29. leden 2022

Poslechněte si podcast: #40 Pálivé prdy, cibule v posteli nebo vřed u vagíny. Máme pro vás největší perly maminkovských fór

V této epizodě se pobavíme na cizí účet. Ano. Je to tady. Prohledaly jsme různé mama skupiny, fóra a bazárky a vyzobaly jsme pro vás ty nejvtipnější nebo nejhloupější dotazy. Ale ruku na srdce, i my jsme jako prvorodičky začátečnice hledaly různé prazvláštní věci o našich dětech. Přiznáváme se. A vy poslouchejte. Tenhle díl opravdu stojí za to!

35:21

ZMATKY

Vydává: Domča a Bára

Podcast dvou matek, které mají v životech a ve výchově svých dětí občas zmatky...

Web

Před čtyřmi dny 45:39

#55 Nanuk v 8 měsících nebo sladkosti za odměnu... Co naše děti a cukr?

Z doporučení odborníků vyplývá, že děti do 2 let by ve své stravě neměly mít žádné potraviny s přidaným cukrem....Aha. Tak to jsme ani jedna nezvládly :D Ale jak to mají naše děti s cukrem obecně? Cpou se sladkostmi od rána do večera nebo to máme pod kontrolou? Poslouchejte, dozvíte se :)

Před týdnem 25:18

#54 Tak jsem se ožral, a co? Všechno moc řešíš! Hm... Věty mužů, které nás štvou

Psaly jste si o to, tak to tu máte! V této epizodě rozebíráme věty mužů, které my ženy slýcháváme velmi často, nerozumíme jim a vůbec celkově nás tak trochu štvou.

Před 2 týdny 35:43

#53 Být mámou ve 20, nebo ve 40 letech...co je lepší?

To je otázka...my se na ni snažíme odpovědět a taky dumáme nad tím, jestli se dá na roli mámy vůbec připravit. Co myslíte, byly jsme my připravený na to, co přijde po porodu (ano, u Domči všichni známe odpověď: ani náhodou). Ale co Bára? A měly jsme nějaký plán: do 30 svatba a dítě? Všechno se dozvíte, tak si nás zapněte :)

Před 3 týdny 48:05

#52 Jak porozumět větám, které my ženy pořád opakujeme?

Tentokrát to bude bez dětí... Po poslechu tohoto dílu se stanete mistrem mezipárové komunikace. Už žádné hádky, žádná skrytá agrese. S naším překladovým slovníkem bude vám a hlavně vašim drahým polovičkám každá věta nás žen dávat konečně smysl. Tak už na nic nečekejte a pozorně poslouchejte.

16. duben 2022 39:19

#51 Bordel, bordel, bordel. Vy zvládáte úklid s dětma? My vůbec

Jak dlouho vám vydrží třeba taková uklizena koupelna? Nám s Bárou přibližně 1 minutu. A takhle je to i u ostatních místností. Každej den celej den uklízíme, vaříme, staráme se o dítě, a stejně je u nás v bytě každej den totální bordel. Tak ráno zase od znova! Úklidu s dítětem zdar!

9. duben 2022 34:49

#50 Přestaň se vztekat a vrať se, až budeš normální!

Pomocná náruč a pochopení a hlavně zvládnutí sama sebe, to je náš recept na dětský vztek. Ale! Ne vždy dokážeme zůstat úplně v klidu a pak lítají facky, nadávky, talíře...ne, děláme si legraci. Jak bychom ale reagovaly, když by nás naše dítě uhodilo a při čem se Zoey a Štěpán nejčastěji vztekají?

2. duben 2022 39:57

#49 Už je nám rok!

Je to skoro na den přesně, kdy jsme vydaly první epizodu našeho podcastu Zmatky. Tak jsme se rozhodly, že si ten rok musíme nějak zrekapitulovat. Zavzpomínaly jsme, jaký mámy jsme byly loni a jak se za tu dobu změnily naše dětičky. A vy se klasicky můžete pobavit na náš účet :D

26. březen 2022 32:55

#48 Na rekonvalescenci po porodu doporučujeme...

Co pomohlo Báře po přirozeném porodu a co po císařském řezu, a jaký porod byl lepší? Kdy jsme se znovu dostaly do formy a porovnávaly jsme svoje postavy po porodu s ostatními maminkami? No jasně, že porovnávaly! :D Ale v této epizodě pro vás máme (teda Bára, jako zkušená rodička) skutečně spoustu rad. Tak si nás poslechněte.

19. březen 2022 34:04

#47 Co je pro nás na mateřské nejnáročnější, a jak se nezbláznit?

Bára v roli čerstvé maminky dvou malých dětí je stále od mlíka. Domča jako máma stále utíkajícího batolete je stále špinavá. Co dalšího na mateřský nás štve, co nezvládáme a co bychom poradily, abyste se na mateřský nezbláznily?

12. březen 2022 47:27

#46 Jak dobře se známe?

Jak se jmenuje Domčin kocour? Co přivedlo Báru do Prahy? Jaká je Domčina nejhorší vlastnost? Kdy Bára přišla o panenství? A mnoho dalších otázek se snažíme správně zodpovědět v této epizodě našeho podcastu. Která toho o té druhé ví víc? Poslechněte si :)