• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Kolony na dálnici D11 u Hradce Králové jsou minulostí, omezení dopravy kvůli opravám končí

Pracovníci Ředitelství silnic a dálnic odstranili kužely, dočasná svodidla a oranžové vodorovné značení z omezení na dálnici D11 u Hradce Králové. Kolony, které trápily ve špičkách řidiče od 22. srpna, by se tedy už kvůli tomuto omezení neměly opakovat. Detaily zjišťoval reportér Tomáš Lörincz.

01:57

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:27

Počty nových případů onemocnění koronavirem dál rostou, nemocnice ale mají k dispozici nové vakcíny

Počty případů onemocnění koronavirem v Královéhradeckém kraji dál rostou. Covid-19 se po letním zklidnění situace znovu začíná rychleji šířit, za uplynulý týden testy v regionu odhalily více než 1200 nových případů, předtím to bylo rovných tisíc za sedm dní. Na druhou stranu je k dispozici už nová vakcína, o které zjišťoval informace reportér Tomáš Lörincz.

Dnes 02:10

Lubor Křivka se sokolnictví věnuje přes 60 let. Spolu s manželkou Mirkou je to jeho životní láska

Opočnem na Rychnovsku zní křik dravých ptáků a štěkot loveckých psů, koná se tam tradiční, už 55. Národní sokolnické setkání s mezinárodní účastí. Sjeli se na ně chovatelé dravých ptáků z celé Evropy, například z Holandska, Německa, Itálie, Polska, Slovenska a dalších zemí. K lovu budou využívat více než 30 honiteb. Akce se koná do soboty 8. října.

Dnes 01:59

Rekordních 530 druhů hub obdivují návštěvníci výstavy v Muzeu východních Čech v Hradci Králové

Stovky druhů hub ze všech koutů východních Čech si teď můžou zájemci prohlédnout v královéhradeckém muzeu. Sbírka v rámci výstavy s názvem Houby živé, jedlé i jedovaté je dosud nejbohatší, jakou muzeum představilo. Mimo to si tam zájemci, kteří si nejsou jisti, co si z lesa přesně přinesli, mohou nechat druh houby určit od odborníků.

Včera 02:04

V Hořicích na Jičínsku se do 31. ročníku Plavecké soutěže měst zapojilo 279 lidí od 5 do 86 let

V některých bazénech v Královéhradeckém kraji bylo rušněji než bývá v běžný všední den - stovky lidí se přišly zúčastnit 31. ročníku Plavecké soutěže měst. Pravidla byla jednoduchá - dosažené časy se přepočítaly podle tabulky, zohledňující věk a pohlaví, a každé město se hned večer dozvědělo, jak dopadlo.

Včera 02:43

Hradec Králové už ví, jakou hodnotu má jeho fotbalový klub. A hledá provozovatele multifunkční arény

Prvoligový fotbalový klub FC Hradec Králové má tržní hodnotu zhruba 25 milionů korun. Vyplývá to z posudku, který si nechalo zpracovat město Hradec Králové - v tuto chvíli stoprocentní vlastník klubu. Podrobnosti zjišťoval reportér Jakub Vik.

Před dvěma dny 02:04

Ve školách se stále častěji objevuje tandemová výuka. Dva učitele ve třídě si pochvalují i v Náchodě

Stovky škol v Česku postupně zařazují do rozvrhu tandemovou výuku. Jde o speciální druh výuky, kdy jsou ve třídě dva plnohodnotní učitelé, kteří si mohou práci rozdělit a víc se věnovat jednotlivým žákům. Noví učitelé se navíc při hodinách mohou učit od těch zkušenějších. Poprvé se párová výuka objevila například v jedné ze základních škol v Náchodě, po pár týdnech si ji učitelé chválí.

Před dvěma dny 03:20

Speciální siláž, seno, oves nebo lesní plody už navážejí hajní v Krkonoších do přezimovacích obůrek

V Krkonoších už hajní chystají přezimovací obůrky pro jelení zvěř. Kontrolují je a hlavně začínají navážet potřebné zásoby. Práce musí stihnout do příchodu zimy. Co vše je potřeba připravit, to zjišťovala reportérka Kateřina Kohoutová.

Před dvěma dny 02:25

Novou primátorkou Hradce Králové bude Pavlína Springerová z Hradeckého demokratického klubu

Primátorkou Hradce Králové se stane Pavlína Springerová z HDK. Dohodla se na tom včera večer uskupení, která jednají o sestavení městské koalice - tedy koalice HDK a TOP09, ODS, Piráti, hnutí Rozvíjíme Hradec a uskupení Změna pro Hradec a Zelení. Detaily zjišťoval reportér Jakub Vik, který jednání sleduje.

Před třemi dny 01:43

Drobní sadaři i větší ovocnářské firmy v hradeckém kraji zkoušejí prodat část úrody pomocí samosběrů

Část sadařů v Královéhradeckém kraji letos začala se samosběry jablek. Někteří vůbec poprvé. Reagují tak na růst cen energií a nejistý odbyt ovoce v průběhu sezóny.

Před třemi dny 02:07

Druhé kolo senátních voleb provázela nízká účast. Důvodem mohou být třeba i hranice volebních obvodů

Jen pětina voličů přišla v Královéhradeckém kraji volit senátory. Jde ale o průměrné číslo. V některých obcích přišla volit jen desetina, jinde naopak i polovina voličů. Proč? Někde možná i proto, že část Královéhradeckého kraje volí senátora za obvod 43 - Pardubice.