Čermák Staněk Comedy Podcast
4. únor 2020

Poslechněte si podcast: Změnil Facebook za 16 let existence svět k lepšímu, anebo horšímu? (36)

Bylo to na Harvardu 4. února 2004. Do té doby ničím zajímavý student s legračním jménem Zuckerberg spustil webovou stránku, která dala vzniknout dnes nejpoužívanější sociální síti. Facebook má po 16 letech existence 2,5 miliardy uživatelů na celém světě. Sweet sixteen! Krásné narozeniny, kdy jsou lidé nejkrásnější, nejbystřejší a nejšťastnější. Nebo tak to aspoň tvrdí psychologové. Platí to i o Facebooku? Ne tak docela. Akcie firmy sice rostou a kapitalizace činí úctyhodnou polovinu biliónu dolarů ... ale sociální síť stejného jména rozhodně není v nejlepší formě. Slavní lidé z ní demonstrativně odcházejí (naposled před pár dny spisovatel Stephen King, předtím třeba Elon Musk či Steve Wozniak), Facebook a jeho majitelé jsou obviňování z poškozování demokracie a z útoku na soukromí lidí. Facebook je pro mnoho lidí jejich "guilty pleasure". Ano, používají ho, většina z nich hodně a často, ale zároveň z toho nemají dobrý pocit. Jedno je jisté. Mark Zuckerberg změnil svět. Ale jak? K lepšímu, anebo horšímu?

55:16

Čermák Staněk Comedy Podcast

Vydává: Čermák Staněk Comedy

Každý má na všechno názor. Vy, my i oni. Všichni. Věděli jste, že když do Facebooku napíšete slovo "Nevím", tak vám vybuchne klávesnice? Zjistil to LUDĚK STANĚK. A nikdo nechce, aby mu vybuchla klávesnice, to je jasné. Nechce to ani jeho kolega MILOŠ ČERMÁK. Takže oba mají názory na všechno. A protože největší zábava je, když se o názory hádáte, rozhodli se tomu věnovat celý podcast. Tenhle. A zjistili, že hádky můžou narazit na jediný problém. Totiž když mají oba na danou věc názor stejný. Vyřešili to elegantně. Na začátklou každého podcastu si svůj názor VYLOSUJÍ. Prostě si hodí mincí. Poslouchejte!

Web

Před dvěma dny 01:32:38

Je brainstorming dobrá věc, anebo naprostá kravina? (366)

Rozhodli jsme se, že naše příští představení ve Werichovce bude probíhat formou brainstormingu. Přineste si VŠICHNI: lepíky aspoň tří barev, dva zvýrazňovače, nasranou korporátní náladu a fůru debilních keců. Bude to ta největší otrava na světě. Jako každý brainstorming. Nebo ne? To se právě dozvíte v našem podcastu. A podle výsledku se rozhodne, jestli naše představení nakonec přece jen nebude zase jako obvykle: My na pódiu a vy v hledišti. Bájdvej, už máte lístky? Kupujte na: https://www.ticketstream.cz/interpret/cermak-stanek-comedy-143

Před šesti dny 56:21

Máme nelítostně zbourat Železniční most? (365)

Máme nelítostně zbourat Železniční most? (365) by Čermák Staněk Comedy

Před týdnem 01:04:45

PŘEPYCHOVKA: Je správné věřit, že když něco OPRAVDU chceme, tak to dokážeme? (364)

Jeden z nás opravdu chce, aby měl na břiše six-pack, dostal Emmy i Oscara a při úpříští kolonoskopii měl ještě lepší výsledek než při té předešlé. Druhý z nás opravdu chce dostat Nobelovu cenu, nejlépe za fyziku (nebo v nejhorším za chemii), dokázat udělat aspoň deset shybů za sebou a být cool faktor naší dvojice. Jako že OPRAVDU tohle chceme. Máme šanci? Řekneme vám to. Dík, že posloucháte.

Před 2 týdny 01:10:54

Bude v roce 2030 ještě existovat Česká televize? (363)

Ano, i my dnes řešíme tu strašně těžkou, v zásadě potenciálně likvidační otázku. Najdeme od ledna v rozpočtech našich domácností 55 korun měsíčně, abychom nějak přežili zvýšení poplatů za ČT a ČRo? Proto se logicky nabízí otázka. Je to vůbec dobrá investice? Neplatíme tady něco, co může zaniknout? Bude v roce 2030 ještě ČT existovat? Bude ČT ještě v roce ČT existovat? Ano, to vám řekneme. Taky jak Indie dobyla Měsíc za míň peněz, než za kolik Američani natočili film Apollo 13. Jeden z nás vám taky ukaže banána. Pardon, banány. Dík. Čus.

Před 2 týdny 01:10:09

Máme si oficiálně připomínat velká historická výročí? (362)

Tentokrtát jsme se rozhodli trošičku posunout latku vzdělanosti v Česku, a to konkrétně znalosti jazykové. Prosvištíme s vámi důležitou frázi. "Se všemi jsem s vámi vyjebal, vy kokoti!" Naučíte se ji latinsky a italsky. V dalších dílech budou následovat belgičtina, grónština a indičtina. Možná i jednoduchá čínština, když se nám bude chtít. Hezkej poslech, jo ... a hádat se budeme o výročích. To pochopíte. A kupte si lístky, kamarádi! Máme vás rádi.

Před 3 týdny 01:02:42

Máme nenávidět obchodníky, kteří přijímají jenom hotovost? (361)

Pamětníci možná nadskakují: "Pánové, pánové, o TOMHLE jste se už hádali!!?" No ano, je to možné, ale zdaleka ne jisté. MY si to nepamatujeme. Ale je to tak očividné, že by bylo divné, kdybychom na to za ty čtyři roky nepřišli. Ale víte co? My se hádáme vždycky tak, jako kdyby to bylo poprvé. I dneska. A nebude vás to nudit, protože jednoho z nás uslyšíte čůrat a druhý z nás přednese monolog na téma politického vedení hlavního města. Díky, že posloucháte, jste borci!

Před 3 týdny 01:04:19

Má existovat soutěž Muž roku, nebo je to naprostá pitomost?

Přiznání: v titulku má být jiné slovo začínající na P, ale nakonec jsme vyměkli. Co když někdo ve Spotify používá Google Translate a zabanuje nás za brvitost jazyka? Každopádně: vysvětlíme vám, jestli je soutěž Muž roku geniální nápad a skvělá soutěž, anebo píčovina. jejda. Tak je to venku. Díky, že posloucháte.

Před 3 týdny 01:09:34

Máte mít radost, když na sociálních sítích dostanete blok? (359)

Je to rána pod pás, kopnutí do koulí či pecka mezi oči. ANEBO: Je to ta nejvyšší forma komplimentu, protože vám tím někdo říká, že si s vámi neví rady. A tak vás zablokuje. Jak to je? Dozvíte se. Zveme vás do studia, kde byla teplota vlížící se čtyřicítce. Kdo za to může? GLOBÁLNÍ ZMĚNA KLIMATU? Nebo je za tím RAFINOVANÝ POKUS ZABÍT DVA NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ PODCASTERY VE STŘEDNÍ EVROPĚ? Rozlušttění: Nikoli. Můžou za to dva idioti, kteří si před vstupem do studia zapomněli zapnout klimatzizaci. Děkujeme, že nás i tak posloucháte. Činíme vaše životy zábavnějšími, snesitelnějšími a teplejšími. Tedy naše životy ve studiu. Nazdar.

Před 3 týdny 01:17:16

Když si s někým píšete přes mobil, je třeba se na konci konverzace rozloučit? (358)

Jeden z nás má takový hloupý/chytrý zvyk (nehodící se škrtněte), že se neloučí. Nikdy, nikde a s nikým. Takže až jednou odejde z tohoto podcastu, tak si toho pravděpodobně nevšimnete. Nebo až po roce. Ale to není důvod, proč jsme se rozhodli osvítit vaši nejistotu či neznalost právě ve věci LOUČENÍ v messagových konverzacích. Cítíme v tomto tématu velkou společenskou nejistotu a zároveň naléhavost. Poslouchejte, jako obvykle tuhle věc rozlouskneme. Taky vám řekneme, na co zemřel Isaac Asimov nebo co si myslíme o aktuálních společenských a politických událostech. Ale vy to asi tušíte. Díky, že posloucháte.

27. srpen 2023 01:04:11

Máme zbourat radši Pragerovu bývalou budovu Komerční banky, anebo Nouvelův komplex na Andělu? (357)

Ha, tentokrát vám opět dokážeme, že rozumíme všemu. Včetně věcí, kterým nerozumíme. Například architektuře. Držte si klobouky, na Smíchově se bude bourat. Teď jde jen o to, který barák to bude. Taky se dozvíte proč se fotbalista Ronaldo jmenuje Ronaldo (a že je to křestní jméno), a trošinku vneseme světlo a logiku do mlhy kolem soudce Fremra. Přesně jak my to umíme. Díky, že posloucháte!