Před 2 týdny

Poslechněte si podcast: Znalec řeckého ostrova Kréta Miroslav Hruban v Klubu Rádia Junior

O prázdninách hodně cestujeme a hodně z nás si oblíbilo Řecko. Miroslav Hruban má z Řecka nejraději ostrov Kréta. Dokonce mu vytvořil i speciální webovou stránku. Poslechněte si v nedělním Klubu Rádia Junior nejrůznější perličky a zajímavosti právě o Krétě. Moderuje Zdeněk Novák.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

30:04

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Dnes 35:38

Fotograf Pavel Baňka v Klubu Rádia Junior

Jak se od psaní básniček dostal k focení? V čem jsou jeho fotografie jiné? Jaké experimenty při focení a vyvolávání snímku vyzkoušel? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Včera 36:44

Výkonná ředitelka UNICEF Pavla Gomba v Klubu Rádia Junior

Jak žijí děti v jiných koutech světa? V čem jsou jiné a v čem stejné? Co je pro ně důležité a čím by nás mohly inspirovat? To probereme s výkonnou ředitelkou Dětského fondu OSN v České republice. UNICEF pomáhá dětem ve 193 zemích světa. Které země Pavla navštívila? Proč vymyslela soutěž Dítě Česka, do jejíhož druhého ročníku se můžete právě teď hlásit i vy? Moderuje Klára Nováková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 38:21

Fotograf Michal Krause v Klubu Rádia Junior

Víte, že můžete své fotky přihlásit do soutěže Czech Photo Junior? Jak na to? Láska ke zvířatům a přírodě přivedla Michala k wildlife fotografii. Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 32:21

Trenér karate a kouč Ondřej Charvát a karatistky Mária a Leona v Klubu Rádia Junior

Karate je zajímavý sport, který umí nejen zlepšit fyzičku, ale díky němu se naučíš lépe soustředit, porozumět sám sobě. Zájem o karate mají i dívky. Proč? Co jim karate přináší? Moderuje Jitka Slezáková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 38:30

Mistr světa v raftingu a vedoucí dětského vodáckého oddílu Libor Peška v Klubu Rádia Junior

Jak se zabalit na vodu? Podle čeho vybrat tu správnou řeku? Na co si dát pozor a hlavně jak si užít vodu bez zbytečných komplikací? Moderuje Jiří Kohout. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 35:27

Odborný chovatel bezobratlých Karel Kodejš v Klubu Rádia Junior

Jak žijí strašilky, mnohonožky nebo kudlanky? Kolik druhů sklípkanů můžeme vidět na výstavě v Zoo Praha? A který sklípkan je největší na světě? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 37:19

Vrchní chovatel primátů Martin Vojáček v Klubu Rádia Junior

Kolik druhů primátů můžete vidět v Zoo Praha? Kdo se nejvíc podobá člověku? A je gorila opice? Má Martin mezi primáty svého oblíbence? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 38:22

Vrchní chovatel lachtanů Jakub Mezei v Klubu Rádia Junior

Co mají rádi lachtani? A proč by měli cvičit? Na to odpoví vrchní chovatel lachtanů Zoo Praha Jakub Mezei. A taky se dozvíte, jaké to je dostat pusu od lachtana, nebo co dovedou lachtaní mámy! Moderuje Jana Rychterová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 38:06

Včelař Augustin Uváčik v Klubu Rádia Junior

Jak včely najdou cestu ke květům a zpátky do úlu? Jak funguje opylování? A poradili bychom si bez včel? Moderuje Jana Rychterová.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 36:38

Jachtaři Jiřina a Mirek Faloutovi v Klubu Rádia Junior

Zjistíme, jak se žije na moři, co všechno může jachtaře na přeplavbách potkat i jak se dostat na exotická místa, na která se jinak než po vodě nedostanete. A co dokáže vítr a vlny na otevřeném moři a co se děje, když vítr napne plachty? Moderuje Jiří Kohout.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.