• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
NejnovějšíDnes

Poslechněte si podcast: Praha spustila zimní humanitární opatření pro lidi bez domova. Zajistí stovky lůžek i terénní služby

Pražské Centrum sociálních služeb a další neziskové organizace spouští zimní opatření pro lidi bez domova. Ti budou mít letos k dispozici stovky lůžek v noclehárnách, ale také se jim bude věnovat víc sociálních pracovníků v terénu nebo lékaři.

02:42

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Dnes 00:31

Tisíce domácností v Praze mají od rána problémy s dodávkou tepla. Příčinou je porucha parovodu

Porucha parovodu v Praze se ráno dotkla kolem 12 000 domácností. Problém způsobila porucha těsnosti vedení. Obnovení dodávek probíhá postupně.

Včera 02:28

V ZŠ Zdice uspořádali sbírku vybavení, aby na lyžařský výcvik mohly jet i děti z chudších rodin

Na školní lyžařské výcviky vzpomíná řada lidí někdy i celý život. Některé rodiny si ale nemůžou dovolit svoje děti na takzvané lyžáky poslat, protože nemají peníze na nákup nebo půjčení vybavení. A právě pro ně připravila základní škola ve Zdicích na Berounsku sbírku - lidé tam mohou nosit lyže, rukavice, přilby a další. Díky tomu potom vyrazí lyžovat i děti ze sociálně slabých rodin. Více v reportáži Natalie Máchové.

Před pěti dny 03:19

Přijďte s kulichem do Sedlčan. Organizátoři chtějí v sobotu překonat svůj vlastní rekord z roku 2017

Zahájení adventu s kostýmovaným průvodem a první rozsvícení vánočního stromu doprovodí v Sedlčanech pokus o další zápis do České knihy rekordů. Proběhne v sobotu 2. prosince, program začíná ve tři odpoledne. Sčítání lidí v čepicích zahájí komisaři z pelhřimovského Muzea rekordů v 16 hodin.

Před šesti dny 01:55

Dánští architekti promění pražské Hlavní nádraží. Dominantou návrhu je dřevěná střešní konstrukce

Architektonické studio Henning Larsen Architects zvítězilo v soutěžním dialogu na úpravu území Hlavního nádraží v Praze. Myšlenkou jejich návrhu je přirozené propojení Vrchlického sadů, odbavovací haly, nové tramvajové zastávky před nádražím a historické Fantovy budovy. Na vyhlášení výsledků soutěže natáčel náš kolega Tomáš Kopáček.

Před týdnem 02:37

Poškozený vánoční strom v Benešově a více výjezdů hasičů. Následky počasí ve středních Čechách

Vánoční strom v Benešově poškodil těžký sníh, radnice instaluje nový. A hasičům ve středních Čechách kvůli počasí přibylo výjezdů. Od pondělních 22:00 do dnešních 7:00 zasahovali u 44 událostí.

Před týdnem 01:43

V Praze zaplnili odboráři Malostranské náměstí. I v Mladé Boleslavi vyšli lidé protestovat do ulic

Odbory protestují proti podobě vládního konsolidačního balíčku i důchodové reformy, nenavyšování platů ve veřejném sektoru, drahým energiím, vysoké inflaci, nevyjasněnému růstu minimální mzdy i nedostatku peněz na školství. Stěžují si na to, že s nimi vláda nehledá kompromis. Protesty probíhají i na řadě míst ve středních Čechách. Na dvě hodiny se zastavila i výroba ve Škoda Autov Mladé Boleslavi.

Před týdnem 02:05

OBRAZEM: ,Ušatá‘ opět na trati. Zrekonstruovaná parní lokomotiva z roku 1940 svezla první cestující

Parní lokomotivě z roku 1940 se říká ,Ušatá‘. Když se na ni podíváte zepředu, má kolem parního kotle velké plechy, které připomínají ohromné uši. A právě ,Ušatá‘ se stala novým funkčním exponátem pražského Národního technického muzea. V sobotu 25. listopadu svezla cestující z Prahy do středočeské Hostivice a zpět. ,Ušatou‘ jel i reportér Radek Duchoň.

Před týdnem 02:09

Mapa se školami, které v pondělí zavřou. Půjde o jednu z největších stávek škol v novodobé historii

Rodiče a žáci po celém Česku vyhlížejí pondělní stávku ve školách. Odbory očekávají, že půjde o jednu z největších takových akcí od roku 1990. Sdružení Učitelská platforma postupně aktualizuje mapu, která napovídá, jaké školy zavřou a jaké stávku podpoří.

Před týdnem 02:22

Projeďte se Prahou v kabině řidiče tramvaje. Je potřeba se naučit předvídat, tramvaj nikam neuhne

Denně najezdí po Praze až sto kilometrů. Pracují přes den, v noci i o svátcích a jejich hlavním úkolem je dovézt cestující včas a v pořádku. Jak vypadá práce řidiče tramvaje si zblízka vyzkoušela redaktorka Sabina Vosecká.

Před 2 týdny 02:24

V Benešově se do úklidu odpadků zapojují lidé bez domova. Odměnou je jim nákup potravin a drogerie

Každé dva týdny sbírají lidé bez domova v Benešově odpadky. Za práci si můžou v obchodech hned vybrat balíček potravin a drogerie v hodnotě 450 korun. Novou službu spustilo tamní Centrum adiktologických služeb Magdaléna.