Zprávy ze Zlínského kraje
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Zoologická zahrada ve Zlíně získala poprvé v historii samce slona afrického

6. září 2023 dorazila do Zlína po devíti hodinách cesty vzácná 11 tun vážící zásilka. Sloním „holkám“ a slůněti ve zlínské zoo přijel nový parťák – samec slona afrického Jack.

00:20

Zprávy ze Zlínského kraje

Vydává: Český rozhlas

Vše, co byste měli vědět o dění ve Zlínském kraji. Aktuální a ověřené informace vám přinášíme každou hodinu po celý týden.

Web

Dnes 02:34

Města a obce, které se přidaly ke společnému nákupu energií, nakoupily až o třetinu levněji

Obcím a městům ve Zlínském kraji, které se spojily kvůli nákupu plynu a elektřiny na komoditní burze v Kladně, se jejich iniciativa vyplatila. Podle zástupců samospráv totiž nakoupily energie až o třetinu levněji, než kdyby se je snažily získat samostatně.

Před šesti dny 02:05

Noc literatury nalákala ve Zlíně i díky známým tvářím a unikátnímu místu konání spoustu návštěvníků

20. září se konala na 80 místech v republice i v zahraničí Noc literatury. Jde o každoroční akci, na které se čte současná literatura na netradičních místech. Jedním z těchto míst byl i Památník Tomáše Bati ve Zlíně.

Před týdnem 03:00

Zlínská krajská nemocnice má nové operační sály. Jeden z nich bude sloužit robotickým operacím

Kratší čekací doby na operace, šetrnější péče a lepší prostředí pro pacienty i zdravotnický personál. To vše si slibují v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně od otevření dvou zrekonstruovaných operačních sálů. V jednom z nich bude lékařům navíc pomáhat nejnovější robotický operační systém Da Vinci za 65 milionů korun.

Před týdnem 00:15

Nemocnici ve Valašském Meziříčí bude i nadále provozovat skupina Agel

Zastupitelé ve Valašském Meziříčí 18. září 2023 vybrali a schválili společnost, která bude dalších 35 let provozovat místní nemocnici. Tu spádově využívá až 80 tisíc lidí.

Před týdnem 02:29

Zimní stadion v Uherském Hradišti potřebuje kvůli stavu střechy častější kontroly

Střecha Zimního stadionu v Uherském Hradišti je po téměř padesáti letech provozu na hranici životnosti. Odborníci ji proto pravidelně kontrolují, aby nemohlo dojít k neštěstí.

Před týdnem 02:38

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, krajská policie jejich žádosti opakovaně zamítá

Obce v údolí řeky Bečvy chtějí radary, které by na frekventované silnici I/35 dohlédly na rychlost řidičů. Podle policejních inspektorů je ale úsekové měření až to poslední, co by měly obce pro zklidnění dopravy udělat.

Před týdnem 00:14

Ze Zlínské přehrady zmizí restaurační loď

Zlín odkoupí a následně odstraní restaurační loď, která kotví na Kudlovské přehradě v centru Zlína.

Před 2 týdny 03:26

Hrabošů na polích ve Zlínském kraji opět přibylo, úrodu zničili zejména na Kroměřížsku

Zemědělcům na Kroměřížsku a částečně i na Zlínsku a Uherskohradišťsku stále ničí úrodu přemnožení hraboši. Těch od konce srpna navíc znovu na polích výrazně přibylo.

Před 2 týdny 03:08

Letošní moravská vína by měla být díky počasí mimořádně kvalitní

Vinaři na Uherskohradišťsku očekávají kvalitní úrodu. Pokud vydrží současné slunečné počasí, mohli by vyprodukovat mimořádně kvalitní vína.

Před 2 týdny 02:48

Na základní škole ve Valašském Meziříčí se sešly v jedné třídě děti pěti národností

České, romské, ukrajinské a mongolské děti usedly letos společně do lavic v 9.B na ZŠ Masarykova ve Valašském Meziříčí. Nově k nim přibyl taky školák z Filipín.