Svět zvířat
31. prosinec 2022

Poslechněte si podcast: Zoologická zahrada v Ústí nad Labem má za sebou náročný rok

Přesto se jí podařilo obhájit členství v Evropské asociaci zoologických zahrad a akvárií, rozjela dílčí projekty, například úpravu komunikací a v plánu jsou projekty velké, například vybudování nové expozice pro orangutany nebo úplně největší projekt tzv. Sloní pláně. Dnešní host pořadu Svět zvířat František Příbrský bude vyprávět i o tzv. Pokladu jménem Lumpepark. Moderuje Slávka Brádlová.

24:53

Svět zvířat

Vydává: Český rozhlas

Žádné zvíře není tak malé, aby nám nemohlo být největším přítelem a žádné není tak velké, aby se nevešlo do našeho srdce…

Web

Před pěti dny 25:38

Ústecká zoo má letos pro návštěvníky přichystanou řadu novinek

Hostem pořadu Svět zvířat je Petra Padalíková, hlavní zooložka ústecké zoologické zahrady. Povídáme si s ní o nových mláďatech, která mohou návštěvníci zoo vidět.

Před týdnem 21:47

Veterinární poradna: Na co si dát pozor při výchově štěňat a koťat?

Jak vypadá vědecký výzkum krmení pro psy a kočky? Co a jak často by měla konzumovat mláďata nebo co předložit patnáctileté kočičce, která hubne a co naopak psovi, který potřebuje váhu snížit?

Před 2 týdny 25:59

Útulek pro opuštěná a týraná zvířata v Žimu se nestará jen o psy, ale třeba i o kočky nebo telátka

ANIDEF – pod tímto názvem se skrývá útulek pro psy i kočky v Žimu na Teplicku. Je to zkratka z Animal Defense – tedy ochrana, obrana zvířat.

Před 3 týdny 26:22

Veterinární poradna s Lubomírem Vojtkem

Tentokrát je hostem Světa zvířat veterinář Lubomír Vojtek. Odpovídá na posluchačské dotazy, týkající se domácích mazlíčků všeho druhu.

25. únor 2023 19:01

Medúzy se ani za miliony let příliš nezměnily. Nově si je můžete prohlédnout v chomutovském zooparku

V lednu 2023 otevřel chomutovský zoopark jako první zoologická zahrada v Česku medúzárium – expozici se 160 medúzami osmi druhů – z moří, která omývají Evropu a Asii.

18. únor 2023 24:39

Veterinární poradna s Janem Křečkem

Hostem Světa zvířat je veterinář Jan Křeček, který odpovídá na dotazy posluchačů – chovatelů nejrůznějších domácích zvířat.

11. únor 2023 27:03

Máme doma přes 100 druhů pavouků. Návštěvy se k nám chodí kochat, vysvětluje chovatelka

Hostem Světa zvířat je tentokrát Petra Svobodová, která vede kroužek teraristiky v ústeckém Domu dětí a mládeže. Doma navíc v rodině chovají zhruba 100 druhů pavouků.

28. leden 2023 24:59

Jak pečovat o psí miláčky a jejich srst v zimě

Stříhat psí srst nebo nestříhat a nechat to až na jaro? Nejen o tom se bavíme s naším hostem, psí kadeřnicí Janou Kymrovou.

21. leden 2023 25:25

O morčatech a péči o ně s Lenkou Jeřábkovou z chovatelské stanice Albis

O morčatech a péči o ně si dnes povídáme s Lenkou Jeřábkovou z chovatelské stanice Albis.

14. leden 2023 27:52

O dění v děčínské zoo a plánech na rok 2023 s tiskovou mluvčí Alenou Houškovou

Co v těchto dnech v děčínské zoo právě řeší? Proč se vyplatí vypravit se tam i v zimě? Nejen o tom si povídáme s tiskovou mluvčí zoo Alenou Houškovou.