Mistrovský kurz
22. září 2022

Poslechněte si podcast: Zpomalte v životě i v módě. Jak na udržitelné oblékání v Mistrovském kurzu Karolíny Břinkové

Jak si vybudovat šatník ve stylu udržitelné módy? Tipy pro výběr oblečení, které vyjadřuje vaše hodnoty a chrání i přírodu, prozradí Karolína Břinková na Dvojce. Přidá pár fíglů jak nakupovat v second handu a jak nenaletět obchodníkům na jejich triky. Naučte se rozeznat kvalitní materiál a ukliďte v šatníku nejen sobě, ale i dětem. S Mistrovským kurzem Karolíny Břinkové budete mít vždy co na sebe.

24:08

Mistrovský kurz

Vydává: Český rozhlas

Učte se od nejlepších. Mistři svých oborů vám v necelé půlhodince předají to nejdůležitější. Přední osobnosti odhalují mýty a zbytečné chyby. Otevírají novou dimenzi zajímavých oborů a témat a sdílejí osobní zkušenost. Objevte kouzlo dovedností, do kterých jste se ještě nepustili. A zlepšujte se v tom, co vás zajímá... Všechny díly pořadu najdete na webu dvojka.rozhlas.cz a v aplikaci mujRozhlas.

Web

Před třemi dny 23:39

Co znamenají naše sny? Mistrovský kurz psychologa Martina Skály

Třetinu života prospíme a vždy se nám něco zdá. Často se pak divíme, proč jsme snili právě o tom, co nás ve spánku vyděsilo, rozesmálo nebo třeba překvapilo. Psychoanalytik Martin Skála vás naučí, jak sny zaznamenávat, jak nad nimi přemýšlet a vysvětlí proč je to právě v této době tak důležité.

Před týdnem 22:32

Jak pomáhat kolem sebe i ve světě? Mistrovský kurz Šimona Pánka

Mistrovský kurz Šimona Pánka, ředitele společnosti Člověk v tísni, poodhalí klady a zápory profese, kdy poskytujeme pomoc ostatním. Jak se do pomoci zapojit? Proč je například dobré začít nejdřív jako dobrovolník? Šimon Pánek bude mluvit také o tom, že ne každá pomoc má smysl. A vysvětlí, proč hurá akce v oblastech zasažených živelnými pohromami můžou přinášet víc škody než užitku.

Sezóna 1Epizoda 2Před 2 týdny 25:30

Mistrovský kurz Davida Grubera: Jak zvládnout rychločtení a superefektivně porozumět textu

David Gruber je propagátor technik duševní práce a autor knih o osobním rozvoji, komunikaci a přijímání i využití informací. Inteligentní čtení, jak jej už čtyřicet let vyučuje, rozvíjí schopnosti důkladnějšího pochopení textu. Jeho originální mozkové zbraně využijete ale i při poslouchání rádia nebo při hodnocení různých zpráv a textů na internetu. Jak se stát lepším čtenářem i posluchačem? Učte se od nejlepších!

Před 3 týdny 23:27

Jak se chovat v krizových situacích, když jde druhému o život. Mistrovský kurz lékaře Marka Dvořáka

Jak správně poskytnout první pomoc? Lékař Marek Dvořák je specialista urgentní medicíny a v Mistrovském kurzu vysvětlí, že každý člověk dokáže poskytnout první pomoc a že se není třeba obávat, že by to někdo nezvládl. „Je to jednodušší, než jste si doposud mysleli,“ vzkazuje posluchačům. Proč bychom si měli například u dopravní nehody nejdříve svůj postup rozmyslet? A jaké jsou nejčastější mýty spojené se záchranou lidského života?

27. říjen 2022 25:05

Jak zvládat negativní emoce. Mistrovský kurz Jany Tamchynové

Jak zvládnout hněv nebo křivdu a všechny ostatní negativní emoce? Jak se vyrovnat se žárlivostí a poprat se s ní v běžných situacích. Dozvíte se v Mistrovském kurzu psychoterapeutky Jany Tamchynové. Zavzpomínáme i na dětství, kdy nás ovládal vztek. Pomohli vám vaši rodiče? Poslechněte si rady a tipy odbornice na mezilidské vztahy.

20. říjen 2022 22:12

Naučte se improvizovat. Podpořte svoji kreativitu a nebojte se změny. Mistrovský kurz Miloše Hatáka

„To jsem mu měl přesně říct!“ Možná si to říkáte po důležitém rozhovoru s kolegou v zaměstnání. Najít vždy to správné slovo je asi sen mnohých z nás. A víte, že se dá tato schopnost trénovat? Jak umět reagovat, ale i jak být přítomnější a třeba i naučit se poslouchat, vám pomůže lektor Miloš Haták v Mistrovském kurzu divadelní improvizace. A že zrovna právě vy nejste pohotoví, máte často trému a neradi mluvíte před lidmi? Tak právě pro vás je dnešní Mistrovský kurz ideální.

13. říjen 2022 24:24

Jak být dobrým náhradním rodičem. Mistrovský kurz s adoptivní maminkou Petrou Pávkovou

Petra Pávková je maminka tří biologických a jednoho adoptovaného dítěte. V mistrovském kurzu Jak být dobrým náhradním rodičem přiblíží, proč je pro adoptované děti důležité poznat své biologické rodiče a podělí se o své vlastní zkušenosti. Proč by rodiče neměli očekávat od adoptovaných dětí vděk? Jak zpracovat jejich nepochopení a odmítání?

6. říjen 2022 22:56

Proč je méně více? Jak na kvalitnější život pomocí minimalismu. Mistrovský kurz Veroniky Bernard

Minimalismus jako životní styl vyznává bloggerka Veronika Bernard a nejdůležitější rady a tipy pro ty, kteří by svůj život chtěli také výrazně zjednodušit, předá ve svém Mistrovském kurzu. Ukáže například, že minimalismus sice začíná od snížení počtu hmotných věcí, které člověk vlastní, ale promítá se i do vztahů s ostatními lidmi. A vede tak k lepší duševní pohodě.

29. září 2022 22:40

Jak zdolávat (vlastní) vrcholy. Mistrovský kurz horolezce Radka Jaroše

Poslechněte si, jak vylézt na osmitisícovky, ale hlavně i to, jak se vrátit bezpečně zase zpátky.