• Podcasty
  • Podcasty o online marketingu od MarkMedia
Podcasty o online marketingu od MarkMedia
20. listopad 2021

Poslechněte si podcast: Znáte Google Optimize?

Přestože se ve vodách online marketingu pohybuji už velmi dlouho, byla pro mě novinkou služba Google Optimize, ke které jsem se dostal čirou náhodou, když mě kolega požádal o pomoc. A protože zde na blogu chybí obsah na téma A/B testování, rozhodl jsem se o této službě od Google napsat více.

03:14

Podcasty o online marketingu od MarkMedia

Vydává: Marek Wiener

Nabízíme vám pomocnou ruku při tvorbě webů a grafických návrhů, správě e-shopu a online marketingu. Jsme otevření novým nabídkám na spolupráci. Hledáme další projekty a klienty, kteří chtějí své podnikání rozvíjet a posunout svůj marketing na vyšší úroveň.

Web

Před týdnem 03:57

Jednorázové nastavení PPC reklam

Tento podcast nebude úplně pozitivní, jelikož součástí každé práce jsou i náročné chvíle. Chci se s vámi proto podělit o zkušenosti s klienty, se kterými jsem se nadřel a které bych označil jako problematické.

Před 2 týdny 03:25

Wix, zapomenutý nástroj na tvorbu webových stránek

Další podcast chci věnovat platformě Wix, která slouží pro profesionální výrobu webových stránek. Oproti známým pronájmovým platformám pro e-shopy, jako je Shoptet, Upgates nebo Eshop-Rychle, byl Wix vždy určený spíše pro webové stránky. To však dnes už neplatí.

Před 3 týdny 02:21

Podzim přivál novinky z oblasti SEO

Začátkem října provedl Google update v rámci organických výsledků. A protože se toto téma týká opravdu každého vlastníka webu či e-shopu, pojďme se podívat, co se konkrétně se mění a na co byste si měli dát pozor.

22. říjen 2022 03:35

Metoda řízení projektů ve stylu „One man show“

Nedávno jsem se zamýšlel nad trendem, který bych nazval one (wo)man show. Existují totiž takové e-shopy, které provozuje pouze jeden člověk, což odpovídá i počtu živnostníků, které máme u nás v Česku ve velkém zastoupení. Pojďme se toto zajímavé téma podívat blíže.

14. říjen 2022 02:25

Směrnice pro výpočet slevy je konečně na světě

O slevách se v Česku poměrně hodně diskutuje, protože jsme národ, který většinou nakupuje v akci. Našinec prostě slevy miluje a důkazem toho je i pouhá návštěva jakéhokoli supermarketu, kde se to jenom hemží pestrými slevovými a akčními štítky. Možná i to byl důvod, proč vznikla nová směrnice č. 2019/2161 pro výpočet slevy, respektive pravidla pro slevové akce.

6. říjen 2022 02:13

Jaký byl Heureka dýchánek 2022 v Brně?

Letošní Heureka dýchánek se specialisty i samotnými zaměstnanci společnosti se konal také v Brně. Proto mi tento sraz nemohl uniknout a musím říct, že jsem ho užil naplno.

2. říjen 2022 03:36

10x NE pro správnou tvorbu PPC kampaní

PPC kampaně jsou pro klienty často neoblíbenou záležitostí, a to zejména proto, že reklamě a její tvorbě příliš nerozumí nebo se třeba v minulosti spálili při svých pokusech. Sepsal jsem proto pro vás několik zásadních tipů, co při zakládání kampaní, ať už v Google Ads nebo Skliku, určitě nedělejte.

24. září 2022 03:13

Cookies stále žijí. Na co se připravit?

O cookies jsem tady v podcastech už řekl nespočet slov. A nejinak tomu bude i v tomto podcastu. Tentokrát bude řeč o prodloužení lhůty pro jejich definitivní konec.

17. září 2022 03:10

Jak se připravit na letošní vánoční sezónu?

Tento podcast věnuji všem e-shopařům, kteří jsou před nastávající vánoční sezónou poněkud nervózní. A není se čemu divit. Největším problémem jsou letos nižší tržby a také fakt, že se nijak zvlášť nerozjela jarní sezóna, takže sklady e-shopů jsou slušně přeplněné.

1. září 2022 03:06

Čerstvé zkušenosti s kampaní Performance Max

Jedna z nejdůležitějších informací je, že kampaně Performance Max jednou nahradí smartové verze kampaní Google Nákupy, takže se o ně určitě zajímejte, protože pro vás budou dost podstatné. Minimálně pokud nepoužíváte standardní kampaně Google Nákupy, které však zůstanou i v budoucnu použitelné.