Klub Rádia Junior
Před 3 týdny

Poslechněte si podcast: Začínali ve starém karavanu. Dnes denně prodají 80 kg zmrzliny a nebojí se netradičních příchutí

Zmrzlináři Lucie Vostřelová a Zdeněk Pavlis začínali podnikat ve starém karavanu bez přívodu vody a chladivé pochoutky prodali 20 kousků za den. Dnes na návsi v pardubických Kuněticích obslouží v průměru 600 zákazníků denně, prodají 80 kg zmrzliny. Zakládají si na kvalitní smetaně a čerstvém ovoci od místních farmářů. Proč ještě nevyrobili šmoulí zmrzlinu? A jak vznikají netradiční receptury? Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

30:31

Klub Rádia Junior

Vydává: Český rozhlas

Rozhovory se zajímavými odborníky, slavnými osobnostmi i začínajícími zpěváky a herci. Jaký super host přijde tentokrát? 

Web

Včera 40:34

Propagátoři vědy Jan Spratek a Jan Herzig v Klubu Rádia Junior

Dnes se vydáme do vesmíru. Jaké jsou novinky v dobývání kosmických dálek, kam se lidé chystají a co je k tomu potřeba? Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před dvěma dny 38:37

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

S nástupem do školních lavic se znovu vrací všechny školní povinnosti. K nim patří i učení se a domácí příprava. Jenže někdy to není tak snadné a ne každému učení jde. Jak se naučit učit? A co je důležité při přípravě do školy? Moderuje Romana Růžičková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před třemi dny 29:23

Vedoucí Hvězdárny barona Artura Krause Pardubice Petr Komárek v Klubu Rádia Junior

Petr se stal hvězdářem profesionálem a dnes učí děti poznávat oblohu na hvězdárně v Pardubicích. Moderuje Jitka Slezáková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před čtyřmi dny 36:13

Trenérka Lakros Anna Votrubcová v Klubu Rádia Junior

Dnes si vyzkoušíme Lakros. A trénink proběhne na zbrusu novém sportovišti ZŠ Vladislava Vančury. Sport severoamerických indiánů nám představí trenérka Anna Votrubcová. Zjistíme, jaká jsou pravidla lakrosu, co všechno je ke hře potřeba a o jak obtížný sport jde. Moderuje Jiří Kohout.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před pěti dny 25:04

Kateřina Cajthamlová, Nina Provaan Smetanová a Zdeněk Ležák v Klubu Rádia Junior

Kateřina Cajthamlová, Nina Provaan Smetanová a Zdeněk Ležák - tradiční páteční hosté se opět sejdou pohromadě v jednom Klubu Rádia Junior. Moderuje Roman Víšek. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před šesti dny 32:57

Daniel Horáček z Českého svazu ochránců přírody v Klubu Rádia Junior

Víte, že rok 2022 je rokem netopýrů? A že nejméně prozkoumaná jsou stanoviště lesních druhů netopýrů? Pojďme si popovídat o tom, proč a jak takový rok probíhá, jaké byly dosud a jsou netopýří akce, i jak můžeme my netopýrům pomáhat a chránit je v jejich zimovištích! Moderuje Veronika Hájková.Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 30:24

Nikdy není pozdě, vzkazuje hobojista Lukáš Pavlíček, který se nově vydal na dráhu zpěváka

Co má společného hraní na hoboj a zpívání? Proč se po třicítce Lukáš rozhodl prosadit i jako zpěvák? Komu by doporučil hraní na hoboj? Moderuje Klára Nováková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 36:35

Koordinátorka instruktorů kroužků Denisa Týčová v Klubu Rádia Junior

Co všechno musí umět a vědět instruktor tanečního kroužku? Jak se tvoří nejlepší choreografie? A taky se dozvíte, co nejvíc baví děti, které do jejího kroužku chodí. Moderuje Jana Rychterová. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 40:16

Psycholožka Barbora Downes v Klubu Rádia Junior

Šikana. Pokud už někdo zažil šikanu, bojí se, aby se neopakovala. Jak šikaně předcházet a co dělat, když mám pocit, že mě ostatní šikanují? Moderuje Romana Růžičková. Další zajímavé rozhovory najdete na webu Rádia Junior.

Před týdnem 29:47

Večerní čištění je nejdůležitější a na typu pasty nezáleží. Zubařka radí, jak pečovat o dětský chrup

Jak si správně vyčistit zuby? Jak zabránit zubním kazům? A opravdu pacienti koušou?