• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Před třemi dny

Poslechněte si podcast: Hradec Králové by se mohl během několika let dočkat čistého Stříbrného rybníka bez škodlivých sinic

Areál Stříbrného rybníka v Hradci Králové čekají další proměny. Hradecké Městské lesy představily své plány na nová turistická lákadla - chybět nebude třeba vodní lyžování nebo možnost svateb. Pro návštěvníky areálu a obyvatele Hradce Králové jsou ale možná ještě důležitější plány na další roky.

03:27

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Včera 03:20

Na trampský život v osadě Habeš u rybníka Špinka už starousedlíci jen s nostalgií vzpomínají

Češi znovu objevují kouzlo chataření a chalupaření. Potvrzuje to velký zájem o rekreační objekty i místa pro karavany. Atmosféra v osadách ale podle starousedlíků zdaleka není taková jako dřív. Ubylo společných akcí, chataři se navzájem často ani neznají. Těch, co žijí postaru, už moc není. Platí to třeba v bývalé trampské osadě Habeš na Náchodsku.

Včera 01:58

Pokud se chystáte napustit svůj bazén, vodohospodáři k vám mají prosbu. Dodržujte určitá pravidla

Řada lidí se s příchodem teplejšího počasí rozhodla připravit se na dny ještě teplejší a napustit si bazén. Zatím sice podle hydrologů nebo vodohospodářů není takové sucho, aby bylo nutné napouštění bazénu omezovat nebo zakazovat, i tak je ale potřeba dodržovat určitá pravidla.

Včera 01:29

Některé regiony v Česku v posledních týdnech vysychají. Sucho trápí také zemědělce na Hradecku

Ceny hnojiv a energií v posledních měsících stoupají a v některých částech Česka teď navíc sužuje zemědělce také sucho. Je to případ právě i Královéhradecka. Umělé zavlažování by tak mohlo podle samotných zemědělců výsledné produkty dále prodražit.

Včera 01:57

Hradec Králové kritizuje postup Královéhradeckého kraje ohledně financování letošních dožínek

Emoce mezi zastupiteli města Hradce Králové vyvolalo financování letošních Krajských dožínek. Akci, kterou organizátoři vloni kvůli koronaviru zkrátili ze dvou dnů na jeden, chtěla Agrární komora vrátit do původního rozsahu. Krajská dotace ale na dva dny nestačí a názory na to, kdo a jestli vůbec měl druhý den zaplatit, se na magistrátu a na hejtmanství dost liší.

Před třemi dny 02:22

Popelka i káča. Náchodský zámek nabízí novou expozici secesních trezorů a unikátních vyznamenání

Náchodský zámek nabízí i v letošní sezoně několik novinek. Tou hlavní je expozice secesních trezorů s několika desítkami vyznamenání. Některé z nich byly v minulosti vystavené v obou patrech památky, jiné návštěvníci uvidí úplně poprvé.

Před třemi dny 01:51

V Třebechovicích pod Orebem pomáhá ukrajinským uprchlíkům přes 50 místních dobrovolníků

V Třebechovicích pod Orebem nedaleko Hradce Králové existuje skupina více než 50 lidí, kteří od začátku války na Ukrajině neúnavně pomáhají uprchlíkům žijícím ve městě a blízkém okolí. Sdílejí mezi sebou mohli důležité informace, poptávku po čemkoliv potřebném a také třeba pozvánky na společenská mezinárodní setkání.

Před třemi dny 01:51

Hradecké radnici se podařilo kontaktovat partnerský ukrajinský Černihiv a domluvit konkrétní pomoc

Město Hradec Králové už ví, jakou pomoc pošle na Ukrajinu partnerskému Černihivu. Radnici se po víc než dvou měsících snažení podařilo zkontaktovat tamní úřady a organizace a také domluvit první konkrétní kroky.

Před třemi dny 02:17

V budově bývalé školky v Náchodě našlo dočasný domov na 40 ukrajinských uprchlíků. Jak se jim daří?

V budově bývalé mateřské školy v Náchodě Bělovsi žije už více než dva měsíce skupina Ukrajinek se svými dětmi. Po začátku války k nám přijely z Charkova, Kyjeva a některé také ze Záporoží. Za tu dobu, co u nás žijí, si všechny zdejší ženy našly práci a 12 z původních 40 už si našlo bydlení na jiném místě.

Před čtyřmi dny 02:01

Provozovatel autokempu Rozkoš stěhuje desítky ukrajinských uprchlíků. Chatky potřebuje pro turisty

Uprchlíci z Ukrajiny ubytovaní v městském autokempu Rozkoš u České Skalice přijdou na několik měsíců o svůj dočasný domov. Musí totiž uvolnit místo běžným turistům. Doteď měli utečenci k dispozici nejlepší chaty, které jsou v areálu k dispozici, ty jsou ale na hlavní letní sezónu dlouhodobě rezervované.