Zprávy ČRo Olomouc
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Třetí prohra za sebou, tentokrát dokonce bez vstřeleného gólu. Mora nestačila na Spartu

Sparta – Olomouc 4:0. To je jasný výsledek včerejšího zápasu 6. kola hokejové extraligy. Za bezbrankového stavu přitom Hanáci dvakrát trefili tyč a pak nevyužili slibný protiútok ve dvou proti jednomu.

01:45

Zprávy ČRo Olomouc

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění v Olomouckém kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Včera 00:14

Vedení Mořic na Prostějovsku přesune průmyslovou zónu, vzniknou tím pozemky pro bydlení

Vedení Mořic na Prostějovsku přesune průmyslovou zónu za dálnici D1. Změnu územního plánu schválili zastupitelé obce na svém zářijovém zasedání.

Včera 01:48

Provozovatelé lyžařských areálů v Jeseníkách se už chystají na zimní sezonu. Chválí si počasí

Lyžařské areály v Jeseníkách se začínají chystat na zimní sezonu. Provozovatelé a zaměstnanci středisek dokončují všechny rozběhnuté investice a připravují důkladnou kontrolou lanovek, vleků a systémů technického zasněžování.

Před dvěma dny 01:43

Olomoučtí hokejisté mohutně dotahovali, Motákův Třinec si ale náskok sebrat nenechal

Hokejisté Olomouce sehráli s českým mistrem Třincem dramatický souboj s vydařeným závěrem. Přesto nakonec Hanáci v pátém extraligovém kole podlehli soupeři 3:4.

Před třemi dny 02:05

Vládnoucí koalice často nedávají v radničních zpravodajích dostatek prostoru opozici. Co Olomouc?

Vyvážené a objektivní, takové mají být ze zákona zprávy publikované v radničních periodicích. Vládnoucí koalice ale napříč městy v Česku mají často problém tyto zásady dodržet. Tvrdí to právníci spolku Oživení, kteří vypracovali analýzu Transparentní Česko. V té se zaměřili také na přehlednost a úplnost webových stránek měst, zadávání veřejných zakázek nebo ochranu oznamovatelů. Poprvé o ní mluvili na veřejné debatě v Olomouci.

Před třemi dny 01:31

Vozidla za pár tisíc. V Prostějově dražili autovraky odtažené z ulic. Byl o ně zájem?

V Prostějově se konala v úterý první dražba autovraků, které byly dlouhodobě odstavené v ulicích města. Vozidla s propadlou technickou kontrolou úředníci magistrátu nechali v uplynulých měsících odtáhnout.

Před třemi dny 02:08

V Prostějově stále nezačaly opravy Kulturního a společenského centra, ani stavba nového bazénu

Obyvatelé Prostějova dál čekají na opravu Kulturního a společenského centra a stavbu nového bazénu. V komunálních volbách před rokem přitom politici slibovali, že obě investice považují za svou prioritu. Objevily se i v programovém prohlášení vládnoucí koalice hnutí ANO, ODS a Pévéčka.

Před čtyřmi dny 04:39

Žalobce v kauze Vidkun žádá přísnější kvalifikaci i tresty, obhajoba zproštění

Žalobce v olomoucké kauze Vidkun navrhl v úterý u olomouckého krajského soudu obžalovaným přísnější právní kvalifikaci. Podle něj šlo v případu o masivní únik informací z trestních řízení.

Před čtyřmi dny 02:16

Zástupci přerovské Charity chystají investici do azylového domu pro lidi bez domova

V Přerově by mohl lidem bez domova v příštím roce začít sloužit nový azylový dům za 35 milionů korun. Podobné zařízení ve městě chybí. Budova by měla stát v Kojetínské ulici, v ghettu nedaleko vlakového nádraží, kde žijí sociálně nepřizpůsobiví. Desítky z nich se stavbou nesouhlasí a sepsali kvůli tomu petici.

Před pěti dny 01:45

Vyšší bezpečnost slibovali před volbami obyvatelům Přerova mnozí tamní politici. Splnili slib?

Vyšší bezpečnost slibovali obyvatelům Přerova mnozí tamní politici před komunálními volbami. Rok po nich ulice hlídají zmodernizované kamery a kromě vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejnosti, ve městě platí taky nová zakazující ve vybraných lokalitách žebrání.

Před pěti dny 01:53

Mora v repríze čtvrtfinále nestačila na Pardubice. Ale máme na čem stavět, řekl trenér Tomajko

Olomoučtí hokejisté nenavázali na výhru v minulém utkání, v Pardubicích prohráli ve čtvrtém extraligovém kole 1:3. Dynamo mělo aktivní vstup do zápasu a dokázalo se dvakrát prosadit a právě úvodních zhruba 18 minut výrazně ovlivnilo celé utkání. Hanáci jen dotahovali náskok soupeře, a i když v závěru měli velký tlak, na víc než jeden gól to nestačilo.