• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Školáci dostávají vysvědčení za první pololetí školního roku. Prvňáčci vůbec poprvé v životě

Žáci a studenti základních a středních škol v celém Česku dnes dostanou pololetní vysvědčení. Pro prvňáčky je to vůbec poprvé v životě. A právě za nimi a také za naším reportérem Jakubem Vikem teď míříme živě do Základní školy Gočárova v Hradci Králové.

02:54

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:28

Chátrající pevnosti Josefov se snad začíná blýskat na lepší časy. Na nutné opravy potřebuje miliardy

Pevnost v Josefově u Jaroměře na Náchodsku by se v nejbližších letech mohla dočkat výrazných státních injekcí. Na opravy, které odhaduje město Jaroměř na čtyři a půl miliardy korun, tamní radnice nemá peníze. Finance, které by pomohly historickou památku zachránit, přitom slibovalo už několik předchozích ministrů.

Dnes 02:37

Silničáři mají mimořádně napilno, podle předpovědi meteorologů má totiž hodně sněžit a foukat

Četné sněhové přeháňky, ale i intenzivní sněžení předpovídali meteorologové přinejmenším na část tohoto týdne. Předpověď v pondělí vyšla, na některých místech Královéhradeckého kraje nasněžilo i 15 centimetrů sněhu. Sněžit mělo i v noci. Jak si s tím poradili silničáři v kraji, to zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

Dnes 02:50

V Broumovských stěnách končí letecká přeprava kůrovcového dřeva. Práce v tyto dny komplikuje počasí

V Broumovských stěnách na Náchodsku v úterý 31. ledna skončí zákaz vstupu. Uzavřena byla asi čtvrtina přírodní rezervace, vrtulník totiž z těžko přístupných lokalit přepravoval kůrovcem napadené dřevo. V pondělí 30. ledna měl létat naposledy, aktuální situaci sleduje reportér Václav Plecháček.

Včera 02:10

Školy v okolí sociálně vyloučených lokalit řeší „skryté záškoláctví“, častou absenci některých žáků

Česká školní inspekce dlouhodobě eviduje případy tzv. „skrytého záškoláctví". Jde o rodiči omluvené absence, které se ale u některých žáků velmi často opakují. Za pololetí tak mají některé děti i stovky omluvených hodin. Nejvíc případů se objevuje ve školách v okolí sociálně vyloučených lokalit.

Včera 01:54

Zatímco se většina památek uložila k zimnímu spánku, na zámku Humprecht v Českém ráji je živo

Rozsáhlá oprava zámku Humprecht v Českém ráji za téměř 50 milionů pokračuje i v zimě a to hlavně uvnitř památky. Dělníci dokončili práce na věži a pokračují v přízemí a v prvním patře. Čeká je ještě úprava omítek a podlah. Pracovníci zámku chtějí začátkem jara stěhovat předměty zpět.

Včera 00:22

Hradec Králové rozdá obyvatelům speciální nádoby na takzvaný gastroodpad, tedy odpad z kuchyní

V úterý 31. ledna si mohou obyvatelé Hradce Králové poprvé zdarma vyzvednout speciální nádobu na takzvaný gastroodpad, a to od půl třetí do půl páté odpoledne nedaleko zastávky Hvězda ve Třebši. Královéhradecký magistrát tak chce podpořit další formou třídění odpadu z kuchyní. Zatím město pořídilo zhruba 3300 nádob za čtvrt milionu korun.

Včera 00:22

Kvůli větru, sněžení a pádům stromů v Orlických horách je uzavřena silnice Šerlich - Orlické Záhoří

Policie kvůli pádům stromů dnes ráno uzavřela v Orlických horách silnici II/311 mezi Šerlichem a Orlických Záhořím. Úsek je dlouhý 7,4 kilometru, informovala policie. Na stromech se vytvořila silná ledová námraza. Situaci by mohl ještě zhoršit silný vítr, který by na horách podle meteorologů mohl mít rychlost přes 100 kilometrů v hodině.

Před dvěma dny 02:23

Šediváčkův long, závod psích spřežení v Orlických horách, skončil. Účastníky čekal i noční bivak

Poslední noc před závěrečnou etapou nejdelšího závodu psích spřežení v Česku - Šediváčkova longu přespali závodníci i se psy na sněhu na vrcholcích Orlických hor. Byl se tam podívat i reportér Jakub Vik.

Před dvěma dny 02:05

V Krkonoších stojí domy, které nejsou napojené na veřejný vodovod. Využívají skvělé horské prameny

V Česku jsou stále stovky tisíc lidí, kteří nemají domy a byty napojené na veřejný vodovod. Většinou už nejde o celé obce, ale jejich části. Třeba v jednom z nejoblíbenějších krkonošských středisek - Benecku - se to týká zhruba poloviny obyvatel.

Před dvěma dny 00:20

Ve Velkém Poříčí na Náchodsku se chystá oprava klíčového mostu. Městys na ni shání potřebné peníze

Městys Velké Poříčí na Náchodsku připravuje opravu jednoho z klíčových mostů ve svém katastru. Most spojuje ulice Náchodská a Poříčská a od roku 2018 je v havarijním stavu. Na opravy je potřeba 26 milionů korun, celou částku zatím městys nemá.