Host Českého rozhlasu Ostrava
19. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Zpěvačka Jitka Andrašková se po smrti svého partnera učí žít nový život

Zpěvačka a textařka Jitka Andrašková má za sebou bohatou hudební cestu coby vokalistka, ale poslední léta musela ze svých profesních ambicí slevit, protože pečovala o svého partnera upoutaného na lůžko. Z bohémského života se tak stal život s přísným řádem a v tichu. Poté, co ji partner navždy odešel, učí se žít nový život.

25:07

Host Českého rozhlasu Ostrava

Vydává: Český rozhlas

Kdo si občas rád nesedne s někým, s kým si dobře popovídá? Přesně to lze zažít v našem pořadu, s hostem ve studiu. Někdo by řekl talk-show, jiný hodinové interview, nebo lze prostě říci – rozhovor.

Web

Včera 20:00

O rodině, která se oddala folkloru a souboru Hlubina. Setkání s Barborou Vlčkovou

Barbora Vlčková bude mluvit o lidovém souboru Hlubina. Vznikl v 60. letech a u jeho zrodu stála její maminka, po které vedení Hlubiny taky převzala. O rodině, která se oddala folklóru, o dětství, muzice, tanci, dřině i lásce je rozhovor, k jehož poslechu vás zveme.

Před třemi dny 20:56

S publicistou Tomášem Netočným o hledání pamětníků a práci v projektu Paměť národa

Tomáš Netočný je publicista, dokumentarista a novinář, který prošel několika médii. Před lety se usadil v projektu, který je věnovaný naší novodobé historii. Paměť národa přináší svědectví lidí, kteří zažili své příběhy ve válce nebo totalitě. Jak se hledají pamětníci, jak se jim naslouchá a jak vznikají jednotlivé reportáže?

Před šesti dny 22:51

Když jde na Rallye Dakar o život. Setkání s fotografem Martinem Strakou a kameramanem Janem Spisarem

Fotograf Martin Straka a kameraman Jan Spisar se před pár dny vrátili z Rallye Dakar, nejtěžšího automobilového závodu světa. Milovníkům tohoto sportu přinášeli denně příděl aktuálních informací přímo z místa. A dostali se i do situací, kdy šlo doslova o život.

Před týdnem 21:03

Kardiolog i umělec a komediant je Petr Berger, lékař z jeviště divadla Mír

Kardiolog Petr Berger je nejenom lékař, ale také muž s uměleckými a komediantskými sklony. Občas ho můžeme zahlédnout i na jevišti divadla Mír. Jak se mu daří propojit náročnou profesi s kumštem?

Před týdnem 20:35

Co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne. Setkání s Dari Kabardinou

Hostem je autorka několika knih, dokumentaristka, terapeutka a nově také matka Dari Kabardina. Tato činorodá žena ráda vymýšlí nové věci, pomáhá druhým a dokáže je i pro mnohé nadchnout. Rozhovor je o tom, co všechno člověk zvládne, když se pro to rozhodne.

Před týdnem 21:45

ADRA a její dobrovolníci trhli rekord. V počtu hodin pomoci, kterou věnovali potřebným

Dobrovolníci ostravského centra ADRA darovali druhým lidem vloni rekordních více než 21 tisíc hodin svého volného času. Kam jejich pomoc a podpora směřovaly nejčastěji?

Před 2 týdny 21:06

Můj život se zvlnil, říká s úsměvem inženýrka Viera Kranz. O ovčí vlně toho ví víc než hodně

Viera Kranz toho hodně ví o ovčí vlně. Co přivedlo mladou inženýrku na samotu do hor? A jaké to je, žít v jednoduchosti, bezodpadovém hospodářství, s péčí o zvířata a prací s ovčí vlnou?

Před 2 týdny 21:51

Každý dům by měl mít své natahovací hodiny. V „zajetí času“ s hodinářem Ondřejem Košťálkem

Ondřej Košťálek žije v zajetí času. Tedy obrazně řečeno. Je totiž hodinářem. Je přesvědčený o tom, že každý rodinný dům by měl mít své hodiny, které je nutné natahovat.

Před 3 týdny 21:23

Setkání s Markem Novotným, policejním instruktorem a horolezcem

Specialista na sebeobranu a střelbu Marek Novotný je policejním instruktorem. Občas taky vyleze na nějakou osmitisícovku. Co ho přivedlo k sktivitám, kterým se věnuje?

Před 3 týdny 21:20

Jaké je to být mezi vlky. Setkání s Monikou Zelinovou nad její knihou

Monika Zelinová se souhrou okolností dostala mezi vlky a ti se jí stali společníky, ale hlavně objekty k focení. Vydala knihu, která se jmenuje Okouzlena vlky: Jak jsem se stala členkou vlčí smečky.