• Podcasty
  • Zprávy Českého rozhlasu Region
Zprávy Českého rozhlasu Region
NejnovějšíVčera

Poslechněte si podcast: Řidiči jedoucí po dálnici D7 musí u Kněževsi zpomalit. Silničáři tam začali s přestavbou křižovatky

Silničáři pokračují s postupným rozšiřováním nájezdů a připojovacích pruhů na dálnici D7. Tentokrát začali s přestavbou křižovatky u Kněževsi u Prahy. Než dálnici v místě rozšíří, musí zbourat původní mosty. Na místě natáčela reportérka Karolína Burdová.

01:37

Zprávy Českého rozhlasu Region

Vydává: Český rozhlas

Aktuální zprávy ze středních Čech.

Web

Před dvěma dny 03:07

VIDEO: Vyšplhat ke stropu sokolovny za 6 vteřin? Závodníci v Příbrami to zvládají

Šplh na laně býval až do roku 1932 olympijskou disciplínou. V Příbrami jsou tyto závody stále populární a sjíždějí se na ně borci z celé republiky. Ti nejlepší se po laně ke stropu dostanou za pár vteřin. Nohy k tomu vůbec nepotřebují.

Před čtyřmi dny 01:53

Bourání mostů v Příbrami komplikuje dopravu řidičům i chodcům. Uzavírka potrvá do konce srpna

Dělníci začali bourat mosty ve Školní ulici v Příbrami. Ta je proto od začátku týdne neprůjezdná. Omezení se dotýká nejen řidičů, ale taky chodců. U demolice jednoho z nich byl i náš reportér Tomáš Maleček.

Před pěti dny 01:31

Na památku bratra darovala kraji pozemek na stavbu sociálního zařízení. Budou tam žít „Vojtíškové“

Neobvyklý dar obržel Středočeský kraj. Paní Eva Červenková z Trubína na Berounsku mu věnovala téměř hektarový pozemek vedle svého domu. Měla jednu podmínku, že na něm hejtmanství postaví sociální zařízení pojmenované po jejím bratrovi, který zemřel na Alzheimerovu nemoc. S paní Červenkovou natáčela reportérka Natálie Máchová.

Před pěti dny 02:13

Miloš Balák dostal v kauze těžbě lánského kamene pokutu 870 tisíc korun a zákaz činnosti

Odvolací soud ve čtvrtek jednal o případu Miloše Baláka, bývalého šéfa lánské lesní správy. Jde o Balákovu druhou kauzu, v té první dostal prezidentskou milost. Nyní čelil obžalobě kvůli těžbě tamního kamene. Státní zástupkyně pro něj chtěla přísnější trest, Balák vinu odmítal. Oba se odvolali, případ proto ve čtvrtek ve 13 hodin začal řešit Krajský soud v Praze, který potvrdil Balákův peněžitý trest 870 000 Kč a dvouletý zákaz činnosti.

Před šesti dny 00:16

Pondělní požár haly v Čelákovicích vyšetřují i celníci. Prověřují podezření na možné daňové úniky

Celníci prověřují v souvislosti s ničivým požárem nábytkářské haly v Čelákovicích možný daňový trestný čin, uvedla mluvčí Generálního ředitelství cel Martina Kaňková. Detaily nesdělila s odkazem na neukončené vyšetřování. Pondělní požár v nábytkářské hale v průmyslové zóně v Čelákovicích způsobil předběžně škodu dva miliony korun, to se ale po vyšetřování ještě může změnit, uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Před týdnem 02:14

Další opravy Barrandovského mostu začnou v polovině května. Provoz výrazně omezí uzavírka rampy

Druhá část víceleté rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze začne 15. května. Dopravní omezení budou pro řidiče nastavená podobně jako při loňských pracích, město ale očekává větší problémy v provozu. Vyzývá tak k využívání MHD a řidiče k cestě po objízdných trasách.

Před týdnem 01:50

Určitě lepší než předešlý. Tak hodnotí cestující nový informační systém na stanici metra B Palmovka

Jednotný informační systém slouží jako navigace v městském veřejném prostoru a také v hromadné dopravě. Praha jeho novou podobu vybrala v soutěži již v roce 2019 a jeho prvky se postupně objevují v provozu hlavního města.

Před týdnem 02:41

Parkovací karta pro místní za 100, pro návštěvníky za 6000. Do Říčan se vrátí placené parkovací zóny

Říčany u Prahy od dubna obnoví placené parkovací zóny. Cílem je zajistit víc volných míst k parkování a přispět ke zklidnění dopravy ve městě.

Před týdnem 02:07

Aktualizujeme: Požár haly v Čelákovicích se podařilo hasičům uhasit. Na požářiště budou dohlížet

Od časných ranních hodin zasahovali hasiči u požáru haly na zpracování dřeva v Čelákovicích. Zhruba po osmi hodinách se jim ho podařilo dostat pod kontrolu.

Před týdnem 01:56

Konec v Dejvicích. Kvůli stavbě trati na letiště nejezdí vlaky z Kladna na Masarykovo nádraží

Vlakové spojení z Kladna končí od neděle v pražských Dejvicích. Kvůli modernizaci tratě se tak spoje dva roky nedostanou na Masarykovo nádraží v Praze.