• Podcasty
  • Zprávy pro Královéhradecký kraj
Zprávy pro Královéhradecký kraj
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Architekt + matematický inženýr + politolog = pivovar Ovipistán v Ledcích. Je to pivo pozpátku!

V seriálu Srdce kraje představujeme ve spolupráci s Regionální Agrární komorou Královéhradeckého kraje pivovar Ovipistán se sídlem v Ledcích na Rychnovsku. Ovipistán - zkuste číst pozpátku! Pivovar provozují tři spolužáci ze střední školy: Viktor Johanis, Pavel Karásek a Michal Marek. Ještě předtím ale založili recesistickou republiku Ovipistán.

03:53

Zprávy pro Královéhradecký kraj

Vydává: Český rozhlas

Pravidelné zprávy obsahující nejnovější události ze světa, domova a východu Čech.

Web

Dnes 02:31

Trutnovský psí útulek pořádá společně s obchody se zvířecími potřebami ve městě vánoční sbírku

Lidé často chtějí před Vánocemi pomoct a někomu věnovat něco potřebného, ale přitom neví, co konkrétně by pomohlo nejvíc. Trutnovský útulek pro zvířata se proto domluvil s několika obchody, které pro něj pořádají sbírku, aby poradily zájemcům, co útulek potřebuje doplnit. Jaký je o sbírku zájem a co nejvíc chybí? To v jedné z prodejen zjišťovala informace reportérka Kateřina Kohoutová.

Včera 03:46

Na Trutnovsku někdo zastřelil vlka s GPS obojkem. Ochranáři přišli o data monitorující pohyb zvířete

Ochranáři objevili na Trutnovsku mezi obcemi Lánov a Černý Důl postřeleného vlka s GPS obojkem, který umožňuje detailní sledování jeho prostorové aktivity. Byla to jediná šelma, kterou ochránci přírody v Krkonoších tímto způsobem monitorovali. Zranění byla ovšem tak vážná, že zvíře museli nechat utratit.

Včera 00:17

Lesy ČR zaplatily za obnovu tzv. Červeného mostu přes Úpu nedaleko Babiččina údolí 11 milionů

V Žernově nedaleko Babiččina údolí skončila obnova takzvaného Červeného mostu. Památkově chráněnou dřevěnou stavbu přes řeku Úpu využívají především turisté. Státní podnik Lesy České republiky jako majitel zaplatil za rekonstrukci 11 milionů korun.

Včera 02:13

Jaká je situace v hradecké fakultní nemocnici, kde k 1.12. vypovědělo přesčasovou práci 400 lékařů?

Téměř polovina z 900 lékařů ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové vypověděla od 1. prosince přesčasovou práci. Byl to krok, kterým lékaři podpořili požadavky na změny zákoníku práce a růst platů. Nemocnice proto částečně omezila neakutní zákroky.

Před dvěma dny 03:07

Prezident Petr Pavel strávil dva dny v Královéhradeckém kraji. Návštěvu zakončil ve Vrchlabí

Prezident Petr Pavel strávil spolu s manželkou Evou dva dny na oficiální návštěvě Královéhradeckého kraje. Kromě setkání s regionálními politiky navštívil například hradeckou fakultní nemocnici, klášter v Broumově nebo Krkonošské muzeum ve Vrchlabí. Další momenty návštěvy připomene reportér Václav Plecháček.

Před dvěma dny 02:37

Skautů je u nás přes 75 tisíc členů. Řada oddílů ale už nové členy nepřijímá, chybí zázemí i vedoucí

V Česku je víc než 75 tisíc skautů, jde tak o největší tuzemskou výchovnou organizaci pro děti a mládež. Skautů navíc každoročně přibývá, loni to bylo o téměř dva a půl tisíce. Některé oddíly tak odmítají nové členy, chybí jim zázemí i vedoucí.

Před dvěma dny 02:12

Osmačtyřicetiletý fyzik Jan Kříž bude od července 2024 novým rektorem Univerzity Hradec Králové

Univerzita v Hradci Králové už zná svého nového rektora. Je jím osmačtyřicetiletý děkan Přírodovědecké fakulty, fyzik, Jan Kříž. Ve středu 6. prosince ho zvolil akademický senát. Kříž ve volbě porazil děkana Fakulty informatiky a managementu Josefa Hynka. Současný rektor, toxikolog Kamil Kuča, ve funkci skončí příští rok v červnu.

Před třemi dny 01:55

Druhý den návštěvy prezidenta Pavla v Královéhradeckém kraji. Ten první ukončila beseda s občany

Prezident Petr Pavel má za sebou první den oficiální návštěvy Královéhradeckého kraje. Kromě setkání s hejtmanem a dalšími regionálními politiky navštívil Dětskou kliniku Fakultní nemocnice v Hradci Králové nebo dětský domov v Sedloňově v Orlických horách, večer hodinu besedoval s lidmi v Červeném Kostelci na Náchodsku.

Před třemi dny 00:12

Horská služba Krkonoše vyzývá turisty k opatrnosti, v horách platí 2. stupeň lavinového nebezpečí

V lavinových lokalitách Krkonoš platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice. Informovala o tom horská služba s tím, že v horách sněžilo za silného větru. Nebezpečí hrozí hlavně lidem, kteří by v Krkonoších například zabloudili a dostali se na hřebenech mimo vyznačené trasy.

Před třemi dny 03:00

Akademický senát Univerzity Hradec Králové zvolí nového rektora. O post se uchází dva kandidáti

Univerzita v Hradci Králové bude ve středu 6. prosince od 14:00 hodin volit nového rektora. Po osmi letech končí v čele školy toxikolog Kamil Kuča. Jména dvou kandidátů, kteří se o post uchází, zveřejnila univerzita před měsícem. Podrobnosti zjišťovala reportérka Adéla Kavříková.