14. červenec 2021

Poslechněte si podcast: Zpěvačka Kateřina Marie Tichá: Pandemie mi pomohla uvědomit si, že nemůžu být závislá na vnější situaci. Kdo ví, co přinese zítřek

„Mám strašně ráda život. Ale je mi v zásadě jedno, co mi přinese, protože věřím tomu, že to bude tak, jak to má být a že budu šťastná,“ říká zpěvačka Kateřina Marie Tichá. Během pandemie si uvědomila, že nemůže být v životě závislá na vnější situaci. To by se pak prý mohlo stát, že bude půlku života nešťastná, protože nikdo neví, co přinese zítřek. Tichá pochází z Vlašimi. „Mám ale pocit, že srdcem patřím na severní Moravu, odkud je celá moje kapela. Kluci si ze mě dělají srandu, že se čáp spletl, když mě nesl a že mě měl upustit někde nad Ostravou,“ vysvětluje zpěvačka. Na její řeči se prý podepíše, když se svou kapelou stráví delší čas. Tichá byla ranním hostem Rádia Z. Ve studiu jí přivítal moderátor Martin Karlík. Ptal se mimo jiné na to, jestli ji neláká zpívat v zahraničí. „Češtinu mám tak ráda, a mám ráda i Čechy a lidi tady. Vlastně mě to neláká. Strašně fandím holkám, které mají ten drive a chtějí to udělat,“ dodává Tichá. Mít úspěch v zahraničí ale podle ní nejde, aniž by se tam člověk odstěhoval. A to je pro Tichou oběť, kterou nechce podstoupit. Myslí Tichá na to, co by dělala, když by jí kariéra v showbyznysu nevyšla? „Nemám plán B. Prostě věřím tomu, že se to v životě vždycky nějak vyřeší, ať už budu dělat cokoliv. A zatím to tak vždycky dopadlo,“ říká zpěvačka a s úsměvem dodala, že je možné, že se odstěhuje třeba na Madagaskar, kde bude zkoumat ještěrky. 

16:02

Ranní host

Vydává: Rádio Z

Rozhovory se zajímavými lidmi na aktuální téma na Rádiu Z.

Web

Včera 15:12

Během paniky klesne IQ až na polovinu, říká Lukáš Hutta

,,V krizové situaci nastává panika. To je jistota, kterou dokazují studie. Lidské IQ klesne až o 50 % a člověk začne jednat pudově. Děti nemají silný pud sebezáchovy a první pomoc poskytují dříve jak dospělí. Se začínajícím létem přichází krizové období,” říká výkonný manažer asociace Záchranný kruh, Lukáš Hutta, který byl ranním hostem Rádia ZET.  

Před dvěma dny 16:13

Adam Sedlák: BANGER! je film pro mladé, proto jsem natáčel na iPhone

,,Chtěl jsem natočit film pro mladé publikum. A k tomu rap, ulice a drogy patří. Po seriálu Semestr jsem plynule pokračoval. BANGER! není sonda do života mladých, ani do rapové scény, ale premisa je příběh kluka, který se chce dostat do rapového světa,” říká režisér Adam Sedlák, který byl ranním hostem na Rádiu ZET. ¨

Před třemi dny 15:39

Zakladatelka Migréna help Rýza Blažejovská: Odborníci intenzitu bolesti při migréně přirovnávají k intenzitě bolesti při zlomenině nebo při porodu

„Každé roční období přináší výzvy pro lidi s migrénou. Léto kvůli vysokým teplotám, bouřkám, větru, extrémnímu suchu a protože se mění tlak,” popisuje úskalí migrény ranní host Rádia ZET Rýza Blažejovská. „Když přijde změna, mozek člověka s migrénou reaguje záchvatem migrény.” 

Před šesti dny 16:55

Lékař a odborník na klíšťata Radek Klubal: Historicky bylo běžné, že si člověk odstranil klíště sám

„Kvůli globálnímu oteplování, kdy zima už není co bývala, hory nevymrznou a klíšťata, která se snaží přezimovat a přežít v listí, nevyhynou. Dochází tak k většímu celoplošnému šíření infekcí,” vysvětluje lékař a odborník na boreliózu Radek Klubal, který byl ranním hostem na Rádiu ZET. 

Před týdnem 14:38

Gregor Mendel a jeho výročí má záštitu UNESCO, říká organizátor Mendel festivalu Jakub Carda

Letos uplyne 200 let od narození Gregora Johanna Mendela. K příležitosti jeho narozenin se už několik let pořádá Mendel festival. „Není to jen hudební věc,” říká na úvod ředitel obecně prospěšné společnosti Společně a organizátor Mendel festivalu Jakub Carda, který byl ranním hostem na Rádiu ZET. 

Před týdnem 15:18

Vyprávěj byla herecká škola, říká představitelka Evy Andrea Růžičková

,,Role nechávám přijít samovolně, do ničeho se netlačím. Rafťáci byli letní zábava, zatímco v seriálu Vyprávěj jsem se herecky posouvala výš. Teď, když mám rodinu, nesmí natáčení ohrozit její chod, říká herečka Andrea Růžičková, která byla ranním hostem na Rádiu ZET.

Před týdnem 14:41

Lucie Hrdá: Mluvím o věcech bez obalu

,,Mluvím o věcech bez obalu, to je důvod, proč mě někdo může mít za drsnou. Beru to jako úhel pohledu. Pokud je vhodný okamžik, mluvím i sprostě. Nejsem kostýmková advokátka ani nemám hodinky za milion. Bylo by to u mě kontraproduktivní,” popisuje samu sebe Lucie Hrdá, advokátka se specializací sexualizované násilí. 

Před týdnem 17:11

Jednodušší je připravit se na konfrontační politický rozhovor, říká Čestmír Strakatý

„Určitě je pro mě výrazně jednodušší připravit se na konfrontační politický rozhovor než připravit se na společenský nebo umělecký rozhovor s nějakou osobností, kterou třeba tak dobře neznám a u které nevím, jak bude odpovídat. To je pro mě často složitější a jdu do těch rozhovorů s větší nervozitou, než když přijde třeba premiér,” říká ranní host Rádia ZET, moderátor Čestmír Strakatý. 

Před týdnem 20:37

Zažívali jsme nezvladatelné situace, říká terapeutka Boulterová

,,Mým impulsem k muzikoterapii byl autistický syn, s kterým jsme zažívali nezvladatelné situace. Nejdříve s ním, pak mezi sebou a nakonec i s okolím. Potřebovala jsem se zklidnit. Všechno se mě velmi dotýkalo,” říká Veronika Boulterová, muzikoterapeutka a energetická psycholožka. 

Před 2 týdny 16:07

Nejvíc si vychutnám zápas, když můžu ležet doma na gauči, říká komentátor Záruba

Nedílnou součástí Mistrovství světa v hokeji jsou televizní přenosy s komentářem Roberta Záruby. ,,Nejvíc si vychutnám zápas, když můžu ležet doma na gauči. Letošní rok měl úžasnou atmosféru,” říká sportovní komentátor, který byl ranním hostem Rádia ZET.