• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Kadeřnice a kosmetičky z Hradecka připouštějí, že poptávka po jejich službách klesá. Lidé šetří

Kosmetičky a kadeřnice už na svých tržbách poznávají, že lidé v ekonomicky náročné době začínají šetřit. Současnou inflaci a zvažované vyšší povinné platby sociálního pojištění by jim mohlo pomoci zvládnout rozšíření nabídky o služby, které si lidi neodepřou. Třeba proto, že pomáhají odstranit bolest - například pedikúra.

02:03

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:03

Inteligentní dopravní systém v Hradci Králové zaznamenal za tři týdny provozu přes 8 000 přestupků

Radary nedávno spuštěného Inteligentního dopravního systému v Hradci Králové nahlásily úředníkům magistrátu už přes 8 000 přestupků. Zhruba osmdesát procent z nich naměřily radary na Koutníkově ulici, kde je situace podle řady řidičů nepřehledná. Město nevylučuje, že nastavení některých měřených úseků změní.

Dnes 02:41

Lenka Vágnerová vzpomíná na svého otce. 95 let od narození legendárního ředitele dvorské zoo

Josef Vágner do královédvorské zoo nastoupil v roce 1965 a zasloužil se o to, že se z malého a neznámého zoo koutku stalo renomované chovné zařízení se specializací na vzácná africká zvířata. O svých výpravách za zvěří napsal Josef Vágner řadu odborných publikací a výpravných knih.

Před čtyřmi dny 02:29

Výlov Stříbrného rybníka u Hradce Králové nebude snadný úkol

Město Hradec Králové chce společně s Městskými lesy zlepšit čistotu vody ve Stříbrném rybníku. K tomu z něho potřebuje vylovit všechny ryby, což ale nebude tak snadný úkol. Rybník totiž nemá odtok a proto se nedá klasicky vypustit.

Před pěti dny 02:00

V Náchodě pokračuje celostátní festival studentské umělecké tvořivosti

Studentský festival Náchodská Prima sezóna je ve své polovině. Kromě několika koncertů, klauniády a divadelního představení nabízí také workshopy. Na jednom takovém v tanečním sálu Základní umělecké školy v Náchodě jsme byli i my.

Před pěti dny 02:24

Nová tradice? Ve Dvoře Králové nad Labem se konal historicky první městský Ples seniorů

Na historicky první Ples seniorů ve Dvoře Králové nad Labem přišly stovky lidí. Součástí byla také módní přehlídka, při které šaty předváděly klientky domu s pečovatelskou službou, nejstarší je 93 let.

Před pěti dny 02:44

Cestování časem a pohled do minulosti. Dvě výročí a tři výstavy k historii Kopidlna a střední školy

„Kopidlno: cestování časem“, „Naše škola“ a „Pohled do minulosti“. Tři výstavy, které připomínají 500 let od vydání erbovní listiny Kopidlnu a 75 let od založení kopidlenské zahradnické školy, můžete od dnešního dne vidět v Centru kultury a vzdělávání v Kopidlně. Připravili je budoucí zahradníci ve spolupráci s městem a s lomnickým muzeem.

Před týdnem 00:24

Výprava Expedice Monoxylon 4 popluje po Egejském moři na jednom člunu. Vyrazí v půlce června

Skupina experimentálních archeologů a dobrovolníků z Hradce Králové se v červnu vydá na výpravu po Egejském moři v jediné lodi. Ta je vydlabaná z kmene dubu, podobná plavidlům, které mořeplavci používali před osmi tisíci lety. Po nedávných testech na přehradní nádrži Rozkoš přitom nadšenci uvažovali o tom, že na v pořadí čtvrtou expedici Monoxylon vyrazí na katamaránu.

Před týdnem 02:18

Skvělá rodinná atmosféra panovala při Dni otevřených dveří Českého rozhlasu Hradec Králové

Den plný úsměvů, zvídavých dotazů, rozzářených očí. Plný vděčnosti, pokory a společných dojmů. To byl Den otevřených dveří Českého rozhlasu v Hradci Králové.

Před týdnem 00:18

Celý návštěvnický šestikilometrový okruh v Teplických skalách je pro turisty opět kompletně otevřený

Návštěvnický okruh v Teplických skalách na Náchodsku je po dvou měsících opět kompletně otevřený. Dočasné omezení průchodu kolem Chrámových stěn skončilo po úhynu sokolů i jejich mláďat. Turisté tak znovu mohou využívat celý šestikilometrový okruh.

Před týdnem 00:22

Letos se Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci zúčastní 13 souborů z 9 zemí

Organizátoři Mezinárodního folklorního festivalu v Červeném Kostelci na Náchodsku vybrali účastníky letošního ročníku. Divákům zatančí 13 souborů z 9 zemí světa, například z Kolumbie, Kostariky nebo Indonésie. Festival se bude konat tradičně v polovině srpna, zahájí ho koncert Janka Ledeckého s Ivanem Hlasem a hradeckou filharmonií.