Zprávy ČRo Ostrava
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Na zaplacení daně z nemovitosti mají majitelé domů a bytů čas už jen do středy

Už jen tři dny mají majitelé domů a bytů na zaplacení daně z nemovitosti. Termín vyprší ve středu 31. května. Peníze musí lidé odeslat na účet finančního úřadu v kraji, ve kterém se nemovitost nachází. Pokud je částka vyšší než pět tisíc korun, mohou majitelé daň splatit postupně.

00:30

Zprávy ČRo Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Moravskoslezském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 02:12

Čtyři nové zubní ordinace se otevírají v Ostravě, zájem o registraci je obrovský

V Ostravě otevírají čtyři nové zubařské ambulance. O registraci ke stomatologům je obrovský zájem, doteď už se přihlásilo asi 8 tisíc lidí. Ordinace proto musí přijímání nových pacientů omezovat. Moravskoslezský kraj se s nedostatkem zubařů potýká dlouhodobě. Podle hejtmanství chybí zubařská péče asi 100 tisícům obyvatel.

Před čtyřmi dny 02:06

Kopřivnické nádraží čeká oprava. Kvůli „zapomenutým“ stromům bude menší parkoviště

Kvůli třem stromům nedostala Správa železnic stavební povolení na opravu nádraží v Kopřivnici. V projektu na ně zapomněla. Do řešení problému se zapojila i kopřivnická radnice spolu s městským architektem. A teď vzniká plán nový. Aby mohly stromy dál růst, bude méně parkovacích stání u výpravní budovy.

Před čtyřmi dny 02:35

Ostravští studenti vytvořili digitální podobu památek v Šilheřovicích na Opavsku

Stačí kliknout a na počítači se objeví reálný trojrozměrný model zámku. Anebo historické kašny. Tak bude už brzy vypadat virtuální procházka Šilheřovicemi na Opavsku. Studenti Ostravské univerzity pro tuto obec vytvořili digitální modely vybraných památek.

Před pěti dny 02:01

Kvůli opravě vážných závad se řidičům uzavřela část obchvatu Frýdku-Místku

Ani ne po roce provozu se kvůli vážným závadám zavřela pro řidiče část obchvatu Frýdku-Místku. Jde o úsek D56 vedoucí od Ostravy, který se napojuje na D48. V povrchu vozovky vznikly trhliny a duté vymleté prostory. Příčinou závad je nedodržení kázně při technologii pokládky, řekl ve čtvrtek novinářům na místě generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Radek Mátl. Dodal, že dílo reklamovali, oprava, kterou hradí zhotovitel, by měla být hotová do konce června.

Před pěti dny 00:16

Radnice obvodů Ostravy připomínkují plánovou změnu jízdních řádů tramvají

Změny v tramvajové dopravě v Ostravě se uskuteční nejdříve příští rok. Potvrdil to primátor Jan Dohnal (ODS). Takzvané Ostravské metro má proměnit systém tramvajových spojů.

Před pěti dny 00:38

Hokejisté Třince, Vítkovic i Pardubic už znají své soupeře v Lize mistrů

Hokejová Liga mistrů se v dalším ročníku bude hrát novým systémem. Všech 24 týmů čekají tři zápasy doma a tři venku. Z českých týmů do bojů zasáhnou kromě Pardubic Vítkovice a Třinec.

Před šesti dny 02:03

Zatímco kdysi se školky v Moravskoslezském kraji hojně zavíraly, teď se zase otevírají

Některá města v kraji rozšiřují nebo staví nové školky. Dětí je čím dál víc a kapacity často nestačí. Navíc se čím dál častěji objevují rodiče, kteří se chtějí vrátit dřív do zaměstnání a dítě se snaží umístit do školky už ve dvou letech. Často ale neúspěšně. Už od září bude mít proto třeba nové oddělení školka Polárka v Kopřivnici.

Před šesti dny 01:57

Případů nákazy svrabem ubylo. I tak ale Moravskoslezský kraj patří k nejpostiženějším regionům

V Moravskoslezském kraji za duben oproti březnu ubylo asi čtyři desítky nakažených svrabem. I tak měl ale region ve srovnání s ostatními nejvíce nemocných. Podle lékařů se kožní infekce nejčastěji objevuje u dětí, kde se také nejrychleji přenáší, třeba půjčováním oblečení nebo hraček.

Před šesti dny 00:19

Držitelé ODISky se dostanou do krajských památek levněji i letos

I v letošním roce budou mít držitelé karty Ostravského dopravního integrovaného systému levnější vstupné do vybraných památek. Podmínkou je platná dlouhodobá jízdenka.

Před šesti dny 00:21

Podvodníci obrali ostravskou seniorku o více než 600 tisíc korun

O více než 600 tisíc korun přišla ostravská seniorka, která uvěřila podvodníkům na internetu. Ve dvou případech ji přesvědčili, že může po zaplacení různě vysokých částek zbohatnout. Například na kryptoměnové burze.