Krajští hasiči mají tři nové cisterny vybavené zařízením pro řezání vodním paprskem

Profesionální hasiči v Libereckém kraji získali tři nové cisternové automobilové stříkačky. Jsou vybavené i zařízením pro řezání vodním paprskem.

Před třemi dny 02:08

Operátorům tísňové linky liberecké záchranné služby pomáhají takzvaní netísňoví pracovníci z TULky

Liberečtí záchranáři za rok 2022 odbavili téměř 200 tisíc telefonátů, s netísňovým voláním a také s administrativou jim proto pomáhají studenti Technické univerzity v Liberci.

Před třemi dny 00:54

Město Dubá nabízí dotace na obnovu domů a výstavbu domovních čističek

Radnice v Dubé rozdá majitelům tamních nemovitostí 200 tisíc korun. Dotace jsou určené na obnovu domů a bytů ve městě a přilehlých obcích a na instalaci domovních čistíren odpadních vod. Žádosti o příspěvek městský úřad přijímá do poloviny listopadu.

Před čtyřmi dny 02:09

Liberecká zoo postavila nové zázemí pro novozélandské papoušky. Otevřela i novou naučnou stezku

Liberecká zoo otevřela nový pavilon ohrožených novozélandských papoušku nestorů kea. Zoo je chová od roku 2008. Dva páry ptáků teď mají novou voliéru i zázemí za necelých 10 miliónů korun.

Před čtyřmi dny 02:04

V Liberci slavnostně otevřeli zrekonstruovaný Liebiegův palác. Bude v něm komunitní centrum

Stropní malby, skládací dřevěné okenice nebo světlík s vitráží. To jsou kousky historie, které návštěvníky zrekonstruovaného Liebiegova paláce v Liberci vrátily do časů života textilního magnáta a jeho rodiny. Interiéry paláce si lidé mohli prohlédnout při jeho slavnostním otevření v sobotu 3. června.

Před pěti dny 02:09

Ohlédnutí za Dnem otevřených dveří v CXI na liberecké univerzitě

Liberecké univerzitní centrum CXI, tedy Ústav pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace, otevřelo na začátku června své dveře zájemcům o technologie a výzkum. Návštěvníci se mohli setkat s odborníky z výzkumných týmů, kteří se věnují třeba robotice, 3D tisku, nanomateriálům nebo čištění vody. Nahlédnout mohli i do běžně nepřístupných laboratoří a podívat se vědcům pod ruce.

Před pěti dny 02:50

Jak lehké je dostat se do vězení a jak těžká je cesta zpátky. O tom byla beseda vězňů a žáků

Tři propuštění, tři ve výkonu trestu. Takováto sestava se v pátek 2. května představila studentům a žákům libereckých škol. V rámci Noci kostelů se v děkanském kostele sv. Antonína Velikého v centru Liberce uskutečnil unikátní projekt tamního faráře a také vězeňského kaplana Radka Jurnečky. Cílem bylo ukázat dospívajícím na základě osobních příběhů, jak lehké je dostat se do vězení a jak těžká je cesta zpátky.